„Hostinger“ pritraukė naujus investuotojus ir spartina tarptautinę plėtrą

Hostinger yra lietuvių įkurta viena sparčiausiai augančių svetainių talpinimo bendrovių visame pasaulyje. „Hostinger“ paslaugomis naudojasi dešimtys milijonų klientų iš daugiau nei 200 valstybių. Įmonei priklauso svetainių talpinimo bendrovė „Niagahoster“ bei sparčiai populiarėjanti svetainių kūrimo platforma Zyro.

Investuotojų grupė, kurios priešakyje yra didelę patirtį tarptautiniame svetainių talpinimo versle sukaupę vokiečių verslininkai Jochen Berger ir Thomas Strohe, investuoja į lietuvių įkurtą svetainių talpinimo bendrovę „Hostinger“. Jie iš bendrovės ilgamečių darbuotojų įsigijo 31 proc. „Hostinger“ akcijų ir kartu tapo įmonės valdybos nariais.

Naujų investuotojų pritraukimas yra įmonės strateginis žingsnis vykdant spartesnę plėtrą visame pasaulyje. Iki šiol 54 proc. „Hostinger“ akcijų valdė ilgamečiai bendrovės darbuotojai per bendrovę „Debesų slėnis“. 36 proc. įmonės akcijų priklausė „Tesonet“ įkūrėjams Tomui Okmanui, Jonui Karkliui ir Eimantui Sabaliauskui. Likusieji 10 proc. akcijų priklausė „Hostinger” ir buvo rezervuoti darbuotojų opcionams.

Įvykdžius sandorį, investuotojų grupė, kurios priešakyje yra J. Berger ir T. Strohe, per bendrovę „ConHostinger GmbH” valdo 31 proc. „Hostinger” akcijų. T. Okmanas, J. Karklys ir E. Sabaliauskas valdo 39,6 proc., o ilgamečiai darbuotojai – 21,7 proc. įmonės akcijų. 7,7 proc. „Hostinger” akcijų išlieka bendrovės nuosavybe ir toliau bus rezervuotos darbuotojų opcionams bei tolimesniam darbuotojų skatinimui.

Sandoris įvyko kovo pabaigoje. Bendrovė apie jį Registrų Centrui pranešė balandžio 2 d. Šalių susitarimu, sandorio suma neatskleidžiama. Investuotojai ir „Hostinger” akcininkai sandorio metu sudarė sąlygas bendrovės darbuotojams pasinaudoti galimybe realizuoti turimus opcionus.

Sandorio sudarymą ir įgyvendinimą vykdė advokatų kontora „TGS Baltic“. Sandorio šalis taip pat konsultavo advokatų kontoros „Sorainen“ bei  „Motieka ir Audzevičius“.

„Turime didelių augimo ambicijų. Planuojame tapti vienu iš pasaulinės svetainių talpinimo rinkos lyderiu. Mes kuriame vienaragį. Stiprūs akcininkai yra neatsiejama kiekvienos verslo sėkmės istorijos dalis. Džiaugiamės, kad Jochen ir Thomas tapo dalimi mūsiškės“, – sako „Hostinger“ vadovas ir valdybos pirmininkas Arnas Stuopelis.

J. Berger ir T. Strohe yra investuotojai, aktyviai veikiantys pasaulinėje svetainių talpinimo rinkoje. 1999 m. jie įkūrė ir sėkmingai išaugino „Intergenia AG”, kurią vėliau pardavė „Host Europe Group“ ir dar vėliau – „GoDaddy“. J. Berger ir T. Strohe taip pat yra didžiausio svetainių talpinimo rinkos renginio „CloudFest“ sumanytojai ir įkūrėjai.

Po beveik dviejų dešimtmečių įvairiose vadovaujančiose pozicijose, J. Berger ir T. Strohe tapo sėkmingais investuotojais, dirbančiais su svetainių talpinimo ir kitomis šioje rinkoje veikiančiomis bendrovėmis. Jie įkūrė ir yra pagrindiniai investicijų bendrovės „Equivia Partners” partneriai.

„Ačiū visam „Hostinger“ kolektyvui, kurie pasitikėjo mumis ir pakvietė tapti šios puikios bendrovės akcininkais. Neabejoju, kad per kelerius ateinančius metus kartu sukursime vieną iš pasaulinės svetainių talpinimo rinkos lyderių“, – teigia J. Berger.

„Augimas, kurį demonstruoja „Hostinger“ yra įspūdingas. Tai neabejotinai yra viena iš sparčiausiai augančių svetainių talpinimo bendrovių visame pasaulyje. Nekantrauju kibti į darbus su Arnu ir visa puikia „Hostinger“ komanda, kad kartu pasiektume dar daugiau“, – sako T. Strohe.

Šiemet „Hostinger“ antrus metus iš eilės pateko į „Financial Times” sudarytą sparčiausiai augančių Europos įmonių tūkstantuką. 2020 m. konsoliduoti „Hostinger“ pardavimai sudarė 22,3 mln. eurų. Tai yra maždaug 70 proc. daugiau nei 2019 m., kuomet įmonės apyvarta siekė 12,9 mln. eurų. Šiuo metu „Hostinger“ visame pasaulyje turi beveik 1000 darbuotojų, iš jų 366 – Lietuvoje.

Ar Kaunas taps jūsų sėkmės istorija?

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: