Verslas
Kaunas IN
2024 05 16
VDU – antras Lietuvoje pagal moksliškumo ir akademinio personalo rodiklius

Žurnalo „Reitingai“ paskelbtame 2024 m. valstybinių universitetų reitinge Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) skirta aukšta antroji vieta Lietuvoje pagal mokslo, meno, sporto ir akademinio personalo rodiklius. Bendrame reitinge VDU užėmė ketvirtąją vietą.

Reitinge VDU užėmė antrąją vietą šalyje pagal mokslo, meno ir (arba) sporto veiklą bei aukščiausius akademinio personalo pasiekimus (8,89 taškų). Ši kriterijų grupė vertino visų mokslo ir meno sričių įskaitytų formaliojo vertinimo mokslo darbų rezultatus bei personalo 2014–2024 m. gautų Nacionalinių meno premijų, kitų reikšmingų įvertinimų dalį, tenkančią akademiniam darbuotojui.

Antroji vieta universitetui skirta ir  esamo bei būsimo akademinio personalo kategorijoje (3,34 taško). Šioje kriterijų grupėje įvertintas dėstytojų iki 35 m., mokslo daktarų, pripažintų menininkų santykis su visais dėstytojais, mokslo daktaro disertacijas 2023 m. apsigynusiųjų santykis su visais 2019 m. įstojusiais į doktorantūrą. VDU užėmė konkurencingas aukštas vietas ir pagal kitus reitinge vertintus kriterijus. Reitingo rengėjai atkreipė dėmesį, kad skirtumai tarp 2–5 vietą užėmusių universitetų yra labai nežymūs, juos galima laikyti lygiaverčiais.

Pasak VDU Studijų prorektorės dr. Simonos Pilkienės, stipriausių universitetų penketukas Lietuvoje susidėliojo prieš kelerius metus įvykus universitetų tinklo pertvarkai. Todėl esminių pokyčių reitinguose nėra jau kurį laiką – universitetų užimama vieta, priklausomai nuo tų metų rezultatų, kinta tik per vieną poziciją: aukštesnę ar žemesnę.

„Tačiau tam tikrose srityse universitetai išlaiko lyderystę, VDU jau kelintus metus iš eilės studijų krypčių reitinguose pagal vykdomų studijų kokybę yra antroje vietoje, pastaraisiais metais susitelkimas į darbuotojų profesinį augimą, pasitelkiant tarptautinius partnerius, užtikrina aukščiausius personalo meistriškumo ir tarptautiškumo  rezultatus – sako dr. S. Pilkienė.

„Kaunas gali džiaugtis net trimis puikiais, nors ir skirtingais universitetais. VDU, kaip artes liberales tapatybę puoselėjantis universitetas, gali pasiūlyti ne tik aukščiausio lygio mokslą, meną bei sportą, bet ir daugiausiai studijų krypčių: nuo mokytojų rengimo, kultūrų, agronomijos, multimedijų, teisės, bioekonomikos, sporto iki dainavimo“, – sako VDU Mokslo prorektorė prof. dr. Julija Kiršienė.

Iš viso reitinge universitetai buvo įvertinti pagal 35 parametrus, sudėtus į penkias stambias kriterijų grupes: alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai (35 taškai), mokslo, meno ir (ar) sporto veikla bei personalo pasiekimai (25 taškai), studentai ir studijos (25 taškai), konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje (10 taškų), esamas ir ateities akademinis personalas (5 taškai).

Žurnalo „Reitingai“ parengtas universitetų reitingas rėmėsi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Lietuvos mokslo tarybos, STRATA, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro, Studijų mainų paramos fondo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Užimtumo tarnybos, universitetų duomenimis, UAB „Prime consulting“ ir žurnalo „Reitingai“ pateiktais tyrimais.

Šaltinis: VDU

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: