Verslas
http://www.continental-press.com
2023 01 26
Tęsiasi „Continental“ gamyklos Kaune plėtra: prasidėjo antrojo plėtros etapo statybos

Kaunas, 2023 m. sausio 25 d.

 

Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje (LEZ) įsikūrusi „Continental“ įmonė vėl plečiasi. Neseniai užbaigusi pirmojo plėtros etapo statybas, „Continental“ pradeda antrąjį plėtros etapą. Projekto statybų valdymu ir technine priežiūra rūpinasi UAB „CONTESTUS“. Gamyklos statybos darbais užsiima patirtį sukaupusi projektų valdymo ir rangos bendrovė „Veikmės statyba“. Pastato projektavimo darbus ir toliau tęsia „BE LIVE“ įmonė, anksčiau žinoma kaip „Baltic Engineers“. Po šio plėtros etapo bendros investicijos į Kauno gamyklą sieks daugiau nei 190 mln. eur.

 

Baigus antrąjį plėtros etapą, kuris prasidėjo š.m. sausį, gamyklos pajėgumai išaugs daugiau nei dvigubai. Planuojama, jog statybos turėtų būti baigtos 2024 m. pavasarį. Sandėlio zona kartu su sandėlio ofisu plėsis iki 3000 m2, nauja gamybos zona  ir pagrindinis ofisas sudarys 7000 m2.

„Pirmąjį plėtros etapą baigėme laiku ir sklandžiai, išplėstoje gamybos zonoje jau pradėjome veiklą. Nieko nelaukę startavome ir su antruoju etapu – turime pasirengti gaminti dar didesnius kiekius automobilių elektronikos detalių skirtų autonominio vairavimo ir komforto funkcijoms. Augame į labai rimtą autonominio vairavimo technologijų centrą Kaune”, – teigia „Continental“ vadovas Shayan Ali.

Taip pat „Continental“ gamyklos sklype bus statomas atskiras 2250 m2 plastiko liejimo pastatas. Projektas buvo inicijuotas jau 2020 metais, tačiau jo statybų projektas buvo sustabdytas. Dabar jo statybos bus vykdomos kartu su antruoju gamyklos plėtros etapu.

Pasibaigus abiems plėtros etapams, iš viso Kauno gamykla padidės daugiau nei 17000 m2. Plėsis ne tik gamyklos plotas – iki 2025 m. „Continental“ įmonė Kaune planuoja pasiekti 1500 darbuotojų skaičių. Gaminamų produktų portfolio Kaune nesikeis – gamykloje toliau bus gaminami automobilių elektronikos produktai saugumo, komforto bei autonominio vairavimo funkcijoms.

 

Bus ir toliau laikomasi aukščiausių standartų

 

„Continental“ gamykla Kaune jau yra gavusi aukščiausią – auksinį – LEED sertifikatą, todėl plečiantis įmonei, naujoms zonoms bus taikomi tokie patys aukšti reikalavimai. Šis plėtros etapas buvo projektuotas pagal naujausius tvarumo reikalavimus. Be to, buvo suteikta moderniausia įranga ir valdymo sistemos.

„Plėtros projektui taikyti itin aukšti reikalavimai, diegiami reikiamą švaros klasę ir mikroklimatą patalpose užtikrinantys inžineriniai sprendimai. Projektas turi būti įvykdytas ne tik kokybiškai, bet ir greitai, nedarant įtakos gamybos procesams esamose patalpose“, – sakė bendrovės „Veikmės statyba“ direktorius Mantas Bagdinavičius. „Džiaugiamės, jog užsakovas įvertino mūsų sukauptą patirtį ir profesionalų komandą bei šių tikslų įgyvendinimui partneriu pasirinko būtent mus.“

_____

Pirmasis „Continental“ plėtros etapas baigėsi 2022 m. Jo metu gamybos zona padidėjo 10 000 m2, biuro ir sandėliavimo patalpos buvo praplėstos po 3000 m2 ir 2500 m2. Metų pabaigoje įmonėje dirbo 723 darbuotojai.

Antrasis plėtros etapas nėra vieninteliai pokyčiai, kurie šiais metais įvyko įmonėje Kaune. Nuo š.m. sausio 1 d. įmonė skilo į dvi dalis – įkurta nauja įmonė UAB „Continental Autonomous Mobility Lithuania“. Šia reorganizacija „Continental“ įmonių grupė visame pasaulyje įgyvendino vidinę pertvarką, kuria siekiama suteikti efektyvesnę teisinę struktūrą, didinti sprendimų skaidrumą ir greitį organizacijoje bei skatinti bendradarbiavimą su startuoliais. Naujos įmonės veiklos sritis bus orientuota į autonominio vairavimo technologijas.

 

Be to, „Continental“ Lietuvoje patalpose pernai rudenį įsikūrė ir „Continental Tires Business Services“ paslaugų centras. Pagrindinė veiklos sritis – duomenų analitika, procesų valdymas ir administravimo funkcijos. Šioms funkcijoms įgyvendinti „Continental Tires Business Services“ per kelis metus Lietuvoje ketina pasamdyti apie 100 naujų darbuotojų.

_____

„Continental Automotive Lithuania“ buvo registruota Lietuvoje 2017 metais. Gamykla, įsikūrusi Kauno LEZ, pradėjo vykdyti savo veiklą 2019 rudenį. Gamykla gavo aukščiausią pastato tvarumo apdovanojimą – LEED aukso sertifikatą. „Continental Automotive Lithuania“ ir „Continental Autonomous Mobility Lithuania“ šiuo metu yra įdarbinusi daugiau nei 720 darbuotojų ir dar kelis šimtus bendrovė ketina pasamdyti šiemet. Daugiausiai atvirų pozicijų įmonė siūlo elektronikos inžinerijos, automatikos, robotikos ir panašių sričių specialistams, taip pat gamybos, technikos, logistikos darbuotojams.

_____

„Continental“ kuria novatoriškas technologijas ir paslaugas, skirtas tvariam žmonių ir prekių mobilumui. 1871 m. įkurta technologijų įmonė siūlo saugius, efektyvius, išmanius ir prieinamus sprendimus transporto priemonėms, mašinoms, eismui ir transportavimui. 2020 m. „Continental“ pardavimai preliminariai sudarė 37,7 mlrd. eurų, šiuo metu kompanijoje dirba daugiau nei 235 tūkst. žmonių 58 šalyse ir rinkose. 2021 m. įmonė šventė savo 150 metų jubiliejų.

Šaltinis: Continental Automotive Lithuania

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: