Nyderlandų IT profesionalai kuria savąją sėkmės istoriją Kaune

Nuo 2018-tųjų vidurio Lietuvoje veikiančios vienos didžiausių Nyderlandų IT bendrovių padalinys „Centric IT Solutions Lithuania“ metų pabaigoje atšventė oficialias įkurtuves: moderniame verslo centre „Kauno dokas“ šiuo metu darbuojasi per 30 savo sričių profesionalų, o artimiausiais keleriais metais jų skaičius išaugs iki maždaug 250 darbuotojų. Tad susipažinkite su Nyderlandų IT milžine „Centric“, savo daugiau kaip dviejų veiklos dešimtmečių sėkmės istoriją nuo šiol tęsiančią ir Lietuvoje, Kaune.

 

Kompanijos įkūrėjas ir savininkas: nuo ištakų, iki šiandien

Jau trečią dešimtį metų skaičiuojančią kompaniją tolimais 1992-siais Nyderlanduose įkūrė įžvalgus verslininkas ir mokslininkas Gerard Sanderink, kuris ir šiandien tebėra įmonės savininkas.

G. Sanderink baigė elektros inžinerijos studijas, vėliau studijavo matematikos ir verslo administravimą, ilgus metus pats dėstė universitete. 1992 metais jo įkurta įmonė „Sanderink Beheer“ nuo 2000-tųjų virto „Centric“.

Nuo pat įkūrimo „Centric“ augo: plėsdama tiek savo veiklos apimtis, tiek įsigydama ir prisijungdama kitas kompanijas bei pradėdama naujas veiklas. Įdomu tai, kad net ir ekonominių nuosmukių metais „Centric“ nei karto neteko deklaruoti nuostolių, o gaunamas pelnas iki šiol nuosekliai investuojamas į kompanijos portfolio kokybę ir augimą.

 

Tarptautinis augimas

Praėjus dešimtmečiui po kompanijos įkūrimo, „Centric“ žengė į tarptautinius vandenis ir įsteigė savo padalinius užsienyje: pirmiausia Belgijoje, netrukus Vokietijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje.

Šiandien „Centric“ grupė teikia visapusiškas IT paslaugas – nuo infrastruktūros, iki programinės įrangos, dirbdama tiek su privataus, tiek su viešojo sektoriaus įmonėmis iš viso pasaulio. Tarptautinėje komandoje iš viso suburta daugiau kaip 4 300 darbuotojų.

Iš tradicinių IT ir administravimo paslaugų teikėjų „Centric“ visų pirma išsiskiria solidžia kelių dešimtmečių patirtimi ir kruopščiu gilinimusi į industrinius procesus, todėl ne atsitiktinai įmonė įvardijama kaip viena iš lyderių ne tik Nyderlanduose, bet ir viena iš pirmaujančių programinės įrangos bei IT sprendimų tiekėjų Europoje.

 

Iš Kauno – klientams visame pasaulyje

Naujausias „Centric“ tarptautinės šeimos narys – Kaune įsteigta „Centric IT Solutions Lithuania“, kuriame planuojama per trejetą metų įdarbinti apie 250 darbuotojų. Moderniame verslo centre „Kauno dokas“ įsikūrusi Lietuvos komanda padeda užtikrinti esamų „Centric“ produktų sklandų veikimą, dirba prie procesų standartizavimo, palaiko ir kuria debesijos sprendimus (Cloud Engineering) įmonės klientams – verslui bei organizacijoms visame pasaulyje. Tarp ateities planų – ir tarptautinis klientų aptarnavimo centras, aptarnaujantis klientus anglų ir skandinavų kalbomis.

Pasak kompanijos atstovų, svarstant plėtros lokacijas, didžiausios įtakos pasirinkti Kauną turėjo ne tik patraukli investicinė aplinka, verslui reikalinga infrastruktūra, patogus susisiekimas su visa Europa, bet ir, visų pirma, talentai, kuriuos rengia Kauno aukštosios mokyklos, bei olandiškajai artima kultūrinė aplinka.

 

Fidens – nuo startuolio iki medicinos inovacijų lyderio Kaune

Jų sukurti prietaisai vos kelias minutes palaikyti rankose akivaizdžiai sumažina rankų drebėjimą ir artrito sukeltus skausmus. Jų idėjos gimė ir virto realiais produktais čia, Kaune. Susipažinkite su MB „Fidens“, kurios vadovas ir įkūrėjas dr. Mantas Venslauskas, atsispyręs nuo savo doktorantūros studijų, šiandien jau turi subūręs patikimą komandą ir parduodamus ar klinikiniams testavimams jau paruoštus medicininės paskirties produktus, už kuriuos skina pergales inovatyviausiųjų verslų apdovanojimuose ir jau dukart gavo paramą „Kauno startuolių“ programoje.

Daugiau