Aleksoto inovacijų pramonės parkas

2022 m. pabaigoje pirmuosius investuotojus pakvies Aleksoto mikrorajono širdyje kuriamas kompaktiškas, žalias ir bendravimą skatinantis inovacijų slėnis – Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP).

Jis ne tik atitiks šiuolaikinius darnaus vystymo principus bei reikšmingai paskatins Kauno regiono ekonominę ir inovacijų plėtrą, bet ir pritrauks investicinį kapitalą bei talentus iš Lietuvos ir svetur.

Naujasis inovacijų parkas Aleksote bus nukreiptas į tyrimus ir plėtrą (angl. R&D): čia bus vystomi verslo projektai, susiję su mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklomis.

Modernią ir jaukią darbo aplinką parke atras gausus būrys kvalifikuotų specialistų. Siekiama, jog parką savo veikloms pasirinkę investuotojai iš Lietuvos bei užsienio čia sukurtų bent 1100 aukštos kvalifikacijos, gerai apmokamų darbo vietų, taip pat įdarbintų ne mažiau kaip 142 mokslinius tyrėjus.

 

Pagal 2020 metais parengtą urbanistinę galimybių studiją numatoma, jog pagrindinėmis parko stiprybėmis turėtų tapti jo lokacija, inovatyvūs sprendimai ir sąsaja su aplinkinėmis teritorijomis.

Parko lokacijos patrauklumas akivaizdus – AIPP kuriasi Kauno centro pašonėje, tad nuvykti į svarbius susitikimus skirtingose miesto dalyse bus galima per mažiau nei dešimt minučių.

Be to, AIPP turėtų tapti integralia ir gyvybinga Aleksoto mikrorajono dalimi, o ne tvoromis aptverta pramonės zona. Planuojama, jog žaliuojanti ir poilsio erdvių kupina parko teritorija kurs patrauklią aplinką darbuotojams, bus atvira miesto gyventojams, padidins rekreacinių zonų Aleksoto rajone skaičių ir taps nauju patrauklumą didinančiu veiksniu šalia veikiantiems verslams.

 

Jau yra užbaigtas svarbus infrastruktūros vystymo etapas parko teritorijoje. Teritorija preliminariai yra padalinta į 20 sklypų, kuriuose bendrai būtų galima išvystyti per 200 tūkst. kv. m. patalpų  ploto. Šiuo metu yra pilnai įrengtos gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, teritorijos apšvietimas, taip pat lietaus nuotekų ir vandentiekio bei ryšių, elektros tinklai. Numatoma per visą laikotarpį į parko infrastruktūrą investuoti 20 milijonų eurų iš ES ir valstybės lėšų.

Neužilgo startuos buvusio sraigtasparnių angaro konversija – tai pirmasis iš daugelio AIPP statinių. Siekiant įprasminti turtingą teritorijos istoriją, nuspręsta ne griauti, bet naujam gyvenimui prikelti ir kūrybiškumu iš naujo pripildyti apleisto 10 tūkst. kv. metrų ploto statinio erdves. Angaras virs į modernų laboratorijų ir administracinių patalpų kompleksą. Darbus numatoma pradėti 2022-ųjų pradžioje.

 

2022 m. pradžioje bus parengtas AIPP plėtros planas, kuriame bus numatyta, kokius investuotojus ir kokiomis sąlygomis parkas galės priimti. Planuojama, jog įsikurti ir statytis individualius kiekvieno verslo poreikius atitinkančius pastatus pirmieji investuotojai galės jau nuo 2022-ųjų pabaigos.

Toliau parkas bus vystomas nuosekliai – suvokiamas ir atpažįstamas kaip kompleksiškai išvystytas kvartalas, integrali miesto audinio dalis. Didelis dėmesys naujajame inovacijų slėnyje bus skiriamas šiuolaikiškų, ekologiškų sprendimų bei darbuotojams palankios aplinkos kūrimui.

 

Naujienas apie parko plėtrą sekite čia: https://kaunasin.lt/aleksoto-inovaciju-parkas/

Ar Kaunas taps jūsų sėkmės istorija?

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: