2018 02 21

Kaunas norvegų akimis: „Daug gatvės meno ir atidumas detalėms“

„Teks grįžti vasarą – bent jau tam, kad užkoptume į Kristaus prisikėlimo bazilikos terasą ir pamatytume 360° Kauno panoramą“, – šypsosi kelias sausio dienas Kaune praleidęs 21-rių norvegas Sivert Nymoen Remen. Jis keliavo su savo mergina Celina Karine Myhra – porelė savo „Instagram“ profilius tiesiog užtvindė istorijomis iš Kauno, apie kurį, kaip ir apie Lietuvą, prieš atvykdami nežinojo nieko. Su keliautojais susitikome paskutinį jų vakarą Kaune, prieš pat jiems pasineriant į „East Island SPA“ malonumus.

 

Norvegams lietuviška žiema visiškai nepasirodė gūdi – tiesą sakant, sniegas tik pagražino jų nuotraukas, kurių Osle gyvenanti porelė per dvi dienas padarė šimtus. O ar tų dviejų dienų užtenka norint pažinti Kauną?

 

„Kiek  jau teko girdėti, Kaune tikrai vertėtų praleisti daugiau laiko – liko dar daug neatrastų detalių, taigi mums pasisekė, kad turėjome gidą“, – prisipažįsta keliautojai, kuriems miestą aprodė Linas Žabaliūnas. Ekskursiją norvegams suorganizavo „Kaunas IN” turizmo informacijos centras, įsikūręs Kauno miesto rotušėje. Užsukite ir jūs!

 

Daug laiko Sivert ir Celina Karine praleido grožėdamiesi po Kauną pabirusiu gatvės menu, be abejo, jie spėjo apsilankyti ir unikaliojoje Kiemo galerijoje, esančioje E. Ožeškienės gatvėje. Vėliau miesto svečiai pakilo istoriniu funikulieriumi į Žaliakalnį, kuriame jiems įspūdį paliko jau minėta Kristaus prisikėlimo bazilika. Tiesa, nors čia Kauno iš paukščio skrydžio jie pamatyti negalėjo dėl oro sąlygų, visgi miesto panoramą „pagavo“ Aleksote.

„Vakare esame suplanavę apžiūrėti „Žvaigždžių sėjiką“,– apie pernai atgijusį menininko Morfai kūrinį Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje kalba norvegai. Atrodo, po mūsų susitikimo jie spėjo tai padaryti pakeliui į „Nüman“ restoraną, virtusį gurmaniška kelionės pažiba.

 

Gastronominių atradimų per kelias dienas Kaune keliautojams nepritrūko: „Pastebėjau, kad mėgstate šaknines daržoves – burokėlius, bulves – man jos irgi labai patinka!“, – juokiasi Celina Karine ir pastebi, kad daugelis ragautų patiekalų buvo itin „Instagram-friendly“, o kainos į restoranus namie kasdien vaikščioti nelinkusiems skandinavams – beprotiškai draugiškos.

 

 

Turistų pora Kaune aplankė „Uoksą“, „Monte Pacis“ ir „Hop Doc“, taip pat paminėjo karališkus veiklos dešimtmetį mininčio viešbučio „Park Inn By Radisson Kaunas“ pusryčius. Šiame viešbutyje svečiai ir gyveno.

 

„Instagram“ tinkle praktiškai gyvenantys norvegai paminėjo, kad, pradėję transliuoti srautą iš Kauno, sulaukė ne vienos padėkos už aktualias rekomendacijas ir pažadų čia apsilankyti. „Gal tik 5 proc. mano sekėjų yra buvę Lietuvoje – žinau, nes jų to paklausiau“, – sako Celina Karine. Anot jos, daug įdomiau dalintis nuotraukomis iš tokio paslaptingo miesto, kaip Kaunas, nei, tarime, iš Londono, kuriame buvę… visi. Mergina žino, ką kalba – ją „Instagram“ seka 70 tūkst. jaunų Norvegijos gyventojų.

 

Žinoma, keliautojai spėjo ir apsipirkti: „Butike „Minimalistas“ įsigijome labai skaniai kvepiančią rankų darbo žvakę, taip pat įspūdį padarė greta esanti galerija „Nyčės ūsai“.

 

„Visi įspūdžiai pirmieji ir labai geri“, – juokiasi Sivert, paklaustas, ką Kaune išskirtų kaip miesto ypatybę. Kiek surimtėjęs jis pastebi, kad Kaune jį sužavėjo atidumas detalėms miesto architektūroje.

 

Visos straipsnyje panaudotos nuotraukos priklauso Sivert Nymoen Remen ir Celina Karine Myhra.

 

Daugiau įspūdžių iš Kauno ir kitų keliautojų gyvenimo akimirkų rasite čia:

@celinakarine
@sivertremen

Sivert Nymoen Remen ir Celina Karine Myhra. Kaune lankėsi VšĮ „Kaunas IN” kvietimu

Susiję straipsniai