2020 12 16

Rekordiniai Kauno universitetų pasiekimai „QS“ reitinguose

Šiandien paskelbtame tarptautiniame kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitinge „QS Emerging Europe and Central Asia“ (QS EECA) itin džiuginantys Kauno universitetų rezultatai. KTU skynė laurus reitinge ir užėmė 1-ąją vietą vertinant akademinio personalo išsilavinimo kriterijų, o VDU džiaugėsi užtarnautu tarptautiško universteto vardu ir išsiskyrė kategorijoje, vertinusioje dėstytojų iš užsienio skaičių.

Šio reitingo tikslas yra įvertinti besivystančių Europos ir centrinės Azijos šalių aukštojo mokslo įstaigas, o kasmet prie reitinguojamų universitetų sąrašo prisijungia vis daugiau universitetų.

 

KTU užėmė 1-ąją vietą vertinant akademinio personalo išsilavinimo kriterijų

Šių metų reitinge KTU pakilo per 38-ias pozicijas ir yra įvertintas kaip pats geriausias universitetas visame regione pagal akademinio personalo išsilavinimą. Šiuo kriterijumi vertinama universiteto akademinio personalo, turinčio daktaro laipsnį, dalis lyginant su visu akademiniu personalu.

„Pirma mintis, ateinanti į galvą, kuomet kalbame apie akademinio personalo išsilavinimą, yra studijų ir mokslo žinių, kurias akademinis personalas sukaupia, stiprindamas savo kompetencijas ir gebėjimus, kokybė. Universiteto veiklose aukščiausios kokybės siekiai visuomet yra svarbiausiųjų tikslų sąraše, todėl šis įvertinimas mums labai reikšmingas“, – sako KTU Veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė.

Kriterijaus, vertinančio darbuotojų mokslinių publikacijų citavimą, įvertinimas pakilo 13 pozicijų, dar 4 pozicijomis padidėjo mokslinių publikacijų skaičiaus, tenkančio vienam akademinio personalo darbuotojui, kriterijaus įvertis.

Universiteto įvaizdį akademikų ir darbdavių tarpe vertinančiuose kriterijuose KTU užima atitinkamai 58-ą ir 38-ą pozicijas regione.

 

VDU džiaugėsi užtarnautu tarptautiško universteto vardu

Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) skirta 65 vieta tarp 400 aukštojo mokslo institucijų – universitetas pateko tarp 17 proc. geriausiųjų regione. Geriausią rezultatą VDU parodė kategorijoje, vertinusioje dėstytojų iš užsienio skaičių – joje universitetas užėmė aukštą 47 vietą.

„Vytauto Didžiojo universiteto patekimas į pirmąją geriausių Europos ir vidurio Azijos universitetų kvartilę yra didelis pasiekimas ne tik universitetui, bet ir Lietuvai. Kita vertus, šio bendro visos universiteto bendruomenės pastangų rezultato tvarumas priklauso ir nuo valstybės finansinio prisidėjimo prie Lietuvos aukštojo mokslo, kuris, deja, Europoje yra vienas skurdžiausių“, – sako VDU mokslo prorektorė prof. Julija Kiršienė.

Be to, VDU keturiose kategorijose viršijo bendrą kylančių Europos ir Rytų Azijos šalių universitetų vidurkį. Universitetas dvigubai pranoko regiono vidurkį (5,7) pagal darbuotojų iš užsienio proporciją, tenkančią 100 darbuotojų – 11,5. Taip pat viršytas vidurkis pagal daktaro laipsnį turinčių darbuotojų proporciją (73,8), vidutinį mokslo darbų skaičių, tenkantį vienam akademiniam darbuotojui (3,0) ir tarptautinių studentų proporciją, tenkančią 100 studentų (13,8).

 

QS rengiamas kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitingas („QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings“) siekia įvertinti sparčiai augantį akademinį meistriškumą šiuose regionuose. Šiemet jame įvertinta apie 400 universitetų, tarp jų – 52 aukštojo mokslo institucijos, patekusios į reitingą pirmą kartą.

Informacija parengta pagal KTU ir VDU pranešimus.

Nuotrauka A. Aleksandravičiaus.

Susiję straipsniai