2019 12 30

Kauno startuolis „Aciety“: netrukus pradėsime tęstinį plėtros etapą

Nuotrauka: „Kauno startuoliai“.

 

Trys startuolio „Aciety“ bendraįkūrėjai – Aismantas Bulanavičius, Dovydas Bulanavičius ir Tomas Pagirys turėjo progos išbandyti ne vieną miestą ir jo teikiamas galimybes verslui – nuo JAV ir Pietų Korėjos, iki Latvijos ir Kazachstano. Bet vis dėlto apsistojo Kaune, kur prieš keletą metų sėkmingai sudalyvavo ir „Kauno startuolių“ programoje, šiandien į ją sugrįždami jau kaip prizų steigėjai ir tie, kurie tiesia pagalbos ranką inovatyvias idėjas kuriantiems kolegoms.

Tad šįkart – pokalbis apie Kauno startuolį „Aciety“ su jo bendraįkūrėju Aismantu.

 

Kas šiandien yra „Aciety“ ir kokie žmonės už jo stovi?

„Aciety“ – tai programavimo paslaugų ir licencijuojamų produktų platforma, vienijanti daugiau kaip 1 250 įmonių iš visos Europos. Klientams padedame rasti atsakymus sprendžiant iškylančius technologinius iššūkius: tai gali būti tiek konkreti komanda, sukursianti sprendimą „nuo nulio“, tiek esamas produktas, puikiai sprendžiantis problemą po nedidelių integracijos darbų.

Šiuo metu mūsų įmonės komandą sudaro 10 darbuotojų ir 5+ ambasadoriai (atstovai tam tikrose šalyse). Nuo sausio mėnesio laukiame prisijungiant naujų narių, ir pradėsime tęstinį plėtros etapą.

 

Prisimenant istoriją: kaip, kam ir kada gimė būsimojo startuolio idėja ir kiek laiko prireikė iki pirmojo apčiuopiamo produkto gimimo?

„Aciety“ istoriją galima skelti į keletą etapų. Pirmasis – idėjos gimimas ir laisvai samdomi darbuotojai (freelanceriai). 2010-siais, kai dirbau laisvai samdomų darbuotojų projektų vadovu, turėjau tikslą – susikurti nuo konkrečios vietos nepriklausomą mėgstamą darbą ir suteikti tokią pat galimybę kitiems. Netrukau pastebėti, kaip sunku rasti patikimą laisvai samdomų specialistų komandą – taip gimė pirmoji „Aciety“ idėja, startavusi 2011-siais: patikrintų freelancerių iš Europos platforma, jungianti juos su sudėtingų poreikių klientais iš viso pasaulio.

Nuotrauka: Aismantas Bulanavičius.

Po kelerių metų pastebėjome, kad dirbdami su laisvai samdomais darbuotojais, nepataikome į sudėtingų ir didelių projektų segmentą, tad nusprendėm likti tik su programavimo įmonėmis – taip prasidėjo antrasis, B2B etapas.

Trečiajame etape teko spręsti kiaušinio-vištos problemą, kuri kilo pastebėjus, kad mūsų tiekėjai (programavimo įmonės) gauna nemažai užsakymų, kurių patys negali aptarnauti. Taip gimė „Aciety“ klientų mainų programa, pavertusi tiekėjų pajungimo procesą pelningu – naujas tiekėjas reiškė ir naujus (jo neaptarnaujamus) klientus.

Pernai, ketvirtajame etape, startavome su paruošto kodo produktais – SaaS (nuomojamos prieigos) ir pilnos kodo licencijos sprendimais. Pastebėjome, kad daugelį klientų problemų galime spręsti gerokai greičiau ir pigiau rekomenduodami naudoti jau egzistuojančius sprendimus ir juos tik pritaikant pagal poreikius.

Tais pačiais 2018 m. startavo ir pirmasis pasaulyje kaupiamosios nuolaidos išmanusis kuponas. Kaip ir su paslaugų tiekėjais, norėjome produktų įmonių pajungimo procesą paversti pelningu. Taip gimė „Aciety“ kuponas – TAP, kurį gauname teisę išleisti į rinką pasirašydami naujas produktų sutartis. Dėl atvirkštinio faktoringo ypatybių kuponas leidžia klientams gauti dideles (30-70 %) nuolaidas, nors atsiskaitymą priimančios įmonės gauna pilną apmokėjimą.

 

Kokia šiandien yra Jūsų įmonė skaičiais?

Esame didžiausia Rytų Europos programavimo paslaugų ir produktų platforma, vienijanti 1 250+ įmonių, darbinančių 100 000+ programuotojų. 200+ įmonių yra aktyvios klientų mainų narės, besimainančios sau netinkamus į tinkamus klientus.

Nors pradėjome tik prieš metus, „Aciety“ TAP kuponą priima jau 30+ įmonių su 70+ produktų, pasirašėme 7+ milijono EUR TAP kupono priėmimo sutarčių.

„Aciety“ yra viena pirmųjų minios finansavimo būdu finansuotų įmonių Rytų Europoje. Vienijame apie 50 investuotojų, bendrai suteikusių maždaug 150 tūkst. EUR finansavimo. 2014 m. laimėjome „Brilliant Young Entrepreneurs“ konkursą (15 000 EUR), 2017 ir 2019 m. – Europos Sąjungos klasterinės eksporto veiklos finansavimą.

2016 m., veiklai dar tik įsibėgėjant, laimėjome „Kauno startuolių“ konkursą (18 000 EUR), o jau šiemet tokia pačia suma atsidėkojome miestui kaip prizo steigėjas. Labai džiaugiuosi Tado Stankevičiaus ir suburtos komandos atliekama veikla – gebėjimu vienyti Kauno startuolius ir kelti miestą tarptautiniu mastu. O mums – garbė prisidėti.

 

Kodėl būtent Kaunas tapo jūsų startuolio namais?

Pagyvenus JAV, Anglijoje, Pietų Korėjoje, Kazachstane, Latvijoje, pasidarė aišku, kad kiekviena vieta turi asmeninio gyvenimo bei verslo pranašumų ir trūkumų. Nors „Aciety“ su Dovydu Bulanavičiumi ir Tomu Pagiriu kūrėme gyvendami trijose skirtingose vietose (Lietuvoje, Latvijoje ir Sankt Peterburge), vėliau visi susibūrėme Kaune, kur ir pratęsėme veiklą.

Mano akimis, Kaunas siūlo gerą didelio, bet ne per didelio miesto „ūžesį“, greitai besivystančią startuolių ekosistemą, po truputį atrandamus, bet vis dar neišnaudotus talentus. ŽALUMĄ! Didžiausias trūkumas visuose didmiesčiuose buvo pilkas supantis betonas, o Kaunas – nestokoja  žalumos.

 

Jei galėtumėte duoti trumpą patarimą startuolišką idėją brandinantiems ir apie startuolį dar tik galvojantiems žmonėms – koks jis būtų?

Dažnai nereikia kurti nuo nulio. Kaip pakartotinai vartojant plastiką, popierių ir kitas perdirbamas medžiagas, lygiai tą patį siūlome daryti ir su kodu. Pirmiausiai pradėti ne nuo galvosūkio, kaip viską sukurti nuo nulio, bet pagalvoti, kaip pritaikyti jau egzistuojančius dalykus savo nišai. Bus pigiau ir greičiau, o jūs galėsite koncentruotis į pardavimus, užuot bereikalingai pasinėrę į dažnai per ilgą ir paskandinantį startą.

 

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai