Verslas
UAB Baltic Red
2023 04 20
Pradedamos daugiafunkcio komplekso statybos legendinio Kauno „Merkurijaus“ vietoje

Komercinio nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovė „Baltic RED“ skelbia jau pasirinkusi generalinės rangos sutartį vykdysiantį partnerį pirmojo etapo statybų darbams legendinio Kauno „Merkurijaus“ vietoje. Kovo 15 d. pasirašius sutartį, šio verslo objekto statybų ir jų priežiūros darbai patikėti vienai didžiausių statybos kompanijų Baltijos šalyse „Litana ir ko“.

 

UAB „Litana ir Ko“ generalinio direktoriaus pavaduotojo statybai Pauliaus Gintvainio teigimu, pakviesta dalyvauti generalinio rangovo pasirinkimo konkurse, jų komanda, norėdama laimėti konkursą, nuo pirmųjų sekundžių sutelkė visą energiją ir patirtį, atitinkančią keliamus tikslus ir lūkesčius.

 

„Tai Kauno visuomenei ir Lietuvos investicinei aplinkai ypač svarbus projektas, kurį vykdant reikia suvaldyti daug sudėtingų iššūkių, pasitelkti inovatyvius ir nestandartinius sprendimus. Statydami šį daugiafunkcį kompleksą tiek savo jėgomis, tiek pasitelkdami partnerius ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, sieksime visus darbus organizuoti ir vykdyti itin kruopščiai, laikydamiesi visų nustatytų terminų, kokybiškai išpildydami užsakovo lūkesčius ir atliepdami suteiktą pasitikėjimą. Džiaugiamės, kad verslo bendruomenei, miesto gyventojams ir svečiams strategiškai svarbioje vietoje iškilsiančio naujojo verslo objekto statybų darbus pirmuoju etapu nuspręsta patikėti mums“, – sako P. Gintvainis.

 

Įgyvendinus projektą, vietoje kauniečiams ir miesto svečiams gerai žinomos buvusios „Merkurijaus“ parduotuvės iškils daugiafunkcis 30.000 kvadratinių metrų ploto trijų korpusų pastatų kompleksas.  Skaičiuojama, kad pirmuoju statybų etapu investicijos į šį verslo objektą sudarys daugiau kaip 19 mln. Eur be PVM. Pirmojo etapo statybų darbus planuojama pradėti jau balandį. Šiuo etapu numatyta įrengti visas pastato konstrukcijas (pamatus, kolonas, perdangas ir kt.) ir dalį inžinerinių tinklų.

 

Generalinis antrojo etapo rangovas, planuojama, bus pasirinktas vykdant naują rangos konkursą. Skelbiama, kad naujajame daugiafunkciame pastatų komplekse įsikurs beveik 1.000 kvadratinių metrų gastronomijos erdvė (angl. food hall), kurioje platų gėrimų ir patiekalų spektrą siūlys skirtingo asortimento operatoriai. Atskirose pirmojo aukšto patalpose įsikurs skirtingas pasaulio šalis reprezentuojantys restoranai, kurie iki šiol veikė tik Vilniuje arba dar tik ruošiasi žengti į Lietuvą, todėl lankytojai galės leistis į gastronominę kelionę nuo Singapūro iki Belgijos.

 

Antrame pastatų komplekso aukšte veiks konferencijų, renginių, kultūros, meno ir keliaujančių parodų erdvės, kurios stebins ne tik miestiečius, bet ir bus įtrauktos į lankytinų objektų sąrašą miesto ir šalies svečių. Konferencijų ir renginių erdvės bus nuomojamos ir individualioms šventėms. Planuojama, kad kultūros, laisvalaikio, pramogų, prekybos, paslaugų ir maisto erdvių bendras plotas sudarys apie 5.500 kvadratinių metrų.

 

Sinergiją su renginių ir konferencijų erdvėmis sudarys ir viename iš komplekso korpusų duris atversiantis visame pasaulyje gerai žinomo prekės ženklo viešbučių tinklas su 130 kambarių. Čia bus galima ne tik apgyvendinti savo svečius bei darbuotojus, bet ir rengti darbines sesijas, mokymus, konferencijas ar asmenines šventes. Viešbutis išsidėstys per visus pastato aukštus. Taip pat pastate įsikurs šiuolaikiškos A+ klasės biurų erdvės, užimsiančios 4.000 kvadratinių metrų.

 

Naujajame pastatų komplekse per kelis aukštus bus įkurdinti ir prabangūs apartamentai, kurių dalis – su įspūdingą vaizdą atveriančiomis terasomis. Komplekso viduryje, trečiajame aukšte, planuojama įrengti daugiau kaip 1.000 kvadratinių metrų ploto augalais apželdintą terasą su vaikų žaidimo aikštelėmis ir poilsio erdvėmis komplekso gyventojams, biurų darbuotojams ir renginiams.

 

Pastatų komplekso dalyje taip pat bus įrengta dviejų aukštų beveik 300 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

 

2018 m. buvusį „Merkurijų“ kartu su statiniais ir parengtu rekonstrukcijos projektu įsigijo įmonių grupė „Litvalda“, kuriai priklauso prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“, prekybos centrai „Banginis“ ir kitas komercinis nekilnojamasis turtas visoje Lietuvoje. Kontrolinis „Litvaldos“ akcijų paketas priklauso Augustinui Rakauskui.

Šaltinis: UAB Baltic Red

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: