2020 11 10

Pažaislio vienuolynas pretenduoja tapti geriausia 2020 m. Europos kino lokacija (kvietimas balsuoti)

Nuotrauka: A. Aleksandravičius.

 

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pateko į EUFCN (European Film Commissions Network) organizuojamą Location Award finalinį etapą ir rungiasi dėl pirmos vietos su kitomis keturiomis lokacijomis Europoje – Banská Štiavnica miesteliu Slovakojije, prie Austrijos ir Italijos šalis skiriančios sienos Tyrolio regione esančiu Curon ežeru, taip pat Vokietijos Moritzburg pilimi bei Šiaurės Makedonijos Prilep regionu.

Šiais metais apdovanojimams pasiūlytas rekordinis 28 Europos filmavimo vietų bei regionų skaičius. Kauno filmų biuras komisijai pristatė Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį. 2018 m. šioje vietoje buvo filmuojamas HBO ir Sky keturių dalių TV mini serialas „Jekaterina Didžioji“ (CATHERINE THE GREAT), kuriame pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laureatė Helen Mirren.

Penkių nominantų sąrašas yra sudaromas apdovanojimų komisijos ir skelbiamas Europos kino industrijos portale Cineuropa (www.cineuropa.org/en/felaindex/), kuriame nuo lapkričio 9 d. iki sausio 12 d. plačioji visuomenė gali atiduoti savo balsą už jų akimis geriausią filmavimo lokaciją. Daugiausiai balsų surinkusi filmavimo lokacija ar regionas bus skelbiamas 2021 m. Berlyno kino festivalio EFM metu. Iš visų atidavusių balsą, bus atrenkamas vienas asmuo, kuris laimės kelionę dviems į laimėjusią šalį bei filmavimo lokaciją.

EUFCN „Location Award“ apdovanojimai buvo įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje (2017), Korfu sala, kuri yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai (2018) bei Kanarų salyne esanti El Hiero sala (2019).

Apdovanojimų komisiją sudaro penki kino industrijoje pripažinti profesionalai. Šiais metais komisijos nariais tapo Lori Balton (Lokacijų paieškos specialistė ir LMGI steigiančioji narė bei buvusi prezidentė), Valerio Caruso (Cineuropa vadovas), Matthijs Wouter Knol (EFM vadovas ir netrukus Europos filmų akademijos vadovas), Julian Newby (Boutique Editions Ltd. steigėjas ir redakcijos direktorius),  Julie-Jeanne Regnault (EFAD –  European Film Agencies generaline sekretorė).

Balsuojam už Kauną: www.cineuropa.org/en/felaindex

Kauno filmų biuro informacija.

Susiję straipsniai