Verslas
Kaunas IN
2023 03 09
Prestižiniuose apdovanojimuose Kauno miestui skirta Metų proveržio nominacija

Kovo 9 dieną Varšuvoje vykstančiuose Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose (angl. CEE Awards) Kauno miestas sulaukė dar vieno garbingo įvertinimo – nominacijos „Metų miesto proveržio“ (angl. Emerging City of the Year) kategorijoje. Tarp Vidurio ir Rytų Europos veržliausių miestų Kaunas patenka jau keletą metų iš eilės – tuo dar kartą paliudydamas nuosekliai įgyvendinamos strategijos sėkmę.

 

Tai jau 11-tieji Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimai, skirti atkreipti dėmesį į verslo paslaugų centrų sektoriaus svarbą. Juose dalyvauja ir prestižinio įvertinimo siekia šimtai įmonių, kompanijų, organizacijų, savivaldybių iš viso regiono. Šiemet buvo atrinktas 101 finalininkas, įvertinimo už paslaugų centrų sektoriaus plėtrą siekiantis 27-iose kategorijose.

Nugalėtojai šiame konkurse išrenkami viešu balsavimu, kuris lemia 1/3 galutinio sprendimo balsų, o likę du trečdaliai sprendimo tenka specialiai sudarytai šių rinkimų komisijai, kuri nugalėtojus išrenka gyvo posėdžio-diskusijos metu. Komisiją sudaro apie trys dešimtys narių, atstovaujančių Rytų ir Centrinės Europos verslo, viešąsias įstaigas bei organizacijas – taip pat ir iš Lietuvos.

Šiemet Kaunas „Metų miesto proveržio“ kategorijoje varžėsi su dar dviem nominantais – antru pagal dydį Slovakijos miestu Košice  ir nugalėtoju tapusiu trečdaliu už Kauną mažesniu Lenkijos miestu Žešuvu.

 

„Tiek mūsų dalyvavimas šiuose apdovanojimuose, tiek pelnytas įvertinimas nėra atsitiktinumas: Kaunas iš tiesų skiria didelį dėmesį paslaugų centrų plėtrai ir deda pastangas, už kurias esame įvertinami nominacijomis bei pergalėmis tarptautiniu mastu. Manau, kad tokiu būdu tampame ne tik dar labiau matomi, bet ir gauname savotišką verslo bendruomenės ekspertų paskatinimą, įkvepiantį nesustoti ir judėti į priekį su nauja jėga,“ – sako Kauno verslo aplinką kuriančios ir tarptautiniu matomumu besirūpinančios VšĮ „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

 

Kauno pasiekimai Vidurio ir Rytų Europos paslaugų centrų apdovanojimuose pastebimi ir įvertinami jau ne vienerius metus: miestas ne kartą buvo nominuotas bei apdovanotas įvairiose kategorijose – ne tik už proveržį, bet ir tokiose kaip „Metų geriausia universiteto ir verslo partnerystė“ ar „Greičiausiai augantis verslo paslaugų centras“.

Šiemet Kaunas puikiai įvertintas ir tarptautiniame „Financial Times“ reitinge „Europos ateities miestai ir regionai“: vasario pabaigoje buvo paskelbta, kad Kaunui smulkiųjų Europos miestų kategorijoje skirtos TOP vietos už palankumą verslui bei tiesioginių užsienio investicijų strategiją.

 

Šaltinis: A. Aleksandravičius

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: