Talentų ugdymas
Kaunas IN
2023 06 16
Prestižinio JAV leidinio „Newsweek“ apžvalgoje – dėmesys Kaunui

„Baltijos šalių Bostonas“ – taip Kauną amerikiečiams skaitytojams pristatė vienas populiariausių JAV žurnalų „Newsweek“.

 

„Newsweek“ leidžiamas jau daugiau kaip 80 metų, pasiekia apie 100 milijonų pasaulinę auditoriją, kurioje – įtakingi tarptautinių verslo sprendimų priėmėjai. Skaičiuojama, kad „Newsweek“ skaito kas penktas amerikietis.

Naujausioje šio leidinio apžvalgoje, dedikuotoje Lietuvos pristatymui, pateikiami reikšmingiausi ir konkurencingiausi šalies sektoriai bei jų pasiekimai, auginantys šalies ekonomiką. Piešiamame atvirumu ir inovacijomis savo ekonomiką grindžiančios Lietuvos paveiksle ypatingas dėmesys skirtas Kaunui, kuris pristatytas ne tik šalies, bet ir regiono kontekste: dėl savo nuolat augančios populiacijos, intensyvėjančios industrijos koncentracijos, universitetinės aplinkos bei logistinio patrauklumo Kaunas vadinamas ne tik antruoju pagal dydį Lietuvos miestu, bet ir ketvirtąja trijų Baltijos šalių sostine, po Talino, Rygos ir Vilniaus.

 

„Dėl čia įsitvirtinusių technologinių ir sveikatos apsaugos industrijų, miestas pramintas „Baltijos šalių Bostonu“, o jame veikiantis Kauno technologijos universitetas išugdo daugiausiai IT specialistų regione ir kartais yra pavadinamas baltiškąja garsiojo MIT versija,“ – rašoma „Newsweek“ parengtoje apžvalgoje, Kaunui ir jo svoriui regione apibūdinti pasinaudojant Amerikos skaitytojams geriausiai pažįstamais pavyzdžiais.

 

Remdamiesi Kauno miesto turizmo, verslo ir investicijų plėtros bei tarptautinės miesto rinkodaros agentūros VšĮ „Kaunas In“ pateikta informacija, apžvalgą rengę žurnalistai akcentavo stiprią įtaką miesto atmosferai ir konkurencingumui darančias aukštąsias mokyklas, taip pat R&D ekosistemą bei jai stimuliuoti skirtus technologijų, inovacijų parkus. O dešimtmečius trunkančioje Kauno, kaip elektronikos ir techninės pakraipos verslo centro, istorijoje nauju puslapiu vadina 2017-tuosius, kai Kaune įsikūrė pasaulinės milžinės „Continental“ ir „Forvia“, laikui bėgant padvigubinusios savo pirmines investicijas ir kartu su tokiais vietiniais vardais kaip „Teltonika Networks“ ar „Axioma Metering“ padedančios Kaunui tapti ryškiu žaidėju Europos industriniame sektoriuje.

Aistra krepšiniui alsuojantis miestas, su savitu modernistinės architektūros paveldu, istorinė dvasia ir šiuolaikiškas dinamizmas – tokią Kauno nuotaiką pristato „Newsweek“ milijoninei savo skaitytojų auditorijai.

Parsisiųsti leidinį.

 

Šaltinis: Kaunas IN

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: