Progresyvių Hi-Tech Kauno įmonių žemėlapyje Algirdo Stonio įkurtas „TeleSoftas“ išsiskiria ne tik originaliais projektais, netradiciniu požiūriu, bet ir didžiuliu dėmesiu profesionalų bendruomenės būrimui: nuo pat įkūrimo prieš daugiau nei 15 metų nuosekliai investavę į ekosistemą, kurioje skatinama kompetencija ir kūrybiškumas, „TeleSoftas“ iki šiol savo veiklą grindžia principu, kad visų bendrovės tikslų pagrindas yra ne finansiniai rezultatai, bet, visų pirma – žmonės.
2004 m. Kaune veiklą pradėjęs „TeleSoftas“ šiandien išaugo į tarptautinę išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų kompaniją, teikiančią programinės įrangos ir produktų inžinerinių sprendimų paslaugas klientams visame pasaulyje. Įmonė skaičiuoja, kad nuo veiklos pradžios jau yra sukūrę daugiau nei 400 inovatyvių sprendimų, suteikiančių pridėtinę vertę ir transformuojančių klientų verslo modelius. Šiuo metu pagrindinis įmonės biuras veikia Kaune, kiti padaliniai įsikūrę Vilniuje ir Klaipėdoje, o atstovai – Šveicarijoje, Amsterdame ir San Franciske.
Technologinio potencialo augimą lydi auganti apyvarta
„Esame sudėtingų IT rebusų sprendėjai, dirbame su labai plačiu paslaugų klientų spektru visame pasaulyje. Mūsų inžinierių sprendimais telekomunikacijų srityje kasdien naudojasi per 700 milijonų pasaulio gyventojų, o klientų portfelį sudaro nuo Smithsonian muziejaus, BBC, „Ferrari“, Aon, iki LR Sveikatos apsaugos ministerijos ar nedidelių, bet revoliucionieriškų produktų ar paslaugų vystytojų projektų,“ – pasakoja „TeleSofto“ verslo vystymo projektų vadovė Karolina Stankevičienė.
Įmonės teikiamų paslaugų krepšelyje – kelios paslaugų kategorijos: konsultacinio pobūdžio paslaugos ir technologinės dalies išpildymas (programavimas), atliekamas pagal tarptautinius projektų valdymo standartus ir metodikas.
„Savo klientus konsultuojame programinės įrangos architektūros, verslo procesų optimizavimo ir projektavimo srityse. Nuosekliai investuojame į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą (angl. R&D) – šiai sričiai skiriame ~2-2,5 % nuo metinės apyvartos, o tai leidžia plėsti savo technologinį know-how. Vienas paskutinių sėkmingų projektų, rodantis kompanijos technologinį potencialą, yra „VR Inner Child“ – psichoterapijoje taikomos transakcinės analizės teorijos elementais paremtas unikalus VR (virtualios realybės) demonstracinis sprendimas, skirtas aukščio baimės, arba akrofobijos, terapijai,“ – pateikia pavyzdžius K. Stankevičienė.
Daugiau nei 80 proc. „TeleSofto“ paslaugų eksportuojamos (2018 m. ~87 %, 2017 m. ~90 %). Didžiausią įmonės paslaugų eksporto dalį sudaro eksportas į Skandinavijos regioną, Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Šveicariją. Artimiausiuose planuose yra didesnė eksporto plėtra į JAV. Šiuo metu įmonėje dirba 198 kvalifikuoti darbuotojai: IT specialistai, programinės įrangos architektūros inžinieriai, sistemų analitikai, programuotojai, QA specialistai (testuotojai) ir projektų vadovai. Apyvarta 2017-2018 m. laikotarpiu stabiliai augo (>30 proc.) ir 2018 m. siekė 7,9 mln. Eur.
Sėkmę kuriantis ryšys tarp žmonių
Orientacija į bendruomenės kūrimą – tai tie pamatai, ant kurių„TeleSofto“ vadovas ir įkūrėjas Algirdas Stonys statė verslo sėkmės pagrindus dar prieš 15 metų, kai apie tai mažai kas tekalbėjo. Užuot pagrindiniu įmonės tikslu laikę finansinius rezultatus, „TeleSoftas“ nuosekliai investavo į ekosistemą, kurioje skatinama kompetencija, kūrybiškumas ir iniciatyvumas – vedini įsitikinimo, kad žmonės yra visų bendrovės tikslų pagrindas.
„Tai, kad ryšys tarp žmonių ir komandų, bendras mikroklimatas yra labai svarbus aspektas, galintis ne tik įkvėpti dideliems projektams, prisidėti prie mūsų visų, įskaitant paties verslo, augimo, bet ir išlikti stipriems sudėtingose situacijose, įsitikinome dar 2011-2012 m., kai įmonė išgyveno krizę, – prisimena K. Stankevičienė. – Tuo laikotarpiu, pasitraukus keliems svarbiems klientams, susidūrėme su rimtais sunkumais, teko gerai pagalvoti, kaip veikti toliau. Atsitiesti pavyko tik stipraus komandinio ryšio dėka – buvo laikotarpių, kai dirbome net idėjiniais pagrindais. Neilgai trukus, pavyko sudaryti naujus paslaugų pardavimo sandorius, stabilizuotis ir net pasiekti apdovanojimus skinančius augimo rodiklius“.
Nuo 2015 m. „TeleSoftas“, kartu su dar dviem kompanijomis, „AdeoWeb“ ir „SneakyBox“, Kaune subūrė technologijų entuziastų bendruomenę „Blaster“ ir kartu dirba erdviame biure, įsikūrusiame pačioje Kauno širdyje – Savanorių pr., https://blaster.lt/. Pasak įmonės atstovų, glaudus darbas bendruomenėje leidžia dalintis žiniomis ir įgyvendinti sėkmingus plataus spektro technologijų bendrus projektus.
„TeleSofte“ laikomės požiūrio, kad konkurencija riboja mūsų verslo bendruomenę – IT srityje užduočių ir projektų tikrai užteks visiems. Tad užuot konkuravę, koncentruojame jėgas į laimingą tvarią bendruomenę, kurioje kiekvienas turi galimybę įnešti savo dalį pagal gebėjimus ir potencialą. Norėdami sukurti tokią bendruomenę miesto ar šalies mastu, turime veikti kaip vienas organizmas. Globalioje rinkoje tai padeda pasiekti tvarių rezultatų, todėl nuolat plečiame savo partnerių tinklą, dirbame užsakomųjų paslaugų (angl. outsourcing) pagrindais, kuriame bendras projektų komandas ir dažniausiai net nebelieka laiko dairytis į reitingų lenteles,“ – tvirtina įmonės verslo vystymo projektų vadovė.
Kaune išaugintas verslas
Kaunas neabejotinai visada buvo „TeleSofto“ veiklos epicentre. Būtent Kaune Algirdas dar studijų laikais subūrė draugų komandą, nuo kurios prasidėjo įmonės istorija. Čia yra ir didžiausias įmonės padalinys. Iki šiol palaikomi labai glaudūs ilgametės partnerystės ryšiai su Kauno technologijos universitetu (KTU), remiami socialiniai akademinės bendruomenės projektai, dirbama mentorystės pagrindais, prisidedant prie studijų programų tobulinimo bei startuolių ekosistemos kūrimo. Juk apie 80 proc. „TeleSofto“ darbuotojų yra KTU absolventai! Džiugina ir tęstinė „TeleSofto“ partnerystė su „Kaunas 2022“ komanda, ruošiančia miestą Europos kultūros sostinės metams. Įmonės atstovai neabejoja, kad draugiško ir atviro miesto įvaizdis, gerai išplėtota infrastruktūra, socialinė gerovė ir plėtojamas kultūrinis kontekstas yra tie svarbūs elementai, kurie pritraukia talentus ir augina vietos bendruomenę.
ĮMONĖS ĮVERTINIMAI
2019 m. „TeleSoftas“ buvo įtrauktas į Europos sparčiausiai augančių ir ekonomikos vystymąsi skatinančių kompanijų „Financial Times 1000“ sąrašą.
2019 m. Europos skaitmeninės transformacijos sektoriaus asociacija „Digital Europe“ „Ateities vienaragių“ apdovanojimuose (Future Unicon Award) „TeleSoftą“ įtraukė tarp 16 nominuotų bendrovių, kurios turi potencialo tapti technologijų gigantais.
2017 m. „TeleSoftas“ buvo įtrauktas į sparčiausiai augusių Vidurio Europos technologijų įmonių „Technology Fast 50“ sąrašą.