Kauno startuoliai
2023 02 05
Priežastys, dėl kurių startuoliams vertingos inkubavimo programos

Ar esate sukūrę produktą ar paslaugą, kuris, jūsų manymu, pakeistų pasaulį, jei tik pavyktų įgyvendinti? Nors puikūs novatoriai ir išradėjai turi kūrybinių gebėjimų spręsti problemas bei kurti idėjas, jiems dažnai trūksta žinių, įgūdžių, ryšių ir finansinės paramos, kad įsitvirtintų rinkoje. Tech-Park Kaunas pristato naują inkubavimo programą startuoliams, kuri padeda plėsti verslo inovacijas ir įveikti kilusius iššūkius.

 

„Nors žaidimo stalai ir nemokama kava yra privalumai, kuriuos gali įvertinti visi veržlūs įkūrėjai, mūsų nauja inkubavimo programa gali pasiūlyti kur kas daugiau, kad padėtų startuoliams įsibėgėti ir įgauti tam tikro pagreičio“, – sako Tech-Park Kaunas vadovas Paulius Nezabitauskas.

 

Jo teigimu, nauja inkubavimo programa daugiausia dėmesio skiria realios paramos teikimui, kuri neapsiriboja verslo teorijomis: „Kai vadovaujate pradedančiajai įmonei, pelnas nėra egzamino klausimas. Tai praktinė būtinybė, nuo kurios galiausiai priklauso idėjos ir verslo modelio gyvybingumas. Inkubavimo programa startuoliams suteikia tinklaveiką, renginius, susitikimus su savo srities ekspertais, mokslininkais ar investuotojais. Užuot buvę palikti vieni, galime suteikti startuoliams pagrindą, padedantį išvengti spąstų ir paspartinti augimą.“

 

Svarbiausia – kritiškas mąstymas

Tech-Park Kaunas Inovacijų ir verslumo departamento vadovas Romanas Zontovičius įsitikinęs, kad priklausyti startuolių bendruomenei – didelis privalumas. Dirbant šalia vienas kito ir mokydamiesi iš kitų pergalių bei nesėkmių, įmonės tampa kaip šeima, kuria galima pasikliauti, kai būna sunku. Kaip svarbiausius žmonės iš šalies, kurie padeda įmonei augti, jis išskiria Tech-Park Kaunas ekspertus, kurie patardami, padeda įveikti kilusius iššūkius.

 

„Įkūrėjams dažnai sunku nusiimti rožinius akinius, kai reikia kritiškai mąstyti apie savo sprendimus. Kaip užtikrinti, kad iš ekspertų gautumėte maksimalią naudą? Svarbiausia – atviras bendravimas. Jie yra ne tam, kad paglostytų jūsų ego ar šnabždėtų saldžias frazes. Mūsų ekspertai yra tam, kad startuolis išgirstų nešališką nuomonę“, – teigia R. Zontovičius.

 

Į inkubavimo programą įtraukta ir 1 savaitės trukmės mokymų programa, kuri skirta bendruomenės nariams. Ekspertai padeda geriau suvokti savo verslą, produktą ar idėją. Mokymų programa sudaryta iš šių modulių: vertės kūrimas, verslo drobė, komunikacija, pardavimai, marketingas, lyderystė ir verslo pristatymas investuotojams.

 

Tech-Park Kaunas vadovas Paulius Nezabitauskas ir Tech-Park Kaunas Inovacijų ir verslumo departamento vadovas Romanas Zontovičius (Tech-Park Kaunas nuotr.)

 

Įtraukiami į projektus

Tech-Park Kaunas taip pat vykdo nacionalinius ir tarptautinius projektus, su kuriais startuoliai ne tik supažindinami bet ir įtraukiami.

 

„Paklauskite savęs, kokios paramos ieškote. Pasaulinė plėtra? Didelis dėmesys konkrečiai rinkai? Jei dirbate labai nišinėje srityje, kurioje svarbiausia, ką pažįstate, konkrečios pramonės šakos inkubatorius gali atverti naujas duris. Tech-Park Kaunas didžiausią dėmesį skiria sveikatos technologijų, energetikos ir tvarios aplinkos, transporto, logistikos ir ryšių technologijose, įtraukios ir kūrybingos visuomenės, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų šakoms“, – teigia P. Nezabitauskas.

 

Tech-Park Kaunas iš viso organizuoja iki 100 specializuotų renginių startuoliams per metus, kurių metu įmonės turi galimybę užmgezti prasmingus verslo santykius. Pasak didžiausio mokslo ir technologijų parko vadovo Lietuvoje, įvairūs ryšiai su rizikos kapitalo grupėmis, verslo angelais ir korporacijomis – itin naudinga pradedančiajai įmonei. Kartais pakanka ir vieno susitikimo, kad atsirastų galimybė, strateginė partnerystė ar investicija.

 

Susipažinti plačiau su „Kaunas Tech-Park“ veikla: skaityti čia.

Šaltinis: Tech-Park Kaunas

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: