2020 12 16

„Hollister Lietuva“ augina veiklos apimtis ir pradeda praktikų programą

Prieš kiek daugiau nei metus Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veiklą pradėjusi JAV sveikatos priežiūros produktų gamintoja „Hollister Lietuva“ 2020-tuosius užbaigia neatsilikdama nuo sparčios plėtros planų: turėdama per 340 žmonių kolektyvą, dirbantį keturiomis pamainomis, gamykla plėtė tiek produkcijos apimtis, tiek kryptis, paleisdama naujų produktų gamybos liniją, o netrukus savo patirtimi dalinsis pradedamose praktikų programose paskutinių kursų studentams.

2017 metais paskelbę apie investiciją Kaune, JAV kompanija „Hollister Incorporated“ gamyklą atidarė beveik po dvejų metų, 2019-taisiais. Jau tuomet buvo skelbiama, kad sveikatos priežiūros produktų gamybos kompanija ketina įdarbinti per pusę tūkstančio darbuotojų, o esama gamykla ir Kauno LEZ teritorijoje įsigyti plotai apskaičiuoti plėtrai, žvelgiant dešimtmečiu į priekį.

Ambicingų kompanijos augimo planų nepakoregavo net ir netikėta pasaulinės pandemijos situacija. Nors dėl paskelbto karantino įmonei teko perorganizuoti darbus, atsisakyti specialistų ir kolegų iš užsienio vizitų, vis dėlto tai nesutrukdė šiemet pasiekti svarbių tikslų: buvo atidaryta nauja gamybos linija, sparčiai augo darbuotojų kolektyvas.

„Hollister Lietuva“ generalinis direktorius Shane J. Caher.

„Naujosios linijos atidarymas leido mums startuoti su antra gamykla, kuri veikia po tuo pačiu stogu, o Lietuvai atveria galimybes vystyti potencialą greitai augančios ir didelę vertę turinčios medicinos prietaisų pramonės srityje. Buvo pasiektas tikslas įrengti vienas didžiausių šalyje švaros patalpas (Cleanroom), kurios atitinka ISO 8 švarumo klasę pagal ISO 14644 švaros zonų standartą. Švaros kambariu vadinamos sterilios gamyklos patalpos, kurios paprastai yra skirtos specializuotai pramonės gamybai arba moksliniams tyrimams. „Hollister Lietuva“ atidarytose patalpose yra gaminami šlapimo šalinimo sutrikimų priežiūrai skirti produktai. Iki šiol Kaune buvo gaminami stomos priežiūros produktai,“ – pasakoja kompanijos generalinis direktorius Shane J. Caher.

Iš viso per šiuos metu „Hollister Lietuva“ gamykloje pagaminta per 30 milijonų vienetų produkcijos, skaičiuojant nuo veiklos pradžios – jau per 50 milijonų.

 

Laikosi toliaregiško požiūrio

Kaune pastatyta naujoji „Hollister“ gamykla yra pirmoji tokio masto kompanijos investicijas per pastaruosius dešimt metų – kruopščiai apgalvota, pamatuota ir paremta ilgalaikėmis perspektyvomis bei toliaregiškus požiūriu. Kaip gamyklos atidarymo metu sakė vyriausiasis „Hollister Incorporated“ viceprezidentas James W. Humphries, sprendimą įsikurti Lietuvoje nulėmė patogi šalies geografinė padėtis, palanki investicinė aplinka, kvalifikuoti darbuotojai ir  kultūriniai šalies panašumai.

„Mus svetingai priėmė ir palaikė Lietuvos Vyriausybės atstovai, Kauno miesto ir rajono savivaldos vadovai, investuotojai, verslo ir švietimo bendruomenės – įsitikinome, kad Lietuvoje galime pradėti ilgalaikį ir sėkmingą bendradarbiavimą. Jau galime dalintis pirmaisiais rezultatais ir matome, kad sprendimai buvo priimti teisingai. 2020 m., nepaisant pandemijos, plėtros nestabdėme –  įdarbinome daugiau nei   150 naujų darbuotojų, o iki metų pabaigos „Hollister Lietuva“ jau turėtų dirbti 340 žmonių. Šiuo metu darbuotojai prie gamybos linijų dirba 4 pamainomis,“ – sako Shane J. Caher.

Didžiausia plėtra numatoma gamybos ir kokybės skyriuose: čia reikės pamainos meistrų, operatorių, kokybės užtikrinimo ir įrengimų priežiūros technikų. „Hollister“  Kaune dairysis ir inžinerines pozicijas galinčių užimti specialistų – gamybos inžinierių ir proceso inžinierių-programuotojų.

 

Dėmesys darbuotojo asmenybei

Jau beveik šimtmetį gyvuojanti „Hollister Incorporated“ yra nepriklausoma, darbuotojų valdoma įmonė, skirianti didelį dėmesį vidinei kompanijos kultūrai ir pabrėžinti kilnią misiją – gaminti sveikatos priežiūros produktus, padedančius žmonėms gyventi oriau ir patogiau. Todėl darbuotojų atrankų metu skiriama  daug dėmesio diskusijai su kandidatais – kad būsimi darbuotojai suprastų  gaminamų produktų reikšmę ir dirbdami daug dėmesio skirtų  gaminių/procesų kokybės išlaikymui bei tobulinimui. Pasak kompanijos atstovų, darbuotojų atrankų procese ypatingas dėmesys skiriamas ir žmogaus asmenybei – ar jis jaustųsi gerai įsiliejęs į įmonės puoselėjamą kultūrą ir pats galėtų prisidėti prie jos išsaugojimo.

„Esame linkę nevertinti trūkstamos patirties, jeigu kandidatai pasižymi stipria motyvacija bei entuziazmu. Vertinimo kriterijai skiriasi priklausomai nuo pozicijos, pvz. ieškant inžinierių reikalaujame inžinerinio išsilavinimo. Pakviečiame prisijungti  ir  patirties neturinčius kandidatus – gamybos darbuotojus, prižiūrinčius įrengimus (operatorius), bei kokybės užtikrinimo technikus. Visus darbuotojus apmokome darbo vietoje, sudarydami individualius mokymosi planus.  Naudojame ir elektroninę mokymosi sistemą – nes nuolatinis mokymasis yra neišvengiamas procesas mūsų srityje,“ – sako Shane J. Caher.

Pritraukti ir išlaikyti darbuotojus padeda motyvacinės sistemos ir patrauklios darbo aplinkos sukūrimas: „Hollister Incorporated“ patirtis rodo, kad įvairiose pasaulio valstybėse galima sutikti darbuotojų, kompanijoje dirbančių jau 30 ir daugiau metų. Kauno padalinio atstovai tikisi, kad tokių įkvepiančių pavyzdžių ilgainiui atsiras ir Lietuvoje – tinkamai investuojant tiek į atrankų procesą, tiek į nuolatinį darbuotojų tobulėjimą. O kad Kauno komanda auga ir tobulėja, jau liudija ir statistika: 10 proc. dabartinių darbuotojų yra paaukštinti pareigose.

„Remiantis darbuotojų apklausos tyrimu, „Hollister Lietuva“ pasižymi geru vidiniu klimatu – čia visi darbuotojai auga ir tobulėja kartu. Nors oficialiai atsidarėme tik  2019 metais, nuolat skatiname ir ugdome darbuotojus, tad ne maža dalis jų jau yra padarę vidinę karjerą, pvz., darbuotojas, pradėjęs nuo operatoriaus pozicijos, po 6 mėnesių buvo pastebėtas ir pakviestas užimti pamainos meistro poziciją. Nemaža dalis kokybės skyriaus darbuotojų taip pat kopia vidinės karjeros keliu. Šiame skyriuje turime darbuotojų, kurie ką tik baigė studijas ir dar nėra sukaupę profesinės patirties, tačiau universitete įgytos teorinės žinios labai padeda įmonei siekti puikių rezultatų,“ – pasakoja Shane J. Caher.

 

Pradedamos praktikos programos

Įmonė kasmet dalyvauja Kauno technologijos universiteto ir Kauno kolegijos Karjeros dienose, skaito pranešimus ir dalijasi patirtimi. Jau nuo kitų metų paskutinių kursų studentus „Hollister Lietuva“ pakvies į dvi skirtingas apmokamų praktikų programas, skirtas besimokantiems mechatronikos,  mechanikos, automatikos, elektronikos, gamybos, kokybės inžinerijos ar panašios krypties studijose.

„Manome, kad  studentas, bendrai susipažinęs su technologiniais ir inžineriniais procesais įmonės viduje, gali suprasti ir atrasti save, matydamas, kuri inžinerinė kryptis jam yra įdomiausia ir labiausiai sekasi,“ – sako kompanijos vadovas.  Todėl praktikantai galės rinktis 9 arba 24 mėnesių trukmės praktiką, kurios metu kas kelis mėnesius keis pozicijas ir skyrius, taip išsamiai susipažindami su įvairiais procesais ir įgydami kokybiškų žinių bei patirties sveikatos priežiūros produktų gamyboje.

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

„Hollister Lietuva“ nuotraukos.

Susiję straipsniai