Verslas
„Kaunas IN“
2021 06 22
Pirmoji Kauno miesto investicinės aplinkos apžvalga: miesto ekonominis potencialas, biuro patalpų pasiūlos šuolis ir patrauklumas talentams

Jau kelerius metus iš eilės, pastebimas nuoseklus Kauno augimas skirtingose miesto ekonominės plėtros srityse – kinta ir patogesne tampa mieste esanti viešoji infrastruktūra, stiprėja modernių verslo paslaugų sektorius, tendencingai didėja ir miesto gyventojų skaičius.

Ir nors 2020-uosius sunku pavadinti įprastais metais, Kauno vystymosi ir augimo tendencijų jie stipriai nesutrukdė – toliau buvo ir yra vystomi nacionalinės svarbos infrastruktūros projektai „Rail Baltica“ ir įgyvendinama tilto per Nerį rekonstrukcija, atskirsianti automobilių srautus Islandijos plente. Tebekyla nauji gyvenamojo nekilnojamojo turto projektai – ne tik miesto centre ar greta jo esantys „Piliamiestis“ ir „Radio City“, bet ir tokie ambicingi projektai kaip „Nemunaičiai“ Aleksote ar gausus skaičius daugiabučių projektų miegamuosiuose miesto rajonuose.

Mieste pradėti ir vystomi viešosios infrastruktūros projektai – „Sporto halės”, „Dariaus ir Girėno stadiono” rekonstrukcijos – bei nauji projektai – „Mokslo salos” ir baseino Nemumo saloje ar „Žiemos sporto centro“ statybos – keičia ir kuria naują, modernaus miesto veidą vietiniame ir tarptautiniame kontekstuose.

„Investicijų kontekste norime pasidžiaugti esamų investuotojų plėtra – augimas fiksuotas aukštos pridėtinės vertės sektoriuose, kuriančiuose gerai apmokamas darbo vietas: automobilių komponentų („Continental“, „Hella“), medicinos technikos („Hollister“) bei IT („Devbrige“ ir „Hostinger“). Išaugusi modernių biurų pasiūla sudaro puikias sąlygas naujiems verslo centrams ateiti į Kauną. Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas, praėjusių metų pabaigoje gavęs valstybei svarbaus ekonominio projekto statusą, toliau vystomas ir artimiausiu metu sukurs dar daugiau galimybių į miestą pritraukti naujų investuotojų. Nors 2020 m. pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atkūrimo Kauno miesto gyventojų skaičius augo, keliame ambicingus tikslus augti ir toliau.” – praėjusius metus ir džiuginančias tendencijas akcentuoja VšĮ „Kaunas IN“ direktorius, Tadas Stankevičius.

Esamai situacijai apžvelgti ir pokyčiams akcentuoti, ir buvo išleistas Kauno miesto investicinės aplinkos gerinimo, turizmo ir tarptautinės rinkodaros agentūros VšĮ „Kaunas IN“ pirmasis Kauno miesto verslo aplinką iliustruojantis leidinys „Kauno verslo aplinkos apžvalga 2020”.

Leidinys skirtas greitai ir paprastai suprasti mieste vystančius ekonominius pokyčius bei gauti apibendrintą informaciją ne tik apie Kauno, bet ir apie viso regiono ekonominę situaciją bei aktualiausius pastarojo meto įvykius. Leidinyje aptariami pagrindiniai Kauno regiono ekonominiai sektoriai, šių sektorių dinamika, pasikeitimai žmogiškųjų išteklių srityje, aktualiausios infrastruktūros naujienos, pateikiama vertinga statistinė informacija, kuri aktuali vertinant pokyčius įvairiose srityse per praėjusius – daug iššūkių visiems verslo sektoriams atnešusius – „pandemijos“ metus. Leidinyje ypatingas dėmesys skiriamas ir bene didžiausioms prioritetinių verslo sektorių įmonėms, verslo paslaugų centrams ir švietimui, siekiant paskatinti miesto verslo plėtrą, įžvelgti strateginius prioritetus, ugdyti visuomenės verslumą.

„Kauno verslo aplinkos apžvalgos leidinys puikiai iliustruoja miesto siekį ir sėkmingą judėjimą sujungiant švietimą, infrastruktūrą ir verslo įmones į vientisą organizmą, padarantį Kauno miestą viena iš patraukliausių vietų žmogui – studijuoti, gyventi ir dirbti, o įmonėms ir investuotojams – vykdyti veiklą.“ – leidinio idėją komentuoja VšĮ „Kaunas IN“ direktorius Tadas Stankevičius.

Leidinys išleistas lietuvių ir anglų kalbomis, leidinio elektroninę versiją  reikalinga kalba galite parsisiųsti: ČIA.

Šaltinis: A. Aleksandravičiaus nuotrauka.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: