Trečios nakties kompensavimas Verslas
„Kaunas IN“
2021 08 31
Pasilikti Kaune ilgiau skatins „Trečiosios nakvynės“ programa

„Atrasti geriausius dalykus prireikia laiko“, – taip pristatoma nauja atvykstamojo turizmo skatinimo programa, siūlanti viešbučių ir apgyvendinimo verslui kompensuoti trečiąją užsienio svečių nakvynę. Jau pirmosiomis programos dienomis prie jos prisijungė 7 Kauno viešbučiai. Kaip tvirtina Ekonomikos ir inovacijų ministerija, tokiu būdu tikimasi paskatinti turistus pratęsti viešnagę Lietuvoje, juolab kad pagalba turizmo sektoriui šiuo metu būtina.

 

„Trečiosios nakvynės“ principas paprastas: turistui pasirinkus programoje dalyvaujančią apgyvendinimo įstaigą ir apsistojus joje bent dvi naktis, visą ar didžiąją dalį trečiosios nakvynės išlaidų padengia valstybė. Iš viso kompensuojama iki 65 Eur, į šią kainą gali būti įtrauktos ir kitos su apgyvendinimo paslaugomis susijusios paslaugos, pavyzdžiui, pusryčiai, automobilio parkavimas apgyvendinimo paslaugų teikimo vietoje ar vietinė rinkliava už naudojimąsi savivaldybės turizmo ir poilsio infrastruktūra. Savo poilsiui pasirinkti Lietuvą, svečiai yra kviečiami komunikacijos užsienyje pagalba: susidomėjusių bei norinčių nemokamos trečios nakvynės, prašoma palikti savo el. pašto adresą, į kurį atsiunčiamas specialus kodas.

Per pirmą savaitę prie „Trečiosios nakvynės“ programos Kaune prisijungė viešbučiai „Hof Hotel“, „Moxy Kaunas Center“, „Kaunas“, „Hotel Metropolis“, „Ibis Kaunas Centre“, „Kaunas City Hotel“ ir Hotel „Victoria“. Visoje Lietuvoje prie programos jungiasi ne tik viešbučiai, bet ir kempingai, apartamentai, taip pat kitos apgyvendinimo įstaigos, nes ši iniciatyva skirta joms visoms.

Akcija buvo sumanyta kaip atsakas į pandemijos smarkiai paveiktus turistų srautus. Jei lietuviai į užsienį keliauja vis dažniau, tai į Lietuvą užsieniečiai vis dar vyksta vangiai: Lietuvos kelionių verslo asociacijos duomenimis, lyginant 2021 metų pirmąjį pusmetį su 2019-taisiais, užsienio turistų atvyko net dešimt kartų mažiau. Be to, kaip rodo statistiniai duomenys, vidutiniškai į Lietuvą atvykęs užsienio turistas čia praleidžia 2,4 naktis – o tai yra gerokai mažiau nei aplinkinėse šalyse (pvz., Latvijoje šis rodiklis siekia daugiau kaip 4 naktis).

„Tai puiki rinkodaros kampanija galinti padėti apgyvendinimo sektoriui pritraukti daugiau turistų bei pailginti jų viešnagės trukmę. Tikimės, kad priemonė prisidės prie didesnių srautų generavimų rudens sezono metu,“ – sako su turizmo sektoriumi Kaune glaudžiai bendradarbiaujančios VšĮ „Kaunas IN“ Turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ sumanytai akcijai iš viso skirta 756,8 tūkst. Eur, t. y. trečiosios nakties kompensacija gali pasinaudoti apie 11 tūkst. žmonių. Tokiu būdu ne tik tikimasi prailginti vidutinę kelionių trukmę Lietuvoje, bet ir padidinti turistų skaičių bei užtikrinti apgyvendinimo paslaugų teikėjų likvidumą. Skaičiuojama, kad apgyvendinimo įstaigos, sulaukusios asmeninių mokėjimų iš turistų už dvi naktis, papildomai turėtų sugeneruoti apie 2,4 mln. Eur pajamų, neskaičiuojant turistų išlaidų, skirtų maitinimui, pramogoms ir pan.

Į rudens sezoną orientuota akcija trunka nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 18 d., o joje norinčios dalyvauti įstaigos gali registruotis puslapyje: https://stayin.lithuania.travel/

 

 

Šaltinis: A. Aleksandravičiaus nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: