Teltonika Verslas
„Kaunas IN“
2019 08 29
„Teltonikos“ augimo tempą lenkia tik ateities augimo ambicijos

„Teltonika” šiandien – įtakingas pasaulinės rinkos žaidėjas, kuriantis daiktų internetui skirtus gaminius ir technologijas, eksportuojamus į daugiau kaip 150 pasaulio šalių. Ambicingus kasmetinio augimo planus deklaruojanti kompanija jau antrus metus iš pelno pergalę Kauno augančio verslo apdovanojimų K.A.V.A. 2019 nominacijoje „Plėtra Kaune“ – ir ne atsitiktinai. Pokalbis apie tai – su Kaune veikiančio padalinio „Teltonika Networking“ vadovu Giedriumi Kukausku.

 

Veikiate nuo 1998-tųjų: kaip per tuos metus keitėsi kompanija?

„Aprašyti visus pokyčius, kuriuos nuo įkūrimo išgyveno „Teltonika“, vargu ar pakaktų vieno knygos tomo, tačiau neabejotinai pradžia buvo kupina iššūkių, rizikos bei drąsos. Ne paslaptis, kad „Teltonika“ įkūrėjas Arvydas Paukštys šią įmonę sukūrė savo kambaryje su rankiniu litavimo aparatu ir nepalaužiamu tikėjimu kuriamo verslo sėkme.

Pirmuosius ketverius gyvavimo metus dirbome su 4 žmonių komanda ir tokiais produktais kaip gliukozės matuoklis, starto laiko matuoklis sporto varžyboms, elektros srovės matavimo matuoklis. Lūžio tašku tapo 2005-tieji: per tuos metus įmonės pajamos paaugo net 15 kartų ir buvo atidarytas pirmasis padalinys Kaune, kolektyvas išaugo iki 47 žmonių, buvo parduota daugiau nei 45 000 produktų į 32 pasaulio šalis.

Nuolatiniai technologijų raidos pokyčiai ir gebėjimas ne tik prie jų prisitaikyti, bet ir dirbti greičiau, kokybiškiau, inovatyviau už konkurentus, lėmė, kad 2018 m. buvome pardavę jau daugiau nei 8,6 milijonus produktų į daugiau nei 180 pasaulio šalių.“

 

Pristatykite trumpai pagrindinius savo produktus: kuo didžiuojatės, ką kuriate ir kas sudaro didžiąją jūsų apyvartos dalį.

„Šiuo metu dirbame dviem kryptimis: kuriame ir gaminame transporto kontrolės bei vietos nustatymo sistemas ir profesionalią tinklo įrangą verslui bei pramonei. Kaune kuriame bei vystome būtent tinklo įrangos padalinį – kuris lyg jaunesnysis transporto sekimo ir kontrolės gaminių grupės brolis.

Pirmuosius maršrutizatorius, paremtus mobiliojo ryšio technologija, „Teltonika“ išleido dar 2007 m. Įdomu tai, kad pirmieji RUT100 maršrutizatoriai tam tikruose sektoriuose Lietuvoje naudojami dar ir šiandien. Tai rodo, kad nuo pat pradžių pasirinkta kryptis kurti patikimus ir kokybiškus gaminius pasitvirtino. Geriausias įrodymas – sparčiai augantys šios produktų grupės pardavimai, kurie pernai „Teltonikoje“ sudarė daugiau kaip 20 milijonų eurų. Dabartiniai įmonės kuriami ir gaminami tinklo įrangos produktai atspindi pamatinę organizacijos kryptį – kurti daiktų internetą (Internet of Things – IoT).“

 

Net dvejus metus iš eilės laimite nominaciją „Plėtra Kaune“ – kas lėmė šią plėtrą?

„Daug dėmesio 2018 metais skyrėme įmonės veiklos efektyvumo didinimui. Buvo atnaujinta didelė dalis gaminių, efektyviau išnaudoti automatizuoti litavimo, testavimo, surinkimo ir kiti gamybiniai aspektai. Optimizuodami šiuos procesus, natūraliai pagaminome daugiau gaminių, kurie tapo nauju postūmiu ir plėtrai Kaune.

