2020 10 22

Kaunietės startuolis veiklą pradėjo nuo Vokietijos rinkos

Nuotrauka: A. Aleksandravičius.

 

Ne kartą turėjusi progą asmeniškai patirti, su kokiais sunkumais susiduria gyvenamąją, karjeros ar studijų vietą – miestus ar net šalis – keičiantis žmogus, kaunietė Kristina Mačianskytė susimąstė: kaip vis dėlto būtų gerai, užuot karštligiškai naršius internete, visus persikraustymo procesui reikalingus paslaugų tiekėjus rasti vienoje vietoje – greitai, saugiai ir patogiai. Būtent taip gimė „E-Umzüge“ – perkraustymo paslaugų tiekėjus ir besikraustančius žmones sujungianti platforma, kurią įgyvendinti Kristinai padėjo tiek „Kauno startuolių“ (dabar – „Kaunastic Startups“) programa, tiek šią programą palaikantys ir „E-Umzüge“ teisinėmis konsultacijomis parėmę advokatų kontoros „JurisConsultus“ teisininkai.

„Kaskart susidūrus su kraustymosi klausimais ir iššūkiais tiek man, tiek mano aplinkos žmonėms ar pažįstamiems tekdavo grįžti prie elementariausios ir visiems jau įprastos google paieškos, turto tūrio skaičiuoklių. Toks paieškos būdas, be abejonės, buvo neatsiejamas ir nuo ilgiausių pokalbių su pervežimo paslaugų teikėjas apie savo sukauptą ir reikalingą pergabenti turtą ar netgi susitikimų su kraustymo įmonėmis šiam procesui suplanuoti. Ir visa tai vykdavo kada? Kai papildomų darbų ir klausimų, kuriuos kartu su savimi atsineša pasikeitimai profesijos ar asmeninio gyvenimo srityse, regis, būdavo tiek, kad trūkdavo laiko paroje net pačiai sau. Tad, manoji startuolio idėja gimė tikrai ne spontaniškai, veikiau – iš ilgalaikio poreikio ir sukauptų asmeninių bei kitų žmonių patirčių, ieškant patogaus ir paprasto sprendimo,“ – taip startuolio idėjos pradžią prisimena Kristina.

Tiksliau suprasti situaciją rinkoje bei išsigryninti būsimojo startuolio funkcijas Kristinai padėjo ir anksčiau įgytos darbinės kompetencijos, turima asmeninė kontaktų bazė, girdimi atsiliepimai ir rekomendacijos iš draugų, dirbančių perkraustymo sektoriuje.

„Inovatyvių sprendimų poreikį mačiau ir iš perkraustymo įmonių pusės: joms desperatiškai mėginant prisitraukti maksimalų klientų srautą ir neturint didžiulių rinkodarai skirtų biudžetų arba siekiant sumažinti savo išlaidas „tuštiems važinėjimams“ kraustomo turto apžiūrai – juk šioje srityje svarbi kiekviena minutė ir kiekvienas nuvažiuotas kilometras. Tad, sukaupusi nemažai patirties ir žinių, nusprendžiau leisti šiai, regis, paprastai, tačiau itin praktiškai idėjai išvysti dienos šviesą,“ – sako startuolio „E-Umzüge“ kūrėja.

 

 

Solo steigėja su galingu užnugariu

Save Kristina vadina solo steigėja, šalia kurios bendro tikslo siekti padeda stiprūs IT, rinkodaros ir pardavimų sričių profesionalai, platformos idėja tikintys ne mažiau, nei pati kūrėja.

Ieškodama daugiau galimybių sustiprinti savo projektą ir kuo geriau pasiruošti būsimam jo paleidimui į Vokietijos rinką, Kristina praėjusiais – 2019-aisias metais –  prisijungė prie „Kauno startuolių“ programos (dabartinis pavadinimas – „Kaunastic Startups“).

„Nors jau turėjau sukaupusi solidžią patirtį B2B ir B2C pardavimų srityje, tačiau man vis dar stigo rinkodaros, teisinės bazės žinių, be to, į „Kauno startuolius“ ėjau turėdama didelį norą tinkamai struktūrizuoti visą veiksmų seką. Šiandien galiu drąsiai sakyti, kad programos dėka gavau net daugiau nei tikėjausi – ačiū organizatoriams, lektoriams ir visam puikiai susigyvenusiam kolektyvui. Vien geros idėjos tikrai neužtenka, jei nori, kad ji taptų patogiu ir mėgstamu produktu kiekvienam,“ – tvirtina Kristina.

Tarp kitų su „Kauno startuolių“ programa dirbančių verslų, savo teisine patirtimi su startuolių bendruomene dalijosi ir advokatų kontoros „JurisConsultus“ teisininkai. Kristina prisimena, kad jau pirmosios konsultacijos metu, bendraudama su „JurisConsultus“ advokatu Ramūnu Širviu, sulaukė to, ko anuomet labai reikėjo – tvirto palaikymo ir paskatinimo idėjai judėti pirmyn. Programos pabaigoje, „Demo Day“ dienos metu, kai buvo išrinkti ir paskelbti idėjų  nugalėtojai, „JurisConsultus“ komanda „E-Umzüge“ startuoliui įsteigė specialųjį prizą – teisines konsultacijas. Būtent jas Kristina išnaudojo konsultacijoms su savo startuolio veikla susijusiais klausimais. „Man, kaip startuojančiam verslui, kuriam investicijos į plėtrą yra gyvybiškai būtinos, o išlaidų spektras be galo platus, tai buvo tikrai nemaža parama. Bendradarbiavimą su „JurisConsultus“ tęsiame ir toliau,“ – džiaugiasi Kristina.

 

Kaip viskas veikia?

Platformos stiprybė – paprastumas, skaidrumas ir saugumas. Besikraustantis žmogus vos keliais spustelėjimais gali sukelti visą reikiamą informaciją ir per kelias dienas nemokamai, be papildomų skambučių, susirašinėjimų ar vizitų gauti kelis kraustymo paslaugas teikiančių įmonių pasiūlymus.

„Išsirenkate tinkamiausią pasiūlymą – ir ramiai sau kraustotės. Tuo tarpu kraustymo įmonės gauna labai aiškią informaciją, susijusią su kraustomu objektu, pervežimo atstumu, gali tiksliai įvertinti paslaugos apimtis ir pateikti realų kainos pasiūlymą. Šis įrankis ypač patogus tarptautiniams užsakymams apdoroti: visiškai nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje yra perkraustymo paslaugas teikianti įmonė ar žmogus, panoręs kraustytis. Sutapus bent vienam pašto kodui iš pasirinkto įmonės kraustymosi spindulio, įmonė gaus šią užklausą ir galės pateikti savo pasiūlymą. Be kita ko, užtikrinamas ir saugumas: kraustymo įmonės, prieš registruojantis platformoje, yra papildomai patikrinamos, o pinigai už pasirinkto paslaugos tiekėjo suteiktas paslaugas išmokami tik abiem šalims patvirtinus, kad paslauga buvo tinkamai įvykdyta,“ – platformos veikimo principus pasakoja startuolio įkūrėja.

Kodėl startuolio paleidimui į rinką buvo pasirinkta būtent Vokietija? Pasak Kristinos, pasirenkant pilotinę rinką, lemiamas faktorius buvo ne kas kita, kaip demografiniai rodikliai: kiekvienais metais Europoje kraustosi per 50 milijonų žmonių, kurių nemaža dalis tenka būtent Vokietijai – ši šalis kiekine išraiška yra užtikrinta lyderė nuomojamo būsto segmente. Procentine išraiška Vokietiją lenkia tik Šveicarija.

Įtakos rinkos pasirinkimui turėjo ir pačios Kristinos įgūdžiai bei patirtys: Kaune augusi mergina baigė mokyklą, kurioje turėjo galimybę mokytis sustiprintos vokiečių kalbos. Vėliau, jau studijų metais, teko daug keliauti ir ne vienerius metus studijuoti ir gyventi Vokietijoje. Net baigiamasis Kristinos studijų darbas buvo apie pabėgėlių socialinę adaptaciją ir integracijos edukacinius aspektus Lietuvoje ir Vokietijoje, padėjęs puikiai susipažinti ne tik su Vokietijos, bet ir visos Europos demografiniais rodikliais, esama situacija ir tendencijomis. Puikus kalbos, šalies kultūros ir demografinių aktualijų išmanymas nepaliko abejonių, kad būtent Vokietijos rinka yra ta, kurioje perkraustymo paslaugų platformai „E-Umzüge“ atsiveria palankiausios starto perspektyvos.

Paklausta, kokioje stadijoje startuolis yra šiuo metu, Kristina mini pirmuosius žingsnius tikslo link: rugsėjo mėnesį išleistas pirmasis pranešimas spaudai, pradėti įgyvendinti ir pirmieji rinkodaros veiksmai tikslinėje rinkoje.

„O toliau? Darbas, darbas ir dar kartą darbas. Vartotojų elgsenos stebėjimas ir tolimesnis produkto tobulinimas – juk tobulumui ribų nėra,“ – šypsosi startuolį sukūrusi kaunietė ir priduria, kad įsitvirtinus Vokietijos rinkoje, veiklos geografiją ketinama plėsti į kitas Europos šalis. Pats platformos veikimo principas turėtų lemti organišką plėtrą, o kraustymosi užklausos geriau nei kas kitas padiktuos tolimesnes kryptis.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai