2019 12 23

Kauno įmonių pajėgas stiprina IRT specialistai iš Nigerijos

Nuotrauka: „Digital Explorers“.

 

Hafiz Adewuyi ir Jemima Abu – du iš penkiolikos nigeriečių, dalyvaujančių programoje „Digital explorers“ ir atvykstančių į Lietuvą metus laiko dirbti informacinių ir ryšių technologijų (IRT) kompanijose. Jau porą mėnesių Kaune „TransUnion“ dirbantis Hafiz ir netrukus į Kauną prie „TeleSofto“ komandos prisijungti atvyksianti Jemima sutiko pasidalinti savo įspūdžiais ir lūkesčiais jiems visiškai naujame mieste: abu prisipažino iki tol niekada negirdėję ne tik apie Kauną, bet ir apie Lietuvą.

 

Šį rudenį startavusi programa „Digital Explorers“ siekia sujungti Lietuvą ir didžiausią Afrikos rinką – Nigeriją bendradarbiavimui IRT srityje. Iš 1 400 nigeriečių specialistų buvo atrinkti 15 tų, kurie visus metus dirbs septyniose prie programos prisijungusiose Lietuvos IRT bendrovėse: „TeleSoftas“, „Syno International“, „Beyond Analysis“, „Ruptela“, „NRD Systems,“ „TransUnion“ ir „iTo”.

Programa įgyvendinama „Verslios Lietuvos“, Afrikos tyrimų ir konsultacijų centro „AfriKo“, Nigerijos technologijų parko „Ventures Platform“, programavimo akademijos „CodeAcademy“ ir mobilumo politikos ekspertų „Diversity Development Group“  iniciatyva. Projektą finansuoja Europos Sąjungą per mobilumo partnerystės priemonę ir pagal sutartį su ICMPD.

„Digital Explorers“ suteikia jauniems Nigerijos IRT specialistams realią galimybę išbandyti save tarptautinėje aplinkoje, dirbti su itin kompleksiškais projektais ir per trumpą laiką įgyti vertingos patirties, o Lietuvos įmonės gauna puikų šansą atrasti sparčiai augančias Afrikos šalių rinkas ir pritraukti jaunus ir motyvuotus IRT specialistus į savo komandas.

 

Planuose: parkai, oro balionai ir šaltibarščiai

Net dešimt iš penkiolikos į Lietuvą atvykstančių programos dalyvių dirbs IRT įmonėse Kaune. Viena jų – Jemima Abu, šiemet Lagoso universitete baigusi sistemų inžinerijos specialybę ir trejus metus dirbanti šioje srityje. Į Kauną ji atvyksta prisijungti prie „TeleSofto“ komandos kaip JavaScript programuotoja.

„Išgirdusi, kad esu pakviesta dalyvauti programoje, be galo apsidžiaugiau: ne tik dėl to, kad tai bus pirma tokia tolima kelionė į man visiškai nepažįstamą kraštą, kur pirmą kartą gyvensiu visiškai savarankiškai, bet ir dėl to, kad gavau šansą dirbti tarptautinėje, kelis šimtus darbuotojų vienijančioje kompanijoje, kur, neabejoju, turėsiu progos gerokai patobulinti savo įgūdžius ir daug ko išmokti“.

Jemima prisipažįsta, kad tik susidūrusi su „Digital Explorers“ programa, pirmą kartą išgirdo Lietuvos vardą, o tada puolė skaityti, ieškoti informacijos ir bent pamėginti įsivaizduoti tą tolimą kraštą, kuriame teks praleisti visus metus.

„Ką tikiuosi patirti Kaune? Kuo daugiau visko! Jau dabar esu susidariusi sąrašą norų, ką privalau aplankyti: nuo muziejų, parkų, iki turų po miestą, būtinai išbandysiu skrydį oro balionu ir, žinoma, paragausiu jūsų rožinės sriubos! Kas gąsdina? Baiminuosi, kad galbūt ne visada ir ne visur pavyks susikalbėti, nežinau, ar rasiu sau įprastų maisto produktų ir, žinoma, plaukai! Jei pažįstate kokį gabų plaukų stilistą, mokantį susitvarkyti su tokiais kaip mano plaukais – duokite žinoti!“ – juokiasi netrukus į Kauną atvykstanti viešnia iš Nigerijos.

 

Kaunas sužavėjo saugumu ir laisvės pojūčiu

Kauno „TransUnion“ kompanijoje vyresniuoju inžinieriumi dirbantis Hafiz Adewuyi baigė elektronikos inžinieriaus studijas Lagoso universitete ir 7 metus dirbo programinės įrangos inžinieriumi įvairiose Nigerijos finansų industrijos įmonėse.

Jau keletą mėnesių Kaune praleidęs svečias turi pirmų autentiškų įspūdžių ir sako, kad miestas jį pasitiko šiltai ir svetingai.

„Vos sužinojęs, kad keliauju metams į Lietuvą, taip apsidžiaugiau, kad tą pačią minutę pasigyriau visiems šeimos nariams ir draugams. Tai buvo svajonės išsipildymas: galimybė dirbti ir gyventi visiškai naujoje šalyje, kurios viešoji infrastruktūra gerokai lenkia tai, ką turime Nigerijoje. Atvykusį mane pasitiko šiltas ir betarpiškas kompanijos, kurioje dirbu, dėmesys: esu dirbęs keliose tarptautinėse įmonėse savo gimtojoje šalyje, bet jau dabar galiu pasakyti, kad dar niekur neteko patirti tokio įtikinamo darbdavio požiūrio į darbuotoją ir tikėjimo, kad mano profesinė sėkmė tiesiogiai prisideda prie visos kompanijos sėkmės“.

Nuotrauka: Hafiz Adewuyi, asmeninis archyvas.

Hafiz prisipažįsta, kad darbas Kaune gerokai kilstelėjo jo gyvenimo kokybę, tarp didžiausių kasdienybės pliusų vardindamas švarą mieste, daugybę parkų ir žalios gamtos.

Žinoma, mažų kasdienybės iššūkių išlieka: Hafiz sakosi neįvertinęs to, kad vien anglų kalba ne visada gali būti pakankama susišnekėti ir viską suprasti, tad kartais net paprasčiausias apsipirkimas prekybos centre gali tapti iššūkiu – kai nepavyksta suprasti užrašų ant produktų etikečių.

„Yra ir dar vienas minusas: negaliu pakęsti tų sunkių švarkų, kuriuos privalau užsimesti kaskart, išeidamas į lauką. Juk iki tol visą gyvenimą praleidau kraštuose, kur visi drabužiai, tinkami dėvėti viduje, tinka ir išeiti į lauką,“ – juokiasi Hafiz.

Paklaustas, ką pirmiausia patartų ir rekomenduotų į Kauną atvykstantiems savo šeimos nariams ar bičiuliams, Hafiz nedvejoja: „Pirmiausia – jei atvažiuojate čia žiemą, pasiimkite šiltą striukę, megztinį, storas kojines, vilnonius šalikus ir pirštines! O svarbiausia: drąsiai tyrinėkite, vaikščiokite, pažinkite, eikite į miesto centrą bet kuriuo paros metu, nebijodami, kad būsite užpulti ar diskriminuojami. Čia tiek daug įvairiausių viso pasaulio virtuvių restoranų – ir dar žemesnėmis kainomis nei pas mus. Kiekviena diena Kaune – tai naujas nuotykis!“

 

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai