2019 02 08

Tarp prestižinių „Grammy“ apdovanojimų nominantų – ir lietuviškos pavardės

„Mano specialybė man ypatingai žavinga – kartais atrodo, kad turiu spalvinimo teptuką ir galiu tai akimirkai suteikti daug įvairių spalvų. Kartu su atlikėjais turime privilegiją prisiliesti prie meninio grožio“ – tikina garso režisierė Aleksandra Kerienė. O šis grožis tikrai pasiekia klausytojus – garso režisieriai, Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventai Aleksandra ir Vilius Kerai vasario 10 dieną vyksiančiuose 61-uosiuose „Grammy“ apdovanojimuose nominuoti už geriausią operos įrašą – Giuseppe Verdi „Rigoletą“, įrašytą su Kauno simfoniniu orkestru, Dmitrijumi Chvorostovskiu ir Nadin Sierra.

2016 metais Kaune vykusiuose G. Verdi operos „Rigoletto“ įrašuose dalyvavo įžymios klasikinės muzikos žvaigždės: šviesaus atminimo rusų baritonas Dmitrijus Chvorostovskis, Niujorko „Metropolitan opera“ teatro jaunosios kartos žvaigždė sopranas iš JAV Nadine Sierra, italų tenoras Francesco Demuro, tarptautinių konkursų laureatė mecosopranas iš Baltarusijos Oksana Volkova, taip pat visame pasaulyje koncertuojantis bosas iš Italijos Andrea Mastroni.

Aleksandra Kerienė
Nuotrauka: Kristina Sabaliauskaitė.

Be to, įrašuose dalyvavo ir solistai iš Lietuvos: mecosopranas Eglė Šidlauskaitė, baritonas Kostas Smoriginas, bosas Tadas Girininkas, baritonas Andrius Apšega, tenoras Tomas Pavilionis ir bosas Liudas Mikalauskas.

Kartu su solistais operos įrašuose dalyvavo ir Kauno valstybinio choro vyrų grupė, vadovaujama meno vadovo ir vyriausiojo dirigento Petro Bingelio.

Visus plokštelės įrašymo darbus atliko akustinės muzikos garso įrašų kompanijos „Baltic Mobile Recording“ komanda – Aleksandra Kerienė ir Vilius Keras.

LRT televizijos laidoje „Labas rytas“ A. Kerienė pasakojo kad, sužinojusi apie nominaciją, šokinėjo iš laimės: „Pasiėmiau telefoną, perskaičiau žinią tris kartus. Tuomet patikrinau „Grammy“ nominantų sąrašą interneto svetainėje ir vėl ėmiau šokinėti“.

V. Keras visgi pripažino, kad įrašyti operą – sunkus darbas, nes tai pats sudėtingiausias žanras. „Operoje yra daug solistų, labai daug veikėjų ir veiksmų, vykstančių ne visada ant scenos. Šį paveikslą mes turime perkelti į garso plokštelę arba laikmeną“, – LRT televizijai teigė V. Keras.

Nors operos įrašymas užtrunka daugybę laiko ir reikalauja daug pastangų, A. ir V. Kerai tikina tiesiog stengiantys atlikti viską kaip įmanoma geriausiai.

„Kiekvienas yra atsakingas už viską. Esame komanda, kūrėjai, idėjiniai žmonės. Kartu kūrėme šią veiklą ir kartu kuriame toliau“, – sakė A. Kerienė.

Garso režisieriai sako nekantraujantys, kada galės dalyvauti „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje, nors savo galimybes vertina kukliai. „Mums tiesiog įdomu pabendrauti su savo srities profesionalais, pasidalyti patirtimi“.

A. ir V. Kerai jau kartą buvo prasibrovę į „Grammy“ nominantų sąrašą – 2014 m. įrašas „Virtuoso Rossini“ su populiariuoju JAV tenoru Lawrence’u Brownlee bei Kauno miesto simfoniniu orkestru, buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui klasikinio vokalo kategorijoje.

Apie tonmeisterės specialybę A. Kerienė plačiau pasakojo čia: https://goo.gl/pGCSL3 

LRT įrašas: https://www.facebook.com/LRT.labasrytas/videos/315016075789548/

 

Kauno technologijos universiteto informacija.

Susiję straipsniai