 

Pastarieji metai buvo ypatingi ne tik gamybiniu, bet ir vadybiniu požiūriu. Skyrėme daug laiko ir energijos vidinės komunikacijos gerinimui, darbuotojų kvalifikacijos kėlimui bei pardavimų strategijos išgryninimui.

Bendrai „Teltonikos“ pardavimų pajamos paaugo nuo 50,6 iki 55 mln. EUR, o grynasis pelnas – nuo 4,9 iki 8,4 mln. EUR. Sukuriama vertė per valandą kaip efektyvumo matas pakilo nuo 20 EUR/val. iki 26 EUR/val. Apibendrinę Kaune įsikūrusio tinklo įrangos padalinio veiklą fiksavome 48 % didesnį parduotų gaminių skaičių, arba 193 tūkstančius parduotų gaminių per metus“.

 

Koks vaidmuo Kauno padaliniui tenka bendrame globalios „Teltonikos“ kontekste?

„Kauno padalinyje rūpinamės visu tinklo įrangos gaminio gyvavimo ciklo procesu, nuo idėjos iki jos realizacijos. Čia įsiklausydami į klientų ir rinkos poreikius formuojame asortimento strategiją, projektuojame gaminius, kuriame jiems programinę įrangą, gaminame prototipus, net spausdiname tam tikras detales 3D printeriais.

Išleidus naują produktą, mūsų operatyvinės rinkodaros skyrius rūpinasi jo įvedimu į rinką, išorine bei vidine komunikacija, o profesionali pardavėjų komanda realizuoja įvairiose pasaulio rinkose“.

 

Kalbant apie plėtrą – kiek ji susijusi su žmonių poreikio augimu?

„Drąsiai galime teigti, kad „Teltonikos“ augimo tempą, ko gero, lenkia tik ateities augimo ambicijos. Formuojame tikslus augti greičiau nei konkurentai. Žinoma, tam reikalinga ir sparčiai auganti komanda. Kolektyvo papildymo aktyviai ieškome kasdien.

 

Glaudžiai bendradarbiaujame su Kauno technologijos universitetu, esame įkūrę „IoT akademiją“: kviečiame perspektyvius jaunuosius specialistus išbandyti save darbo rinkoje, suteikdami visus įrankius, žinių ir iššūkių, o geriausius nedvejodami įdarbiname.

Žinome, kaip svarbu yra išlaikyti specialistus, tad suprantame, kad geros atmosferos ar papildomų motyvacinių priemonių šiandien nepakanka. Pagrindiniu prioritetu laikome galimybę realizuoti save, kuriant išskirtinį ir technologiškai unikalų produktą. Su darbuotojais stengiamės aiškiai sudėlioti kiekvieno iš jų indėlio gaires ir apsibrėžti, koks rezultatas turi tenkinti abi puses.

Didelę įtaką darbuotojų sėslumui suteikia ir technologiniai produkto aspektai, kurie nuolat kinta, tad monotonijos „Teltonikoje“ mažai. Didelis įmonės tempas kartu atneša ir daug mokymų darbuotojams – taip plečiamos jų kompetencijų ribos“.

 

Kuo Kaunas patrauklus jūsų profilio kompanijai?

Kaunas nuo senų laikų buvo ir yra technologijų miestas, tad svarbu paminėti, kad ir mūsų įmonės steigėjo – Arvydo Paukščio, inžinerinis kelias prasidėjo Kauno politechnikos institute. Šiandien aiškus Kauno infrastruktūros plėtros identitetas tampa lemiančiu kriterijumi čia besikuriančioms verslo šakoms. Miestas, kuris geba sukurti žmonėms saugią ir patrauklią aplinką, ilgalaikėje perspektyvoje užtikrina ir puikią specialistų paruošimo vietą, reikalingą kiekvieno verslo augimui. Šiandien Kaunas yra patrauklus „Teltonikai“ savo specialistų gausa – nes šie žmonės kuria ir realizuoja pažangią tinklo įrangos produkciją, tiekiamą į visą pasaulį.

Mums labai svarbu kintantis ir gražėjantis miesto veidas. Sulaukiame daug svečių iš viso pasaulio: daugelis išsiveža puikius įspūdžius apie Kauną, ir grįžta jau ne tik kaip klientai, bet ir kaip draugai“.

Šaltinis: „Teltonika“ nuotr.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: