2021 03 22

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – geriausia 2020 m. Europos filmavimo lokacija

Hal Shinnie / Sky HBO nuotr.

Kaunas sulaukė neeilinio Europos kino industrijos pripažinimo. Kovo 2-osios vakarą vykusioje nuotolinėje Berlyno kino festivalio ceremonijoje paskelbta, kad Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis išrinktas geriausia 2020 metų filmavimo lokacija Europoje. „Location Award“ nominaciją jau ne pirmus metus inicijavo EUFCN (European Film Commissions Network), o dėl titulo šįkart varžėsi kelios dešimtys pretendentų.

2018 m. lapkričio mėnesį Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje vyko HBO ir Sky keturių dalių mini serialo „Jekaterina Didžioji“ (angl.  Catherine the Great) filmavimo darbai. Mini serialo režisierius Philip Martin. Pagrindinus vaidmenis atliko „Oskaro“ laureatė Helen Mirren, Jason Clarke, Gina McKee, Kevin McNally ir kt.

„Džiaugiamės laimėję šį apdovanojimą. Neabejojame, kad EUFCN Location Award padės labiau atskleisti Kauno regiono unikalumą ir padaryti jį labiau matomu tarptautiniu mastu ne tik kino gamybos, bet ir kino turizmo srityse. Esame dėkingi HBO, SKY, režisieriui Philip Martin, filmo prodiuseriams bei kūrybinei komandai“, – sakė Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

A. Silkinio nuotr.

 

„Mums didelė garbė, kad Pažaislio vienuolynas, vienas gražiausių baroko stiliaus statinių Šiaurės Europoje,  laimėjo šį apdovanojimą.  Didžiuojamės ir esame  labai laimingi. Svarbu paminėti, kad žiūrint serialą ar filmą, vietovę kurioje buvo filmuota, kaskart galima pamatyti vis kitaip, ir tai yra labai žavu. Be abejonės, tai tikrai įkvepia keliauti į patikusio filmo lokaciją. Tai turės įtakos ir turistų srautų augimui, suaktyvins turizmo sektorių bei suteiks didesnį Kauno miesto vardo matomumą. Tikiu, kad kiekvienas svečias pajus tą #kaunastic jausmą, kurį miestas turi“, – teigia „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis yra vienas iš nuostabiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės Rytų Europoje. Šventovę atokiame miške, dabartiniame XX a. suformuotų Kauno marių pusiasalyje, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatydino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas (1621–1684). Ansamblis suprojektuotas italų architekto Giovanni Battista Frediani, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Michele Arcangelo Palloni freskomis.

Kvapą gniaužianti vienuolyno istorija, trunkanti daugiau nei tris šimtmečius, pažymėta įvairiomis dvasinėmis tradicijomis, karais, gaisrais ir niokojimo žymėmis. Šiuo metu vienuolynas priklauso Šv. Kazimiero seserų kongregacijai. 2011 m. vienuolyne įsteigtas sakralinio paveldo muziejus.

Šioje nuostabioje lokacijoje buvo nufilmuotos kai kurios HBO ir SKY mini-serialo „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine the Great) scenos. Filmo kūrėjai Pažaislio bažnyčią pavertė Ortodoksų bažnyčia, o dalis vienuolyno tapo sargybinių stovyklaviete ir netgi morgu. Ansamblio unikalumas prisidėjo prie autentiškumo pojūčio vaizduojant didingą ir prabangų vienos iš galingiausių monarchių istorijoje valdymą.

„Pažaislio vienuolynas – išties nuostabi lokacija. Kiekvienas režisierius, pamatęs ją, įsimylėdavo. Per daugiau nei dešimtmetį šioje išskirtinėje aplinkoje sėkmingai nufilmavome keletą filmų. Tiesiog negali atsispirti, vis norisi čia grįžti ir nufilmuoti kiekvieną kampelį“, – teigė filmo „Jekaterina Didžioji“ ko prodiuserė (BFS) Lineta Mišeikytė.

Pažaislio kompleksas kartu su dar keliasdešimt „stotelių“ Kaune  įtrauktas į  „Kaunas IN“ ir Kauno filmų biuro parengtą gidą „Kaunas kine“. Lietuvių ir anglų kalbomis išleistame maršrute – ir tokių televizijos hitų, kaip „Černobylis“ ar „Tokijo teismas“ filmavimo vietos.

2020 m. apdovanojimams buvo pasiūlytas rekordinis 28 Europos filmavimo vietų bei regionų skaičius. Komisija, kurią sudarė Lori Balton (Lokacijų paieškos specialistė ir LMGI steigiančioji narė bei buvusi prezidentė), Valerio Caruso (Cineuropa vadovas), Matthijs Wouter Knol (Europos filmų akademijos vadovas), Julian Newby (Boutique Editions Ltd. steigėjas ir redakcijos direktorius), Julie-Jeanne Regnault (EFAD – European Film Agencies generalinė sekretorė) iš visų pretendentų atrinko penkias geriausias kino lokcijas, kurios ir pateko į finalinį etapą. Šiame etape publika galėjo atiduoti savo balsą už geriausią Europos lokaciją iš penketuko:

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis;
Banská Štiavnica miestelis Slovakijoje;
Italijoje Tyrolio regione esantis Curon ežeras;
Moritzburg pilis Vokietijoje;
Šiaurės Makedonijos Prilep regionas.

EUFCN „Location Award“ apdovanojimai buvo įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje (2017), Korfu sala, kuri yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai (2018) bei Kanarų salyne esanti El Hiero sala (2019).

„Kaunas IN“ turizmo skyriaus infomacija.

Susiję straipsniai