2020 05 21

Nukeltą „Fintech Inn 2020“ konferenciją kompensuos „Fintech Week Lithuania“ savaitė

Dėl Covid-19 viruso pandemijos Lietuvai nukėlus didžiausią regione „Fintech Inn” konferenciją į 2021 m. balandžio 28-29 d., organizatoriai siūlo alternatyvą – „Fintech Week Lithuania“ konferenciją virtualioje erdvėje. Nemokamas keturių dienų virtualus renginys suburs Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus š.m. birželio 15-18 dienomis.

„Didelio neužtikrintumo dėl ateities sąlygomis dar daugiau žmonių ieško ekspertų įžvalgų ir turiningų diskusijų. Todėl šiuo renginiu norime užpildyti dėl „Fintech Inn“ ir kitų konferencijų nukėlimo atsiradusį tokio turinio trūkumą. Pasirinktas renginio formatas leis pasidalinti naujausiomis žiniomis sparčiai besikeičiančioje srityje, kartu suteiks galimybę užmegzti naujas vertingas verslo pažintis, o ir Lietuvai atvers dar vieną progą sužibėti kaip pasaulio finansinių technologijų centrui“, – kalba Vaiva Amulė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) Fintech LT projekto vadovė.

Virtualus renginys kvies diskusijoms apie tai, kaip ateityje technologinė pažanga pakeis finansines paslaugas ir žmonių įpročius, o tarp renginio pranešėjų – EBPO ir FATF patarėjas ir „blockchain“ technologija paremto startuolio „Shyft Network“ įkūrėjas Joseph Weinberg, rizikos kapitalo fondo „MarketX Ventures“ investicijų vadovas Kadeem Clarke, RampRate įkūrėjas ir vadovas Tony Greenberg, bei Prof. Dr. Phiilipp Sander, vienas geriausių Vokietijos ekonomistų, patenkantis į tokius sąrašus kaip „Top 40 under 40“ ir kt.

Ateities finansai

Šis laikotarpis atskleidė, kad elektroninė komercija ir su ja susiję skaitmeniniai atsiskaitymai yra kritiškai svarbūs šiandieninėje visuomenėje, todėl konferencijos metu ypatingas dėmesys bus skiriamas finansų rinkos pokyčiams Covid-19 pandemijos metu bei naujų galimybių paieškai.

Kita kertinė tema – prisitaikymas prie vis griežtėjančios reguliacinės aplinkos ir technologijų pasitelkimas tvarkant atitiktį galiojantiems teisės aktams, tokiems kaip, pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas ar „Pažink savo klientą“ principo įgyvendinimas.

Nepamiršti liks ir startuoliai, kuriems šiuo periodu žūtbūt reikia pritraukti naujas investicijas, užkariauti naujas rinkas ar susitelkti į tvarumo didinimą. Jie galės dalyvauti dirbtuvėse, prisistatyti potencialiems investuotojams, išgirsti Amerikos ir Europos investuotojų patarimus ir siūlymus, bei dalyvauti virtualioje parodoje. Birželio 16 d. konferencijos organizatoriai kvies startuolius varžytis keturiose kategorijose: didžiausių verslo pasikeitimų (angl. Fantastic Pivot), augimo krizės metu, laimėtų partnerysčių ir atrastų naujų rinkų.

Išsiskirs interaktyvumu

„Onvent“ renginių platformoje vyksianti konferencija turės visus įprastomis sąlygomis vykstančių renginių atributus. Dalyviai galės klausytis pranešimų ir diskusijų, užmegzti naujas pažintis specialioje virtualioje erdvėje, bei dalyvauti virtualioje parodoje. Be to, renginio metu vyks įvairios dirbtuvės ir mokymai – pradedant elektronine prekyba ir baigiant kibernetiniu saugumu.

Lietuvos Fintech apdovanojimai

Galiausiai, konferencijos pabaigą vainikuos „Lietuvos Fintech apdovanojimai“, skirti ryškiausioms Lietuvos finansinių technologijų įmonėms ir asmenybėms pagerbti. Tarp nominacijų – geriausia iniciatyva kovojant su „Covid-19” viruso pandemija, finansinių technologijų lyderės ir kylančios žvaigždės prizai. Šioms ir kitoms nominacijoms vis dar galima teikti kandidatūras.

„Pirmą kartą organizuojami „Lietuvos Fintech apdovanojimai” sieks išskirti Fintech įmones bei specialistus, lyderiaujančius savo srityse, ženkliai prisidedančius prie šalies finansinių technologijų sektoriaus ir ekosistemos plėtros. FinTech bendruomenė Lietuvoje išsiskiria savo aktyvumu, novatoriškomis idėjomis, o 10 skirtingų apdovanojimų kategorijų bus skirtos pažymėti geriausius jos pasiekimus per 2019-2020 metus ”, – pasakoja Šarūnė Smalakytė, finansinių technologijų ir inovacijų centro “ROCKIT” vadovė.

„Fintech Week Lithuaina“ virtualią konferenciją organizuoja MITA, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, finansinių technologijų ir inovacijų centras „ROCKIT“, „Fintech Lithuania“ ir „Fintech Hub LT“ asociacijos, startuolių akseleratoriai „Baltic Sandbox“ ir „Startup Wise Guys“.

Informacija: MITA.

Susiję straipsniai