2018 12 21

Kauno startuoliai programos atvirų renginių dalyviai – kas jie?

Programa „Kauno startuoliai 2018“, kaip ir 2018-ieji, jau baigiasi. Skaičiuojame rezultatus, džiaugiamės išmoktomis pamokomis bei renkame idėjas tęsiniui – programai „Kauno startuoliai 2019“.

Tuos, kurie šiais metais taip ir nespėjo sudalyvauti veiklose ar nedrįso apsilankyti „Kauno startuoliai 2018“ atviruose renginiuose, norime padrąsinti ir pakviesti sekti Kauno startuolių naujienas socialiniame tinkle Facebook (@KaunoStartuoliai) ir rasti laiko prisijungti prie programos ateinančiais, 2019-aisiais, metais. Smalsu, ką praleidote šiais metais? Dalinamės „Kauno startuoliai 2018“ atvirų renginių lektorių, t. y.: verslininkų, komunikacijos ir rinkodaros specialistų, teisininkų ir kitų savo srities profesionalų pastebėjimais ir įžvalgomis apie tai, kokia buvo šių metų Kauno startuoliai programa, kokie žmonės dalyvavo mokymuose ir renginiuose, kokie klausimai buvo aktualiausi.

 

Kam buvo skirti „Kauno startuoliai 2018“ programos renginiai?

Programos renginiai buvo skirti ne tik startuoliams, esamiems ir jau sėkmingiems verslininkams, bet ir laisvai samdomiems darbuotojams ar verslo pradžia besidomintiems asmenims, inovatoriams, studentams, t. y. ir tiems, kurie jau įgyvendina savo verslo idėją, ir tiems, kurie dar tik turi savo unikalią verslo idėją, tačiau ieško bendraminčių jai įgyvendinti.

Kas geriau galėtų papasakoti, ką reiškia kurti savo verslą, su kokiais iššūkiais susiduriama ir kaip juos įveikti, jeigu ne tie, kurie tą kelią jau yra praėję patys. Todėl renginiuose dalyvavo ir atviras paskaitas vedė daugiau kaip 20 verslo bei viešojo sektoriaus partnerių – ekspertų: UAB „KAYAK Lithuania“, „Global Bridges“ (JAV), UAB „Data Dog“, „UAB „Marketologai“, advokatų profesinė bendrija „JurisConsultus“, UAB „Millo Appliances“, UAB „Helis LT“, UAB „Alchemetrics“, UAB „ADEO WEB“, UAB „FIMA“, ŽaismoDNR.lt, UAB „Rubee“, „Kaunas Coding School“, UAB „Linked data“, Lietuvos inovacijų centras (LIC), Technologijų ir inovacijų paramos verslui agentūra (TIPVA), Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Šiaulių bankas, Kauno technologijos universitetas, UAB „BURO LT“ atstovai.

„Kaune yra įsikūrę daug aukštųjų technologijų kompanijų, universitetus baigia vis daugiau specialistų, o miestas tampa dar patrauklesnis naujiems rinkos žaidėjams. Vis dėlto, ilgą laiką Vilnius lenkdavo Kauną technologijų srities renginių gausa. Džiugu, kad šiais metais meetup’ų, hackaton’ų, paskaitų vis daugėja, o ypač smagu dėl tų renginių, kurie buvo „Kauno startuoliai 2018“ programos dalis. Miesto palaikomos iniciatyvos skatina tiek aktyvesnį bendruomenės dalyvavimą, tiek didesnį verslo įsitraukimą – pritarė Domas Janickas, DATA DOG vadovas, Kauno startuoliai programos dalyviams vedęs paskaitą „Komandos formavimas. Kaip varžytis su rinkos senbuviais ir pritraukti geriausius?“.

„Smagu, kad Kaune veikiantys verslai yra tokie aktyvūs, norintys dalintis sukaupta patirtimi ir prisidėti prie kauniečių verslumo skatinimo. Kad verslų įsitraukimas bei dalinimasis tikromis, asmeninėmis istorijomis buvo labai aktualus ir renginių dalyviams, patvirtino ir renginiuose dalyvavusiųjų atsiliepimai“ – įsitikinusi VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus vyriausioji projektų vadovė Neringa Valantinė.

„Tikiu, kad „Kauno startuoliai 2018“ paskaitos klausytojams suteikė galimybę susipažinti su įvairiomis, dažnai nematomomis, verslo ir startuolių veiklos pusėmis, pasisemti žinių iš skirtingų sričių ekspertų, galbūt atrasti sėkmės formules  ir pasimokyti iš svetimų klaidų, kurios išties yra neišvengiamos, žengiant pirmuosius žingsnius“, – pritarė Domas Janickas, DATA DOG vadovas.

„Kauno startuolių programa tikrai sveikintina. Neabejoju, kad dalyviai šių mokymų dėka ilgainiui sukaups labai vertingas ir versle taikytinas žinias. O sėkmingas verslas – tai ir kuriamos darbo vietos, ir įgyvendintos svajonės, ir papildomi mokesčiai į miesto biudžetą, ir mažiau šalį paliekančių žmonių. Esu dėkingas už galimybę prisidėti prie šio projekto ir jo dalyvių sėkmės“ – kalbėjo Kaunas Coding School, siekiančios padėti kauniečiams mokytis ir siekti savo tikslų IT srityje lektorius, UAB „Alchemetrics“ vyresnysis Front-end programuotojas Andrius Markevičius, programos „Kauno startuoliai 2018“ dalyvius kūrybinių dirbtuvių metu mokęs susikurti pradinį savo įmonės tinklalapį.

 

„Kauno startuoliai 2018“ programos atvirų renginių dalyviai: kas jie?

Visa „Kauno startuolių“ programa 2018-aisiais – tiek akceleravimas, tiek tinklinimas – sutraukė daugiau nei 1 000 iniciatyvos nestokojančių pradedančiųjų verslininkų ar tiesiog žingeidžių jaunuolių. Startuolių programos atviras paskaitas skaitę, renginiuose dalyvavę lektoriai ir mentoriai vieningai sutaria, kad programos dalyviai – išties aktyvūs, neišmatuojamai smalsūs ir kupini užsidegimo.

Lietuvos inovacijų ir verslo centro Kauno regiono vadovas Gytis Junevičius, kuris programos metu skaitė 2 paskaitas: „Verslo modelio parinkimas“ ir „Tikslinės vartotojų ir klientų grupės identifikavimas“, pasidalino savo mintimis apie tai, kad į vakarinius startuoliams skirtus renginius susirenka tie žmonės, kurie tikslingai nori ir siekia gauti kuo daugiau žinių, t. y. tos informacijos, kuri aktuali jiems būtų šiandien arba netolimoje ateity: „Tai konkretūs asmenys, sprendžiantys savo konkrečias problemas. Tai vieni aktyviausių žmonių, kiek man teko susidurti. Žmonės, ieškantys kaip tradicinius verslus pakelti į kitą lygmenį. Drąsūs, veržlūs ir nebijantys klysti, bet taip pat ir priimantys informaciją. Ieškantys naujovių – jaunieji inovatoriai. Jiems svarbios detalės ir jų sprendimai“ pasakojo Gytis Junevičius.

„Paskaitos metu itin smagiai nuteikė klausimų gausa, dalyvių smalsumas, užsidegimas kurti naujus produktus ir įgyvendinti savo idėjas“,– pritarė ir Domas Janickas.

Donatas Jonikas, UAB „Marketologai“ vadovas, ekonomikos mokslų daktaras, startuolių rinkodaros ekspertas, rinkodaros praktikas, turintis šioje srityje daugiau nei 12-os metų patirtį, knygos „Startup Evolution Curve“ („Startuolio evoliucijos kreivė“) autorius, taip pat pritaria šiai nuomonei: „Vertinant mano akimis, „Kauno startuoliai“ – labai šauni iniciatyva, kuri visiems norintiems suteikė tikrai didelį bagažą: ne tik žinių, bet ir patirčių. Dalyvių aktyvumas ir įsitraukimas į mokymus taip pat džiugino. Taip, susirinkusieji į mokymus buvo labai skirtingi, o verslo idėjos – skirtingose stadijose. Tačiau dauguma itin aktyviai dalyvavo ir ieškojo sprendimų“.

„Kauno startuolių dirbtuvėse pastebėjau, kad beveik visi dalyviai vystė verslo idėją ir atėjo su konkrečiu poreikiu – išmokti kurti tinklalapį savo esamam ar būsimam verslui. Dėstyti tokiems pozityviems ir motyvuotiems žmonėms yra vienas malonumas. Tą patį pastebime ir „Kaunas Coding School“ studentų tarpe. Dauguma jų nori keisti profesiją, tad mokosi programavimo su užsidegimu. Kauno startuolių dalyvių akyse dega ta pati ugnelė. Dirbtuvių metu, jie nebijojo klausti, kai kurie užsibuvo ilgiau, nes norėjo kuo daugiau išmokti. Viena mergina atėjo su visu sąrašu klausimų. Nuostabu!“, – su ne ką mažesniu užsidegimu įspūdžiais dalinosi Andrius Markevičius.

Greta komandos formavimo, verslo idėjos vystymo, pristatymo, pardavimų skatinimo temų, buvo galimybė išklausyti ir paskaitą intelektinės nuosavybės apsaugos tema. „Džiugu, kad šių metų Kauno startuolių mokymų ciklas nepaliko nuošalyje intelektinės nuosavybės temos. Pradedančiajam verslui ši sritis ypatingai aktuali. Nes jam, žengiančiam dar tik pirmuosius žingsnius į verslo pasaulį, ypatingai svarbu suvokti intelektinės nuosavybės svarbą ir vertę įmonės valdymo procese. Dažniausiai startuoliai apie intelektinę nuosavybę pradeda galvoti ir gilintis į šią sritį tik tuomet, kai gauna pretenziją iš kitų asmenų dėl teisių pažeidimo, neteisėto intelektinės nuosavybės objekto naudojimo ir pan., intelektinės nuosavybės teisių žinojimą akcentuoja Greta Žėkienė, Kauno technologijos universiteto, Nacionalinio inovacijų ir verslo centro, Intelektinės nuosavybės valdymo projektų vadovė. „Tokios klaidos pradedančiajam verslui –ypatingai skaudžios, nes, tarkim, gali tekti atsisakyti naudojamo prekės ar paslaugos pavadinimo, domeno ar technologijos. O jeigu dar reikalavimas atlyginti patirtus nuostolius?..“ Puikūs paskaitos dalyvių atsiliepimai ir sekusios tęstinės konsultacijos renginiams pasibaigus atskleidžia, kad dalyviai tinkamai įvertino intelektinės nuosavybės objektų apsaugos ir valdymo būtinybę įmonės veiklai ir, tikėtina, sėkmingai pritaikys šias žinias praktikoje“.

 

      

„Kauno startuoliai 2018“ vos per vienerius metus spėjo įgyti tūkstančius naujų draugų ir šis skaičius vis auga. Todėl visiems esamiems ir būsimiems draugams norisi palinkėti – ambicingai ir su didelėmis svajonėmis ateičiai palydėti besibaigiančius 2018-uosius ir pasitikti laukiančius iššūkius 2019-aisiais. Toliau nestokoti tikėti ir degti savo idėja, ieškoti ir atrasti įkvėpėjus ar draugus, padėsiančius šioms idėjoms tapti tikrove.

O „Kauno startuoliai 2019“ kitais metais ir vėl sieks būti vieta, kuri ne tik suteikia sparnus, bet ir suteikia pirmąsias pamokas, kaip reikėtų skristi.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai