2020 10 20

Verslo bendruomeniškumo sėkmės istorija: nuo jaunatviško užsidegimo iki ekspertų klubo

Geriausioms idėjoms virsti sėkmės istorijomis leidžia ne kas kita, o žmonės, kurie jomis tiki. Taip nutiko ir prieš penkerius metus Kauno įmonėje kartu dirbę jaunuoliai suprato, ko trūksta jiems patiems ir kolegoms – bendruomenės, skirtos dalytis žiniomis, gerąja praktika ir mokytis vieniems iš kitų. Būtent taip prasidėjo „KIT Club“ (Kauno IT klubas) – IT sektoriaus bendruomenės susitikimų – sėkmės istorija.

Giedrius Kaleckas, „TransUnion Lithuania“ vyriausiasis verslo analitikos inžinierius, ir vienas iš klubo įkūrėjų ir idėjinių lyderių, puikiai prisimena tą dieną, kai buvo suorganizuotas pirmasis „KIT Club“ susitikimas –  tai buvo 2015-tųjų metų lapkričio 25-toji.

Nuotrauka: Giedrius Kaleckas, „TransUnion Lithuania“ vyriausiasis verslo analitikos inžinierius.

„Viskas prasidėjo nuo idėjos rengti susitikimus, skirtus temoms, kurių pasigesdavome kituose Kaune vykstančiuose specializuotuose IT entuziastų susibūrimuose. Iš pradžių galvojome koncentruotis į duomenų bazes ir SQL kalbą, tačiau pasitarę nusprendėme praplėsti temų lauką. Susisiekėme su kitomis Kaune veikiančiomis IT įmonėmis ir pasiūlėme sudalyvauti pirmajame „KIT Club“ renginyje.

 Būtent taip, prieš, tuo metu dar „Callcredit“ biuro virtuvėlėje, įvyko pats pirmasis klubo renginys, kuriame dalyvavo apie trisdešimt IT specialistų,“ – prisimena Giedrius.

Pirmasis sėkmingas klubo susitikimas dar kartą patvirtino nuojautą, kad poreikis tokiai bendruomenei kurtis – didžiulis, o tai – tik įkvėpė užtikrintai judėti pirmyn. Susidomėjimas „KIT Club“ bendruomenės veikla ėmė sparčiai augti: didėjo dalyvių skaičius, į renginių organizavimą įsitraukė vis daugiau savo darbą mėgstančių ir žiniomis dalytis panorusių žmonių, susitikimuose imta nagrinėti ir platesnis temų spektras.

Kaip ir visos bendruomenės, laikui bėgant, „KIT Club“ – stipriai pasikeitė. Šiandieninis klubas jau yra įgijęs reikalingos brandos ir patirties, tačiau, svarbiausia, neprarado savo esminio tikslo: klubas vienija bendruomenę, kviečia ir leidžia dalytis žiniomis, suteikia platformą įkvėpti jaunus žmonės domėtis darbu IT sektoriuje, čia slypinčiu žavesiu ir galimybėmis.

„KIT Club“, visų pirma, yra atvira ir IT srities specialistus jungianti bendruomenė, kurioje, visuomet yra ir bus laukiami dalyviai, nariai, pranešėjai ir klausytojai. Klubo nariais, gali tapti kiekvienas, besidomintis informacinėmis technologijomis šiandien ar dar tik svajojantis savo gyvenimą sieti su šia sritimi ateityje.

„Devbridge“ technologijų direktorius ir vienas iš „KIT Club“ idėjos bendraautoriųRimantas Benetis prisimena, kad nors ši bendruomenė buvo sukurta ir pradėta vienos įmonės, ji puikiai atliepė tuometinį bendruomeniškumo trūkumą rinkoje. Būtent todėliš vienos įmonės specialistų susibūrimoklubas labai greitai peraugo į viso miesto IT bendruomenę vienijančią idėją. Jungtis prie klubo norą išreiškė daug skirtingas informacinių sektorių sritis atstovaujančiųorganizacijų ir specialistų: nuo informacinių technologijų įmonių, miesto akademinės bendruomenės iki tų, kurie ateityje svajoja kilti karjeros laiptais. Beje, prieš metus, 2019-aisiais, prie klubo veiklos prisijungė ir Kauno miesto ekonominio vystymosi agentūra „Kaunas IN“.

„Nesinorėjo, kad „KIT Club“ taptų tik platforma verslui reklamuotis ar užsiimti „galvų medžiokle“ – geras pranešimas klubo susitikime jau savaime yra gera įmonės reklama. Tad, buvo nutarta, klubo veiklai organizuoti įsteigti valdybą, kurią sudarytų atstovai iš kelių įmonių, o norintiems prisidėti prie „KIT Club“ valdymo buvo iškelti tam tikri reikalavimai. Pagal dabartines taisykles, valdybai vadovaujantis pirmininkas rotuojamas po kiekvieno renginio, o visi klubo nariai, vienaip ar kitaip, prisideda prie veiklos viešinimo ir organizavimo, siūlo temas susitikimams, padeda atrasti labiausiai įkvepiančius kalbėtojus renginiams arba, neretai, ir patys jais tampa,“ – apie klubo organizacinę struktūrą pasakoja R. Benetis.

Įsitraukti ir prisidėti prie „KIT Club“ veiklos kviečiamos tiek mieste ne vienerius metus veikiančios senbuvės, tiek ir IT sektoriaus naujakuriai. Įmonės gali ne tik siūlyti kalbėtojus renginiams, bet ir tapti klubo tarybos dalimi.

Nuolatiniai klubo susitikimai – tai ne tik dalijimosi gerosiomis praktikomis platforma, bet ir puiki proga susitikti ir susipažinti su skirtingose Kauno įmonėse dirbančiais kolegomis, išgirsti, kaip ir kuo jie gyvena.

Nuotrauka: „Devbridge“ technologijų direktorius Rimantas Benetis.

„Pagrindinė mūsų auditorija – smalsūs IT specialistai, kurie nori vis daugiau sužinoti, įprasminti savo patirtis. O tai – naudinga tiek verslui, tiek miestui – žmonės mokosi, auga, tobulėja ir tas žinias parsineša bei pritaiko įmonėse, kuriose dirba,“ – pastebi R. Benetis.

Artimiausias klubo susitikimas vyks spalio 22 d., ketvirtadienį, ir bus skirtas debesų kompiuterijos temai.

„Debesija – tai dar vienas šiuolaikinio IT pasaulio buzzword’as, kurį aptardami prisiliesime ir prie tokių temų kaip Azure, Kubernetes, scalability, – žada G. Kaleckas.

Šiuo metu dėl pandemijos klubo susikimai laikinai yra perkelti į virtualią erdvę, tačiau šis formatas turi ir nenuginčijamų privalumų – toks susitikimų būdas leido praplėsti pranešėjų ir renginio dalyvių gretas. Į artimiausią klubo susitikimą kviečiami prisijungti visi, kuriems aktuali ne tik debesų kompiuterija, bet ir su šia tema susijusios problemos ar iššūkiai bei sprendimo būdai, kuriuos taiko įmonės, veikiančios ne kur kitur, o čia – Kaune.

Sekti „KIT Club“ veiklą ir prisijungti prie seminarų galite klubo „Facebook“ paskyroje.

VšĮ „Kaunas IN“ verslo skyriaus informacija.

Susiję straipsniai