2020-ais Kaunas susilaukė tarptautinio pripažinimo kaip miestas, turintis besikuriančiam verslui draugišką aplinką ne tik Lietuvos, bet pasaulinės verslo arenos kontekste. „Startup Blink Global“ tyrimų centro išleistas startuolių ekosistemos reitingas suteikė Kaunui 112 poziciją iš 1000 tyrime dalyvavusių viso pasaulio miestų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Naujų idėjų skatinimas ir dėmesys pradedančiųjų verslų bendruomenei yra vienas iš Kauno miesto prioritetų.  Viešojo, akademinio ir verslo sektoriaus atstovai jungia jėgas, vedami bendros idėjos kurti aktyvią startuolių ekosistemą mieste ir siūlo jauniesiems verslininkams įvairaus spektro lokalius bei tarptautinius projektus, programas ir renginius.

 

Verslumo skatintojai Kaune

Kauno mieste vykdomos įvairių sričių iniciatyvos, kurių metu inovatoriai gali pristatyti savo idėjas, gauti mentorystės paslaugas bei reikiamus įrankius sustyguoti vidinius įmonės procesus, išbandyti savo kuriamą paslaugą ar produktą rinkoje, susipažinti su sėkmingai vystomų verslų praktikomis ir tapti Kauno startuolių bendruomenės dalimi.

Iniciatyvos startuoliams

„Kaunastic startups“ programa

Kaunas skatina naujas idėjas bei skiria didelį dėmesį pradedančiųjų verslų bendruomenei. Dėl šios priežasties gimė programa „Kaunastic startups“: finansuojama savivaldybės, įgyvendinama VšĮ „Kaunas IN“, tai didžiausia tokio pobūdžio programa Kaune. Unikali „Kaunastic startups“ programa siekia skatinti Kauno miesto gyventojų verslumą, suteikti galimybę perspektyviausioms įmonėms gauti profesionalias rekomendacijas, taip pat aktyvinti startuolių ekosistemą, didinti startuolių patrauklumą privataus kapitalo investicijoms Kaune bei didinti Kauno miesto patrauklumą pritraukiant startuolius iš kitų Lietuvos ir užsienio regionų.

 

2015-2020 m. programai skirta > 463 tūkst. eurų.

startuoliams padėta užaugti 2015-2019 m.

Daugiausiai finansuota sveikatos, švietimo ir verslo sprendimų verslo idėjų.

„Kaunastic startups“ komanda skiria dėmesį startuoliams aktualios informacijos rinkimui – ar tai būtų iniciatyvos, renginiai, mokymo programos Kaune ar bet kokia su finansavimu bei augimu susijusi naujiena Kaune – visa tai lengvai pasiekiama šioje svetainėje ir Facebook paskyroje.

Siekiant padėti startuolių idėjoms augti, nuo 2015-ųjų organizuotas intensyvus akceleratorius, rengiami patirties dalijimosi ir pažinčių mezgimo renginiai bei padedama gauti finansavimą.

 

2020-ieji – ypatingi „Kaunastic startups“ programai, nes žymi jos augimą ir skiriamą dar didesnį dėmesį startuolių ekosistemai Kaune. Iš „Kauno startuolių“ rūbo išaugusi programa siūlys platesnes galimybes startuoliams susitikti,  dalintis patirtimis bei sužinoti visas karščiausias naujienas. Daugiau apie laukiančius pokyčius skaitykite čia.

Europos komisijos organizuojamuose Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimuose (EEPA) „Kauno startuolių“ , dabar žinoma „Kaunastic startups“ vardu, programa 2020 m. tapo nacionalinės atrankos nugalėtojais „Investicijų į verslumo įgūdžius“ kategorijoje.

„EEPA atrenka tuos projektus, kurie išsiskiria savo unikalumu ir inovatyvumu. Taip pat tuos, kurie daro aiškiai juntamą įtaką vietos verslo aplinkai. COVID-19 kontekste mums kaip niekad reikia inovatyvių ir sėkmingų projektų, kuriuos galėtume pritaikyti ir kituose regionuose bei šalyse. Vertindama EEPA projektus didelį dėmesį skyriau jų įtakai vietos ekonomikai bei smulkiajam ir vidutiniam verslui,“ – sakė viena iš žiuri narių, Vokietijos federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos generalinio direktorato vadovė Sabine Hepperle.

 

„Kaunastic startups“ alumni

2015 – 2019 m. laikotarpiu „Kaunastic startups“ programoje (anksčiau žinoma „Kauno startuolių“ vardu) buvo pateiktos 252 startuolių idėjos.

Laimėjusios idėjos buvo sveikatos, švietimo, sprendimų verslui, technologijų, pramogų ir turizmo, juvelyrikos ir maisto gamybos srityse. Su nugalėtojais ir jų idėjomis galite susipažinti čia:

Naujienos ir renginiai

Fidens – nuo startuolio iki medicinos inovacijų lyderio Kaune

Jų sukurti prietaisai vos kelias minutes palaikyti rankose akivaizdžiai sumažina rankų drebėjimą ir artrito sukeltus skausmus. Jų idėjos gimė ir virto realiais produktais čia, Kaune. Susipažinkite su MB „Fidens“, kurios vadovas ir įkūrėjas dr. Mantas Venslauskas, atsispyręs nuo savo doktorantūros studijų, šiandien jau turi subūręs patikimą komandą ir parduodamus ar klinikiniams testavimams jau paruoštus medicininės paskirties produktus, už kuriuos skina pergales inovatyviausiųjų verslų apdovanojimuose ir jau dukart gavo paramą „Kaunastic startups“ programoje.

Daugiau

Kaune startuoliams padeda

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. Už informaciją atsakinga VšĮ „Kaunas IN“. Kauno miesto savivaldybė neatsako už pateiktą informaciją.