2020 03 13

Koronaviruso prevencija: Kauno gyvenimas kovo 13–27 dienomis

Kovo 12 d. Vyriausybei nutarus stabdyti ugdymo procesą ir drausti viešuosius renginius, prie situacijos prisitaikė Lietuvos kultūros ir pramogų įstaigos. Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. nevyks anksčiau planuoti koncertai, teatro spektakliai, parodų atidarymai ir kiti susibūrimai.

„Artimiausiomis dienomis Kaune turėjo vykti nemažai didelio masto renginių. Pavyzdžiui, Kaziuko mugė prie „Žalgirio“ arenos. Vis tik žmonių sveikata ar net gyvybė yra aukščiau visko, todėl renginiai bus atšaukti“, – pranešime spaudai ketvirtadienį sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. lankytojų neaptarnaus Kauno miesto muziejus ir jo skyriai. Taip pat ir visi Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai ir jų padaliniai nepriims lankytojų, kitaip tariant, aplankyti muziejuose veikiančių nuolatinių ekspozicijų, parodų, renginių, ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų nebus galima nuo kovo 13 d. iki kovo 27 d. Kaune Kultūros ministerijai pavaldūs yra Nacionalinis M.K. Čiurlionio, Lietuvos švietimo istorijos, IX forto, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos aviacijos muziejai. Nedirbs ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektakliai nebus rodomi – vyks jų perkėlimas į kitas datas arba bilietų grąžinimas. Tikslesnę informaciją apie spektaklių perkėlimą teatras praneš artimiausiu metu.

Kauno miesto kamerinis teatras siūlo paskeisti kovo 13–27 d. planuotų spektaklių bilietus į vėlesnes datas. Jei renginių draudimas bus pratęstas iki balandžio pabaigos, kitos datos, į kurią perkeliami spektakliai, bus paskelbtos atskirai. Daugiau informacijos čia.

Kauno valstybinis muzikinis teatras skelbia, kad spektakliai minimomis datomis teatre nebus rodomi. Apie tolimesnę kūrybinės veiklos eigą ir situaciją dėl bilietų teatras informuos vėliau.

Kauno valstybinis lėlių teatras taip pat šiomis datomis nedirbs, o informacijos dėl bilietų keitimo kviečia teirautis tel.: (8 37) 22 16 91, mob. (8 – 620) 74242 (teatro kasa), jei bilietai buvo pirkti internetu (per bilietai.lt sistemą) – el. paštu info@bilietai.lt arba tel. +370 673 25153.

Kauno valstybinė filharmonija dalį šiuo periodu suplanuotų koncertų atšaukia, dalį – planuoja perkelti. Plačiau skaitykite čia.

Kino centras „Romuva“ nuo kovo 13 d. nebevykdo seansų. Jei bilietus į atšauktus seansus įsigijote kino teatro kasoje (Kęstučio g. 62) grąžinimai bus vykdomi nuo kovo 27 d. (jei veiklos ribojimo nurodymo data nebus pratęsta). Norint grąžinti bilietą reikės pateikti nepanaudotą, nesugadintą Kauno kino centro „Romuva“ bilietą. Jei bilietą įsigijote tiketa.lt kasoje, dėl grąžinimo prašome kreiptis fizinėje Tiketos kasoje arba internetu.

„Romuvoje“ ir „Forum Cinemas“ kovo 19–balandžio 2 d. turėjęs vykti festivalis „Kino pavasaris“ keliasi į internetą – daugelis filmų bus prieinami „Telia“, „Žmonės Cinema“ ir kt. platformose. „Dėl bilietų ir abonementų keitimo į peržiūras ar pinigų grąžinimo rašykite el. paštu pagalba@kinopavasaris.lt. Atsakysime visiems, tik prašome supratingumo, jei atsakymas šiek tiek užtruks dėl didelio laiškų srauto“, – skelbia festivalis.

VšĮ „Pažaislio kultūros ir turizmo centras“ skelbia,  kad nedirbs kovo 16 – 31 dienomis. Į Pažaislio vienuolyno teritoriją lankytojai nebus įleidžiami.

Kauno menininkų namai praneša, kad šiuo periodu juose nevyks jokie renginiai: „Esant galimybei, suplanuotus renginius perkelsime į kitas datas arba į skaitmenines platformas“, – skelbia komanda ir kviečia esant reikalui susisiekti el. paštu ar telefonu.

Ekspozicines erdves nuo kovo 14 iki 28 d. užveria galerija „Meno parkas“.

Kauno fotografijos galerija praneša, kad sutrumpėjo Anton Roland Laub parodos „Mobilios bažnyčios“ veikimo laikas: „Kviečiame apsilankyti parodoje bei galerijos knygyne iki kovo 15 dienos, 17 val.“ Planuojama, kad nauja Rob Hornstra ir Arnold van Bruggen paroda „Buvusioji sostinė“ bus atidaryta balandžio 2 d.

Perkūno namas  kovo 16-29 dienomis lankytojų nepriims. Jėzuitų vienuolyno terasa tomis savaitėmis dirbs, atsižvelgiant, jog tai – atvira erdvė. Tačiau apie apsilankymą būtina pranešti iš anksto, likus ne mažiau kaip 3 val. iki jo.

Artimiausius renginius atšaukė ar nukėlė klubas „Lizdas“, Kauno kultūros centras, Kauno tautinės kultūros centras, „Žalgirio“ arena ir kt.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus lankytojus priims iki pirmadienio, kovo 16 d. Lietuvos zoologijos sodas informuoja, kad nuo kovo 13 d. lankytojai nebus įleidžiami, bet darbuotojai gyvūnų gyvenimo akimirkomis dalinsis socialiniame tinkle.

„Kaunas IN“ turizmo informacijos centras Rotušėje neveiks nuo kovo 14 d. Į jūsų klausimus mielai atsakysime (I-V 9.00-18.00; VI 10.00-16.00; VII 10.00-15.00) el. paštu info@kaunasin.lt; telefonu: +370 616 23828 ir +370 616 50991 ir feisbuke Kaunastika ir It’s Kaunastic (kasdien).

Situacija neskamba smagiai? Bet tai – būtina, norint išvengti didesnių tragedijų. Linkime atsiradusį laisvą laiką išnaudoti prasmingai. Esant galimybei (prognozuojamas saulėtas sekmadienis) rekomenduojame išeiti pakvėpuoti grynu oru ir pasivaikščioti po miestą vienu iš Kaunastic maršrutų. Visus juos rasite čia.

––

Šiuo metu Kauno miesto troleibusai ir autobusai keleivius įleidžia pro vidurines ir galines duris. Tai gerina oro cirkuliaciją transporto priemonėse, tolygiau paskirsto keleivių srautus ir apsaugo vairuotojus. Dar viena svarbi naujiena: kurį laiką miesto viešajame transporte nebus pardavinėjami bilietai, todėl prašome pasirūpinti spaudos kioskuose pildoma kortele arba „Žiogas“ programėle. Keleivių kontrolė, vykdydama bilietų tikrinimą, iki pirmadienio (kovo 16 d.) atsižvelgs į aplinkybes, kai keleiviai negali įsigyti bilietų, nes vyksta iš vietų, kur nėra jų platinimo vietų ar šių nedarbo metu.

Nuolat atnaujinama informacija

Daugiau informacijos dėl koronaviruso galima teirautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą) bei elektroniniu paštu: koronavirusas@sam.lt

Asmenys, atvykę iš rizikingomis laikomų šalių, turi kreiptis telefonu 8-5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti formą dėl nedarbingumo, kuri skelbiama internete. Jei nedarbingumas nereikalingas, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu. Tai svarbu tiek sugrįžus į Lietuvą lėktuvu, tiek ir parvykus nuosavu automobiliu ar kitu transportu!

Kauno miesto gyventojams aktuali informacija nuolat atnaujinama ir skelbiama internete: http://bit.ly/kaunaspriesvirusus

Susiję straipsniai