2020 11 04

„Pramonė 4.0“ konferencijoje apdovanotos išmaniųjų pramonės sprendimų diegimo lyderės

Penktąjį kartą Lietuvoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Pramonė 4.0“ vakar vakare buvo apdovanotos ketvirtosios pramonės kartos technologijas pastaraisiais metais adaptavusios bendrovės.

Didžiųjų įmonių kategorijoje „Pramonė 4.0 žvaigžde“ buvo pripažinta telekomunikacijų ir daiktų interneto sprendimų bendrovė „Teltonika“, tarp vidutiniųjų ir mažųjų – informacinių technologijų įmonė „Baltic Amadeus“, o publikos nominacija atiteko trimačio skenavimo ir spausdinimo sprendimus teikiančiai „3D Creative“.

Greta jų į konkurso finalą šiais metais taip pat pateko „Axioma Metering“, „Western Baltic Engineering“ ir „Novameta“.

„Teltonika“: nuo gamybos automatizavimo ir procesų skaitmeninimo iki inovatyvių produktų

Didžiųjų įmonių kategorijoje laimėjusi „Teltonika“ pastaruosius metus intensyviai skaitmenino ir automatizavo savo procesus ir gamybą. Buvo įdiegta automatizuotos paviršinio montažo plokščių profilaktikos priežiūros sistema, dviejų gaminių šeimų automatizuoto surinkimo sistemos su 9 robotais, produktų žymėjime naudota tampografija ir modulių lipdukai pakeisti lazerinio graviravimo technologijomis.

Greta to – įdiegtas automatizuotas savikainų formavimas, skaitmenizuotas kainų kontrolės įrankis, sukurta ir įdiegta atsargų valdymo sistema, leidžianti operatyviau bei tiksliau planuoti bei kontroliuoti atsargų užsakymus ir jų poreikį.

„Teltonika“ taip pat sukūrė ir išleido naujų, daiktų internetui skirtų TRM modemų liniją. Šios linijos gaminiai užtikrina prieigą prie interneto naudojant trijų tipų telekomunikacijos technologijas, kas leis be papildomų investicijų ir nekeičiant įrangos, persijungti prie naujos kartos mobiliojo ryšio tinklų. Be to, šie „Teltonikos“ gaminiai vartoja mažai elektros energijos ir efektyviai naudoja tinklo resursus.

 

„Baltic Amadeus“ sprendimai – išmaniai medicininės įrangos gamybai

Vidutinio dydžio ir mažųjų įmonių kategorijoje laurus pelniusi „Baltic Amadeus“ per paskutiniuosius metus sukūrė ir pažangiųjų medicinos technologijų bendrovei „Viltechmeda“, priklausančiai tarptautinei grupei MOOG, įdiegė išmaniosios priežiūros ir gamybos, darbo vietų skaitmeninimo sprendimus.

Sukurta programinė įranga medicinos įrangos surinkimo linijai konfigūruojama yra pagal gamintojo poreikius ir paprastai integruojama su išmaniaisiais įrenginiais – įvairiomis mašinomis, gaminančiomis medicinines technologijas.

Toks sprendimas padeda optimaliai valdyti išteklius, didina gamybos proceso skaidrumą, panaudotų produkto gamyboje detalių atsekamumą, kuris yra labai aktualus nustačius gaminio trūkumus. Taip pat padeda gamybos linijoje dirbančiam operatoriui – žmogus yra tarsi „laikomas už rankos“ – jam pateikiama sistemos informacija ekrane, nurodoma, ką kada daryti, taip pat, ar gerai atlikta užduotis ir kita su gamyba susijusi informacija.

 

„3D Creative“ inovacija odontologijai

Publikos nominacija atiteko kitai finalininkei iš mažųjų ir vidutinio dydžio įmonių kategorijos – „3D Creative“, kuri kartu su Odontologijos klinika ir Vilniaus universiteto mokslininkais sukūrė personalizuoto anizotropinio bioaktyvaus 3D kaulo regeneracijos sprendimą odontologams.

Šis pasaulinėje rinkoje unikalus sprendimas palengvins odontologines procedūras, tokias kaip kaulų augmentacija, atliekama prieš protezų implantaciją. Tai suteiks pacientams visiškai naują kokybės, komforto ir gerovės lygį.

„3D Creative“ taip pat pastaraisiais metais įgyvendino visą 3D profesionalių inžinerijos paslaugų vertės grandinę, įkurdama 3D inžinerijos skaitmenizacijos centrą. Jis gali atlikti visus uždavinius – nuo trimačio skenavimo ir modeliavimo ar atvirkštinės inžinerijos, iki spausdinimo bei gaminių galutinio dažymo.

 

Konkurse – 24 bendrovė

„Pramonės skaitmeninimas ir automatizavimas, padedantis didinti efektyvumą ir mažinantis gamybos poveikį aplinkai, pastaruoju metu dėl COVID-19 pandemijos tapo dar aktualesnis kaip būdas didinti atsparumą, užtikrinti nenutrūkstančią veiklą.

Džiaugiamės, kad Lietuvos įmonės ne tik aktyviai kuria ir diegia šiuolaikinius sprendimus, bet ir dalinasi savo patirtimi su rinka“, – teigia „Pramonė 4.0“ konferencijos organizatoriai Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA), Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), informacinių ir ryšių technologijų asociacija „Infobalt“.

„Pramonė 4.0 žvaigždė“ konkursą šiais metais rėmė LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Kauno miesto savivaldybė.

Konkurse šiais metais dalyvavo 24 Lietuvos bendrovės, kurios pritaikė išmaniuosius sprendimus ir technologijas gamybos procesuose, jų pagalba pagerinusios gamybos, veiklos procesus, sukūrusios inovatyvius produktus.

Jos buvo vertinamos pagal aštuonis kriterijus, tokius kaip įdiegtais išmaniaisiais sprendimais pasiektą naudą, sukurtus produktus, finansinių ir veiklos rodiklių augimą, gebėjimą pristatyti savo produktus.

 

Daugiau informacijos:

Paulius Jakutavičius

INFOBALT Ryšių su visuomene vadovas

Tel. nr.: +370 686 40135

El. p.: paulius.jakutavicius@infobalt.lt

Susiję straipsniai