2020 08 27

Kaunui atiteko tarptautinis pripažinimas už potencialą augti

Kaunui šie metai itin sėkmingi tarptautinių reitingų apdovanojimais: šlovės spinduliuose miestas jau maudėsi už pasiekimus puoselėjant startuolių ekosistemą mieste, taip pat pritraukiant užsienio investicijas bei skatinant ateities technologijų kūrimą. O štai dabar, Kaunas  ir vėl neliko nepastebėtas: jis vertinamas kaip vienas iš TOP5 miestų ir regionų visame pasaulyje, dėl savo patrauklumo investuotojams.

„Financial Times“ parengtame bei rugpjūtį paskelbtame reitinge „Perspektyviausi miestai 2020/21“ (angl. Cities of the Future 2020/21) itin aukštą  – penktąją – poziciją užėmė Kaunas, aplenkęs konkurentus iš Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Vietnamo.

„Tokio rango įvertinimas parodo, kad ligšiolinės miesto pastangos ir tolesnė kryptis duoda rezultatų. Kaunas siekia pokyčių ir juos realiai vykdo. Intensyvus darbas kuriant bei įgyvendinant inovacijas, taip pat darant miestą patrauklesnį talentams, tampa pastebimi ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniu mastu. Tai įpareigojimas tęsti tai, ką esame pradėję, tik su dar didesniu pagreičiu“ – sulauktu tarptautiniu pripažinimu džiaugiasi Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Džiūgauti iš tiesų yra dėl ko: Kauno miesto ir regiono verslumo skatinimo strategija atsidūrė „fDi Intelligence“ reitingo TOP penketuke. Regionui skirtas apdovanojimas už gebėjimą itin efektyviai panaudoti turimus resursus (angl. Cost effectiveness). Šiame, investicijų ekspertų pasitikėjimą jau užsitarnavusiame, „fDi Intelligence“ reitinge tarpusavyje varžėsi miestai, kurie nėra sostinės, bet siekia įsitvirtinti savo kaip investicijų ir verslumo židinių statusą. Kaunas šioje kovoje aplenkė Tekirdagą (Turkija), Izmirą (Turkija), Plovdivą (Bulgarija) užėmusius atitinkamai šeštą, septintą, aštuntą vietas. Devintojoje pozicijoje reitinge atsidūrė Jasai (Rumunija), o dešimtuką užbaigė Haifongo miestas Vietname.

Kauno miesto turizmo, investicijų ir tarptautinės rinkodaros plėtros agentūros VšĮ „Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius taip pat džiaugiasi pelnytu įvertinimu „Augantis miestų, kurie nėra sostinės, potencialas tampa vis aiškiau matomas, jie vis dažniau sėkmingai konkuruoja su megapoliais ir atveria investuotojams naujas galimybes. Visgi didžiausios perspektyvos, naudos bei galimybės atitenka ne kam kitam, o gyvenantiesiems šiuose miestuose“ – dėsto T. Stankevičius.

Sudarant reitingą buvo vertinama mokestinė aplinka, darbo užmokesčio atlygio vidurkis, taip pat vidutinės gyventojo išlaidos pragyvenimui ir kiti investuotojams svarbūs veiksniai.

Didžiausią potencialą turinčiu ateities miestu reitinge pripažintas San Franciskas (Jungtinės Amerikos Valstijos), antroji vieta atiteko Monrealiui (Kanada), trečiojoje atsidūrė Hiustonas (Jungtinės Amerikos Valstijos). Ketvirtąją ir penktąją vietas atitinkamai dalijasi du Vokietijos miestai: Diuseldorfas ir Hamburgas.

Kaunui jau ne pirmą kartą šypsosi sėkmė „fDi Magazine“ reitinguose. 2020-ųjų pradžioje miestui skirtas įvertinimas už tiesioginių užsienio investicijų (TUI) pritraukimo strategiją kategorijoje „Europos ateities mažieji regionai 2020/21“. O vos prieš mėnesį „fDi Magazine“ pripažino Kauną vienu perspektyviausių ateities technologijų miestų.

Daugiau apie apdovanojimus sužinoti galite čia.

„Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

A. Aleksandravičiaus nuotrauka.

Susiję straipsniai