2020 11 27

Kaune studijavusi vokietė apie Lietuvoje atrastą neįprastą studijų programą

„Labai svarbu šviesti visuomenę atliekų rūšiavimo klausimais. Studijuodama Lietuvoje sužinojau, kad būtent Lietuva yra Europos perdirbimo čempionė, o mano tautiečiams tai liūdna pripažinti“, – sako vokietė Marie Hühne, praėjusių metų pavasarį pagal „Erasmus+“ mainų programą studijavusi Kauno technologijos universitete (KTU). Neseniai baigusi studijas Leipcigo taikomųjų mokslų universitete, ji jau spėjo įsilieti į vietinę darbo rinką ir čia taiko gerąsias praktikas, išmoktas KTU.

„Aš visada norėjau padaryti kažką naudingo savo darbe ir teigiamai paveikti pasaulį. Visuomet labai domėjausi, kaip padaryti pakuotes tvaresnes ir ekologiškesnes. Studijų metu gavau tam įrankių“, – sako M. Hühne, Vokietijoje įgijusi inžinerijos magistro laipsnį.

Pasak jaunosios specialistės, net Vokietijoje nėra daug žmonių, žinančių, kad tokie specialistai egzistuoja.

„Kadangi mano studijų programa nėra įprasta, galimybės, kur praleisti „Erasmus“ studijų mainų programos semestrą, yra ribotos. Norėjau atrasti ką nors naujo, nuvykti į šalį, kurioje niekada nebuvau ir negalėjau jos įsivaizduoti. Paieškų metu atradau KTU – buvau tikra, kad šis universitetas puikiai atitiks visus mano reikalavimus“, – prisimena Marie, atkreipdama dėmesį, kad tarp aspektų, padėjusių jai pasirinkti KTU, taip pat buvo įdomi ir informatyvi universiteto svetainė anglų kalba.

 

KTU suteikė praktinės patirties ateities darbui

Šiandien vokietė Marie džiaugiasi įgyta patirtimi Lietuvoje. Ypač palankiai ji vertina Aplinkos vadybos modulį, kurį dėstė KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Pakuočių inovacijų ir tyrimų centro vadovas docentas Visvaldas Varžinskas.

„Galėjau rinktis panašų dalyką universitete Vokietijoje, tačiau dauguma apibūdino šį modulį kaip savotiškai „sausą“. Taigi pradėjusius lankyti šio dalyko paskaitas KTU turėjau abejonių, tačiau atsitiko visiškai priešingai“, – sako M. Hühne.

Ji tikina, kad profesoriui pavyko informaciją pateikti praktiškai ir lengvai suprantamai, duodant pavyzdžius iš savo turimos patirties. Šiuo metu Marie bando įdiegti aplinkos vadybos sistemą (angl. environmental management system) savo darbe. Prireikus konsultacijų, ji kreipėsi į savo dėstytoją KTU.

„Tai tik įrodo, kad modulis, kurį studijavau KTU, buvo tikrai naudingas“, – pažymi mergina.

Lietuvoje ji taip pat tobulino prezentacijų, viešojo kalbėjimo įgūdžius, mokėsi kompiuterinio dizaino.

„Tai – tema, į kurią neturėjau galimybės įsigilinti universitete Vokietijoje. Tačiau ji, kaip žinia, yra labai vertinga ateities darbuose“, – teigia Marie.

Tokios pat nuomonės mergina ir apie modulį, kuriame buvo mokoma dirbti „Sketch“ programa. Anot jos, čia buvo suteikta įrankių, kurie leidžia aiškiai ir visapusiškai pateikti savo idėjas net ir už darbo aplinkos ribų.

 

Artimesnė pažintis su lietuviais – bokso pamokose

Pasak M. Hühne, Kaunas – tikrai gražus miestas. Visgi jai teko priprasti, kad žmonės Lietuvoje visiškai kitokie nei Vokietijoje.

„Nėra lengva pažinti lietuvius. Su lietuviais susidraugauti tikrai nelengva, ir tai sakau aš – vokietė – kurie visada kaltinami kaip neprieinami. . Gatvėse ir parduotuvėse lietuviai atrodo labai šalti ir nebendraujantys, retai mačiau juos besišypsančius“, – pirmuosius įspūdžius gyvenant Lietuvoje prisimena mergina.

Proveržis įvyko po to, kai Marie užsirašė į bokso pamokas. Tik pabuvus lietuviškoje aplinkoje ji suprato, kad pirmasis įspūdis – neteisingas.

„Žmonės buvo labai malonūs ir svetingi – nors ir buvau vienintelė užsienietė, jie stengėsi viską versti į anglų kalbą, nes lietuviškai nedaug supratau. Tuomet pažinau lietuvius šiek tiek geriau“, – sako M. Hühne.

Atvykti į Lietuvą ji rekomenduoja ir savo draugams iš Vokietijos – jau keletui jų aprodė Kauną. Marie pati dar kartą čia norėtų sugrįžti, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

„Tik visiems atvykstantiems žiemos metu patariu pasiimti šiltų drabužių ir nusiteikti gausiam sniegui“, – teigia ji.

Tuo tarpu svarstančius apie galimybę studijuoti KTU ji drąsina rezervuoti kambarį bendrabutyje.

„Tai – svarbi patirtis, leidžianti geriau suprasti Lietuvos studentų gyvenimą, be to, šalia visada bus puikūs žmonės”, – tikina vokietė M. Hühne.

Kauno Technologijos universiteto informacija.

A. Aleksandravičiaus nuotrauka.

Susiję straipsniai