2018 01 30

Norvegai Kim ir Martin bei jų istorijos iš… Kauno

„Mes esame keliaujantys vaikinai – „Travel Boys“. Nuotykių ieškotojai ir gerų emocijų blogeriai. Keliaudami, domėdamiesi ir mėgaudamiesi nepažintomis šalimis, kuriame turinį socialinėse medijose mus sekantiems fanams“, – taip save pristato pirmą kartą Kaune viešintys keliautojai, populiarūs kelionių tinklaraštininkai iš Norvegijos Martin Solhaugen ir Kim Sørensen.

Du geriausi draugai sukūrę savo kanalą „Instagram“ keliauja po pasaulį, ištikimiems sekėjams pasakodami linksmas nuotykių istorijas ir dalindamiesi įspūdžiais. Šį kartą kelionei pasirinkę iki tol menkai tepažintą šalį – Lietuvą, ir dar menkiau girdėtą miestą – Kauną, jaunuoliai sakosi vos per dvi dienas spėję susidaryti ryškų lietuviškosios kultūros vaizdinį, kuris ne tik maloniai nustebino, bet ir įkvėpė rekomenduoti šią savaitgalio nuotykio kryptį savo draugams ir sekėjams.

Savaitgalių kelionės

„Pagrindinis mūsų sklaidos kanalas – „Instagram“, taip pat naudojamės „YouTube“, kuriame kartą per mėnesį publikuojame savo kelionių vaizdo įrašus, – pasakoja Kim, – Ką mes transliuojame? Dviejų geriausių draugų keliones kartu, šauniausias patirtis ir viską, kas telpa žodyje „draugystė“.

Kiemo galerija Kaune

 

Per dvejus metus kelias dešimtis šalių aplankę vaikinai kol kas kelionėms skiria tik savaitgalius, po kurių skuba į savo darbus: Kim dirba pavaduojančiu mokytoju pradinėje mokykloje, o rinkodaros ir komunikacijos studijas baigęs Martin – filmų kūrimo pramonėje.

„Dar studijuodamas viešąją komunikaciją Havajuose susidomėjau socialinių medijų turinio kūrimu. Kuo labiau į tai gilinausi, tuo didesnes galimybes įžvelgiau. Dar geriau tai, kad prikalbinau šioje kelionių komunikavimo veikloje dalyvauti ir savo geriausią draugą Kim. Ėmėme rodyti savo nuotykius ir subūrėme dešimčių tūkstančių fanų auditoriją iš viso pasaulio: paaiškėjo, kad žmonėms tai patinka, kad jie atviri mūsų įspūdžiams, noriai komentuoja, dalijasi ir įsitraukia į istorijas, kurias pasakojame“, – sako Martin.

Naujausios istorijos – iš Kauno

Kauno krepšinio komandos ženklas “Žalgiris” netoli didžiausios sporto ir renginių arenos Baltijos šalyse

„Kokią Lietuvą įsivaizdavome? Galima sakyti, kad stereotipų apie lietuvius ar juo labiau apie Kauną neturėjome. Tik atvažiavus į Kauną, pirmas sutiktas viešbučio darbuotojas pareiškė: „Sveiki atvykę į sparčiausio interneto šalį! Ir leiskite jums parodyti patį geriausią kambarį pasaulyje!“. Puiki pradžia ir puikus savo šalies pristatymas“, – šypsosi norvegai, čia pat pripažindami, kad ir kambarys „Hof Hotel“ išties buvo puikus, ir interneto sparta per Kaune praleistas dienas neteko skųstis.

Vaikinai sako, kad jau per pirmas valandas Kaunas maloniai nustebino dar ne kartą. „Įsivaizdavau, kad angliškai beveik niekas nekalbės, kad šalis ir miestas bus mažiau progresyvūs. Paaiškėjo, kad nieko panašaus: kone kiekvienas sutiktas žmogus puikiai kalbėjo anglų kalba, o progresyvumo, technologijų ir modernumo netrūko kiekviename žingsnyje,“ – įspūdžiais dalijasi Kim.

„Kaunas man labai priminė jaukų ir dailų Slovakijos miestą Martiną – ne tik vizualiai, bet ir savo nuotaika, žmonių draugiškumu ir paties miesto skleidžiamu vaibu,“ – priduria Martin.

Gvės menas, ryškiausi modernizmo architektūros pavyzdžiai, ypatinga baroko dvasia Pažaislio vienuolyne, gurmaniški patiekalai restoranuose ir užkandinėse, naktinis klubų gyvenimas, išbandyta vyrų kirpykla – toks buvo intensyvus norvegų savaitgalis Kaune.

„Kas paliko didžiausią įspūdį? Modernistinė architektūra – Centrinio pašto ir banko pastatai, taip pat spalvingas gatvės menas“, – šypsosi norvegai.

 

Ryškus įrašas patirčių žemėlapyje

Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia arba Kauno Soboras

Pasak keliautojų, paprastai savaitgalio kelionėms norvegai renkasi Daniją, Švediją arba savo šalies kalnus. Linksmybėms dažniausiai pasirenkama Krokuva Lenkijoje, apsipirkimui – Londonas, vaizdingiems nuotykiams – Islandija. „O dabar visiems savo draugams ir sekėjams galėsime nuoširdžiai pasakyti, kad naujų patirčių verta ieškoti ir čia, Kaune“, – tikina Martin ir Kim.

 

Mūsų mieste norvegai apsistojo „Hof Hotel“, aplankė Kauno valstybinę filharmonijąVytauto Didžiojo karo muziejaus sodelįKiemo galeriją, žavėjosi M. Žilinsko dailės galerijaSoboru, Lietuvos banku ir Kauno centriniu paštu, ragavo maistą restoranuose „Višta puode“„Monte Pacis“, „Hop Doc“ ir „Nüman“, vakarojo bare „Kamerinis“ ir apsikirpo salone „Old Town Barbers“.

 

Visos straipsnyje panaudotos fotografijos – Martin Solhaugen ir Kim Sørensen. Sekite norvegų keliones „Instagram“:

 

@solhaugen 
@kimsorens1 
@reisegutta 

Martin Solhaugen ir Kim Sørensen Kaune lankėsi VšĮ „Kaunas IN” kvietimu

 

 

Susiję straipsniai