2020 02 28

Kaune dirbantys užsieniečiai: vilioja kultūra ir angliška komunikacija

Nuotraukoje iš kairės į dešinę: Emma Young, Gökhan Ordu, Tomislav Trajkovski („Hostinger“ archyvas)

Įmonės Kaune talentų žvalgosi ne tik aplinkui, bet dažnai prisitraukia ir motyvuotų IT srityje norinčių dirbti užsieniečių. Iš įvairiausių pasaulio kampelių atvykstantieji išduoda, jog į Kauną juos atvilioja sparčiai augantis bei daug galimybių siūlantis IT sektorius, įmonėse sukurta augti skatinanti aplinka bei laisvai anglų kalba bendraujantys šalies gyventojai.

Interneto svetainių kūrimo platformą bei prieglobą pasauliniu mastu teikiantys „Hostinger“ šiuo metu Kauno biure yra įdarbinę užsieniečius iš JAV, Kipro, Makedonijos ir Turkijos: trys iš jų dalijasi savo istorija, atvedusia į Kauną. 

Tarptautiškumas – natūrali globalios organizacijos dalis

Dažniausiai užsienio piliečius „Hostinger“ sudomina savo komunikacija, kuri vykdoma tik anglų kalba: pradedant darbo skelbimais, baigiant įvairiais mokymais, renginiais ir vidiniu kasdieniu bendravimu. Įdomi detalė: dauguma įmonės turinio redaktorių dirba nuotoliniu būdu, gyvendami ar keliaudami po visą pasaulį – Europos šalyse, Panamoje, Tailande, Filipinuose, Maroke, Argentinoje ir kt.

„Tarptautiškumas mūsų įmonės kultūroje atsirado natūraliai, juk pati „Hostinger“ yra globali visomis prasmėmis: milijonai vartotojų visame pasaulyje, biurai ne tik Kaune, Vilniuje, bet ir Brazilijoje, Singapūre, Jungtinėje Karalystėje, Indonezijoje,“ – pasakoja kompanijos personalo vadovė Gabija Jasiulionytė-Marganavičė.

Nuo praėjusių metų „Hostinger“ darbuotojų skaičius išaugo dvigubai, todėl kauniečiai persikėlė į erdvesnį biurą, kuriame darbuotojai gali ne tik atsipūsti prie stalo teniso ar mėgautis užkandžiais, bet ir pasilepinti po vitamino D lempa, burbulų baseine, išbandyti fotostudiją, sulčių barą, masažo kambarį ir kt.

„Manome, kad nei lokacija, nei pilietybė nėra svarbi, jei žmogus yra motyvuotas ir turintis tinkamą kompetenciją. O svarbiausia – pademonstruoja panašų požiūrį į vertybes ir kultūrą, kurias per ilgą laiką suformavo hostinger’iečiai,“ – tvirtina personalo vadovė.

Jos žodžius bene geriausiai iliustruoja trijų įmonėje šiuo metu dirbančių ir Kaune gyvenančių užsieniečių istorijos.

„Noriu toliau augti kartu su kompanija“

27 metų makedonietis Tomislav Trajkovski, arba Tommy, Kaune gyvena dvejus metus – atsikraustė čia paskui kaunietę žmoną. Vyresniuoju klientų aptarnavimo vadybininku dirbantis vyras tvirtina, kad jį ypač žavi „Hostinger“ kultūra – todėl praleidęs čia metus, norėtų ir toliau augti kartu su kompanija.

„Prieš atsikraustant čia gyventi teko pasukti galvą dėl darbo, nes iš pradžių buvau pernelyg susikoncentravęs tik į tuos pasiūlymus, kurie atitiko mano turimą patirtį. Bet tuomet pamėginau pažvelgti į situaciją plačiau – ir taip atsidūriau „Hostinger“.

Vieną dalyką pastebėjau labai greitai: jauni lietuviai yra be galo motyvuoti ir entuziastingi, o čia veikiančios kompanijos drąsiai išbando naujus dalykus ir suteikia žmonėms laisvės priimti kūrybingus sprendimus bei prisiimti atsakomybes.

Kaune buvau lankęsis ir anksčiau, tad galiu palyginti ir pastebiu, kaip miestas tampa vis modernesnis tiek savo išvaizda, tiek kultūriniu gyvenimu – o tai man, jaunam ir veržliam žmogui, yra itin patrauklu!“

Programavimo hobį pavertusi karjera

Kiek kitokia yra amerikietės Emmos Young istorija. Iš JAV, Albukerkio, Naujosios Meksikos valstijos, kilusi mergina po universiteto studijų labai greitai pajuto, kad gyvenime trūksta ryškesnių spalvų, tad išvyko mokytojauti į Pietų Korėją. Vėliau sekė kelionės po visą pasaulį, niekur neapsistojant ilgiau kaip 6 mėnesiams.

„Per šį nuotykių ir kelionių laikotarpį atradau naują hobį – programavimą. Tuomet pagalvojau: kodėl gi nepabandžius laimės ir nepavertus šio savo hobio sėkminga karjera? Pradėjau dairytis tinkamos mokymo įstaigos Europos Sąjungoje: pateikusi dokumentus į keletą iš jų, išanalizavau, kokiose šalyse ir miestuose tos mokyklos įsikūrusios, ir galop išsirinkau Kauną.

Jau mokydamasi Vilniaus universiteto Kauno fakultete Informacinių sistemų ir kibernetinės saugos programoje susidurdavau su kompanija „Hostinger“ hakatonuose ir kituose IT specialistus suburiančiuose renginiuose. Įmonės darbuotojai man paliko itin gerą įspūdį, dėl to nusprendžiau pabandyti įsidarbinti čia – sudalyvavusi atrankoje tapau turinio redaktore. Man patinka rašyti, kurti ir tobulinti tai, kas sukurta – juk to ir mokiausi: mano pirmasis įgytas mokslinis laipsnis buvo iš strateginės komunikacijos srities. Tad dabartiniame savo darbe, galima sakyti, visos mano patirtys gražiai susijungė tarsi dėlionės detalės,“ – pasakoja Emma.

Atvykti į Lietuvą paskatino bičiuliai lietuviai

Gökhan Ordu į Kauną atvyko iš Stambulo, Turkijos. Vaikinas sako, kad į Lietuvą jį atvedė noras studijuoti socialinę žiniasklaidą: besidairydamas tinkamų studijų, aptiko Kauno technologijų universiteto programą Naujųjų medijų kalba.

„Savo gimtojoje šalyje turiu keletą lietuvių draugų, kurie ne tik labai draugiški žmonės, bet ir nuolat pasakoja apie savo šalį daug pozityvių dalykų. Tad apsispręsti atvykti į Lietuvą nebuvo sunku.

Gyvendamas antrus metus Kaune, nusprendžiau pasidairyti man tinkamo darbo. Pervertęs daugybę įvairiausių darbo skelbimų, pastebėjau, kad „Hostinger“ savuosius publikuoja išskirtinai tik anglų kalba – ir tai mane sudomino.

Aplikavau į klientų aptarnavimo vadybininko poziciją, bet jau po dviejų apmokymų savaičių man buvo pasiūlyta kita pozicija SEO komandoje, kaip turkų kalbos vertėjo. Dar po kurio laiko, pasimokęs, tapau SEO specialistu.

Nors esu užsienietis, niekada neteko susidurti su rimtomis problemomis dėl to, kad nemoku lietuvių kalbos. Čia, „Hostinger“, visi kalba angliškai, ir net jei nesuprantu kažko lietuviškai, į pagalbą visada ateis paslaugūs kolegos,“ – tvirtina Gökhan.

„Hostinger“ Kaune įsikūrė prieš 16 metų ir yra viena didžiausių IT sektoriaus įmonių visoje Lietuvoje. Šiandien įmonė skaičiuoja turinti per 30 milijonų vartotojų 178 šalyse.

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai