Verslas
Kaunas IN
2024 04 10
PRESS GLASS gaminami energiją taupantys stiklo paketai – pagrindinė tvariosios architektūros medžiaga

Pirmieji stiklo paketai Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) įsikūrusioje lenkiško kapitalo „Press Glass“ gamykloje pradėti gaminti prieš pusantrų metų, 2022 m. rugsėjį. Tai jau penkiolikta visame pasaulyje veikiančios „Press Glass Holding“ įmonės gamykla – ne tik žaliausia, energetiškai efektyviausia, bet ir labiausiai automatizuota. O tai reiškia, kad  tuos pačius darbus joje gali atlikti gerokai mažiau, bet aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų. Šiuo metu Kauno „Press Glass“ dirba apie 200 darbuotojų, kurių skaičių planuojama auginti iki 240. Didžiąją jų dalį sudaro kvalifikuoti gamybos operatoriai.

„Press Glass Holding“ – daugiau nei trijų dešimtmečių patirtį statybos pramonėje turinti stiklo apdirbimo lyderė, dirbanti su langų ir durų, fasadų ir vidaus stiklo konstrukcijų gamintojais, visame pasaulyje pripažinta monumentalių projektų fasadams skirto stiklo tiekėja.

Iš viso veikia 15 „Press Glass“ gamyklų Europoje ir JAV, dar du nauji fabrikai šiuo metu statomi Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Kauno gamykla pasaulinėje „Press Glass“ šeimoje šiuo metu yra naujausia ir moderniausia: kaip sako kompanijos atstovai, statant kiekvieną naują gamyklą, pirmiausia atsižvelgiama į jau veikiančių gamyklų patirtį, technologinį pranašumą teikiančius sprendimus ir inovacijas, sukurtas tiek jų pačių tyrimų ir plėtros (R&D) padaliniuose, tiek bendradarbiaujant su tiekėjais.

„Mūsų naujosios gamyklos yra itin automatizuotos, energetiškai efektyvios ir sunaudoja mažiau išteklių 1 kvadratiniam metrui fasadinio stiklo pagaminti. Lygiagrečiai optimizuojame veikiančias gamyklas, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, kur kelias mažas gamyklas pertvarkome į vieną modernią itin efektyvią gamyklą.

Automatizavimas taip pat turi įtakos darbuotojų skaičiui, kuris yra mažesnis, palyginti su kitomis mūsų gamyklomis, nes didžioji dalis darbo atliekama automatizuotomis linijomis. Tačiau kvalifikuoti darbuotojai mums svarbūs visose mūsų gamyklose“, – pasakoja įmonės HR specialistė Birutė Bložė.

Lietuvoje esanti gamykla yra ir žaliausia iš visų „Press Glass“ grupės turimų gamybinių objektų: ją projektuojant didelis dėmesys skirtas tvarumo aspektams, stengiantis integruoti kuo daugiau energiją taupančių gamybinių sprendimų, o pačius procesus organizuoti taip, kad jie darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Siekiant dar didesnio tvarumo, gimė idėja įrengti gamykloje saulės elektrinę – tad nuo pernai metų čia sumontuota net 4 400 saulės modulių, kurių bendra galia – 1,72 MWp.

 

Rinkos poreikius atliepia plačiu asortimentu ir individualiu aptarnavimu

Tapti pripažintais stiklo apdirbimo lyderiais „Press Glass“ padėjo nuo pat įsteigimo pasirinktas unikalus verslo modelis: didžiausias dėmesys skiriamas individualiam klientų aptarnavimui ir technologiniam pranašumui – nes tik taip įmanoma kurti aukštos kokybės, energetiškai efektyvius gaminius, be kokių nebeįsivaizduojami modernūs ir tvarūs pastatai.

 Todėl gaminių asortimentas – ypač platus: nuo interjero stiklo iki apšiltinto fasadinio stiklo – o tai ir saulės kontrolės stiklas, ir akustinis stiklas, laminuotas apsauginis stiklas, grūdintas stiklas, ugniai atsparus stiklas, skaitmeniniu spausdintuvu atspausdintas stiklas, cilindriškai lenktas stiklas, 3D stiklas ir t. t.

Šiuolaikiška gamyba nebeįsivaizduojama be nuolat diegiamų tvarumo sprendimų, o energetiškai efektyvus izoliacinis stiklas yra pagrindinė tvarios architektūros statybinė medžiaga. Tad „Press Glass“ investuoja į stiklo apdirbimo patobulinimus, leidžiančius sumažinti energijos suvartojimą, taip pat atsinaujinančius energijos šaltinius, padedančius sumažinti anglies dioksido pėdsaką.

 

Darbuotojai – iš viso Kauno regiono

Kaip sako įmonės atstovai, pagrindinis motyvas, lėmęs sprendimą gamyklą įkurdinti Lietuvoje, buvo geresnės galimybės aptarnauti klientus iš Skandinavijos, šiaurės Lenkijos ir Baltijos šalių.

O gamyklos įsikūrimo vietai pasirinkti Kauno LEZ paskatino tiek palankios sąlygos investuotojams, tiek stiklo apdirbimo pramonės objektui labai svarbi geografinė padėtis – patogus susisiekimas ne tik su Kaunu, Lietuvos miestais, bet ir aplinkinėmis šalimis. Taip pat – ir galimybė pritraukti kvalifikuotus darbuotojus, kurių reikia tiek nuolat augančiai gamybinei bazei, tiek pardavimo rinkoms aptarnauti.

Kaip sako HR specialistė Birutė Bložė, „Darbuotojai yra didžiausias mūsų turtas. Šiuo metu Kauno gamykloje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų, planuojame iš viso įdarbinti 240 žmonių. Labiausiai reikalingi gamybos operatoriai, nes ši pozicija sudaro didžiausią skaičių priimamų darbuotojų. Džiaugiamės, kai naujas komandos narys jau turi reikiamų įgūdžių, tačiau esame pasirengę suteikti visas sąlygas mokytis ir tiems, kurie patirties neturi ar turi mažiau. Žinoma, tam svarbi ir paties darbuotojo motyvacija.

Siūlome ir vidinių karjeros galimybių: tai reiškia, kad nemažai darbuotojų, pradėjusių dirbti žemesnėje pozicijoje, bet norėjusių tobulėti ir įdėjusių pastangų, dabar užima aukštesnes pareigas.

Planuojame bendradarbiauti ir su keliais Lietuvos universitetais, kolegijomis, nes norime, kad būsimi kandidatai į darbo vietas atitiktų mūsų keliamus kompetencijos reikalavimus, be to, auginti ir įmonės, kaip patrauklaus potencialaus darbdavio, įvaizdį“.

Tarptautinės kompanijos veikloje tarptautiškumo netrūksta ir kasdieniame gyvenime: dauguma Kauno gamyklos darbuotojų moka anglų kalbą, todėl nekyla problemų komunikuoti ir bendradarbiauti su kolegomis iš kitų „Press Glass“ padalinių, dalinantis praktinėmis žiniomis bei aptariant aktualius klausimus, ieškant problemų sprendimo.

Praplėsti įmonėje dirbančių specialistų geografiją padeda ir patogi lokacija – darbuotojai į Kauno LEZ esančią gamyklą atvyksta dirbti iš Kauno, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių, Marijampolės.

Šaltinis: Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ)

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: