2020 11 26

Pasauliniame inovatyvių universitetų reitinge VDU skirta aukšta 41 vieta

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pateko į pasaulinį inovatyvių universitetų reitingą „World’s Universities with Real Impact“ (WURI) – čia jam skirta aukšta 41 vieta verslumo kategorijoje.

Reitingas „World’s Universities with Real Impact“ siekia atpažinti ir įvertinti aukštąsias mokyklas, kurių švietimo ir mokslo inovacijos ruošia pasaulį ketvirtajai pramoninei revoliucijai. Tai pirmasis pasaulinis universitetų reitingas, kuris buvo sukurtas siekiant palaikyti ir įvertinti universitetų lanksčias, novatoriškas pastangas, atliepiančias industrijų ir visuomenės poreikius. WURI reitingas įvertina geriausius universitetus keturiose kategorijose: industrinis taikymas, verslumo dvasia, etinė vertė ir studentų mobilumas bei atvirumas.

Verslumo dvasios kategorijoje, kurioje aukštai įvertintas Vytauto Didžiojo universitetas, pirmąją vietą užėmė Aalto universitetas (Suomija), po jo rikiuojasi Hanze taikomųjų mokslų universitetas (Nyderlandai) ir Princetono universitetas (JAV). Pagal industrinį taikymą geriausiu pripažintas Stanfordo universitetas (JAV), pagal etinę vertę – Harvardo universitetas (JAV), o pagal studentų mobilumą ir atvirumą – Nacionalinis Singapūro universitetas.

Reitingo rengėjai pažymi, kad nors jame randami ir labiausiai pripažinti, prestižiniai universitetai, tačiau vietos jame skirtos ir mažiau žinomoms, ne tokioms populiarioms švietimo institucijoms. „WURI nesiremia tradicijomis, reputacija ar populiarumu – jis skiria dėmesį inovatyvumui, verslumui, atsakomybei ir atvirumui“, – teigia WURI įkūrėjas ir direktorius, Seulo nacionalinio universiteto profesorius emeritas Hwy-Chang Moon.

Bendrame WURI reitinge, tarp 100 įvertintų universitetų, daugiausia aukštųjų mokyklų pateko iš JAV (32), D. Britanijos (8) ir Kinijos (7). Šimtuko viršuje atsidūrė atitinkamai Stanfordo universitetas, Masačusetso technologijos institutas (JAV) ir Aalto universitetas.

Vytauto Didžiojo universitete prie verslumo skatinimo ženkliai prisideda jau daugiau nei penkerius metus veikiantis VDU Verslo praktikų centras. Tarp centro vykdomų iniciatyvų – mokymų programa „Verslumo akademija“, leidžianti studentams ugdyti verslumą, sumaniųjų praktikų projektas „Patirties partneriai“, skirtas studentų paruošimui darbo rinkai, projektas „Creativity Lab“, ugdantis moksleivių verslumo kompetencijas, ir kiti projektai.

Vytauto Didžiojo universiteto informacija ir nuotrauka.

Susiję straipsniai