2021 05 12

Konferencija „GERVĖ 2021“

Europos žaliasis kursas – vienas prioritetų užtikrinant ekonomikos tvarumą. Neutralaus poveikio klimatui sprendimai, pagrįsti moderniomis, efektyviai išteklius naudojančiomis ir aplinką tausojančiomis technologijomis, svarbūs visuose ekonomikos sektoriuose.  Mokslininkai, nekilnojamo turto vystytojai, statytojai telkiasi šių sprendimų įgyvendinimui.

Konferencija „Gervė 2021“ skirta nekilnojamo turto vystytojams, investuotojams, statytojams ir kitiems susijusiems verslams.

Konferencija vyks gegužės 14 d. Internete, ZOOM platformoje.

 

Moderatorius Dr. Ernestas Ivanauskas, KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimo centro direktorius

 

Renginio programa:

10:00 – 10:15

10:15 – 10:30

Registracija, prisijungimas

Įžanga

Zigmantas Dargevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Mantas Raišys, UAB „Incon“ direktorius, Kauno verslo vadovų klubo vadovas

 

10:30 – 11:00

 

Kauno ekonominė raida | Anksčiau – Šiandien – Ateity

Kauno vystymuisi įtaką visada darė įvairūs ekonominiai ir geopolitiniai veiksniai. Tai suformavo ir tam tikrus stereotipus apie Kauno stiprybes ir pagrindinius sektorius. Kiek stereotipai galioja šiandien ir ko galima tikėtis ateityje.

Tadas Stankevičius, VšĮ „Kaunas IN“ direktorius

 

11:00 – 11:30Kauno LEZ – ekonomikos sostinė

Kauno LEZ sėkmės istorija: veiksniai, lemiantys teritorijos patrauklumą plyno lauko investicijoms, ko ieško Lietuvos ir užsienio investuotojai bei koks yra Kauno regiono potencialas.

Vytautas Petružis, Kauno LEZ generalinis direktorius

 

11:30 – 12:00Kauno miesto ir Kauno rajono nekilnojamojo turto rinkos komentaras

Nekilnojamojo turto registro dinamika Kauno mieste ir Kauno rajone. Pirminės butų ir individualių namų / kotedžų rinkos statistika Kauno mieste. Pokyčiai būsto nuomos rinkoje Kauno mieste bei Kauno rajone. Kauno komercinio nekilnojamojo turto komentaras

Tomas Sovijus Kvainickas, INREAL grupės investicijų ir analizės vadovas

 

 

 

12:00 – 12:30

 

Pertrauka
12:30 – 13:00

 

 Kauno miesto savivaldybės paveldotvarkos programa

Pagrindinis finansinis įrankis kultūros paveldo statinių atnaujinimo skatinimui Kaune. Nuo 2015 metų finansuota 112 projektų už maždaug 2,5 mln. Eur. Ši priemonė tapo sėkmės istorija ir pavyzdžiu visai Lietuvos paveldosaugos sistemai. Pagrindiniai programos veikimo principai, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus ir naujovės programos taisyklėse.

 

Saulius Rimas, Kauno m. savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas

 

13:00 – 13:30

 

 

 

Statybų pramonė „laimi“ CO2 emisijų lenktynėse. Laikas tapti „pralaiminčiais“

Statybų pramonės poveikis CO2 emisijoms ir kokie sprendimai tai gali pakeisti. Ką galime pakeisti jau šiandien, išnaudojant žiedinės ekonomikos sprendimus, „žalias“ laikančiąsias kompozitines konstrukcijas ir kitus tvarius sprendinius.

 

Linas Lelešius, UAB „PEIKKO Lietuva“ pardavimų vadovas

 

 

13:30 – 14:00

 

 

Išmanieji miestai. Kauno miesto skaitmeninis dvynys

Skaitmeniniai dvyniai – svarbi išmanaus miesto komponentė, įgalinanti tvarų užstatytos aplinkos vystymąsi. Tai –  statinio, jo konstrukcijų, inžinerinių sistemų ir susijusios įrangos skaitmeninė reprezentacija. Technologija apjungia statinių informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją, daiktų internetą (IoT), realybės skenavimą (fotogrametrija, LiDAR), dirbtinį intelektą (AI) ir kitas šiuolaikiškas inovacijas, tiek istorinius, tiek ralaus laiko duomenis.

 

Dr. Darius Pupeikis, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro vadovas

 

 

 

14:00 – 14:30

 

Statyba Europoje ir Lietuvoje – strateginės veiklos kryptys ir investicijos.

Jau šiandien ES planuojama, kaip reikės pasiruošti perėjimui iš 4-tosios į 5-tąją pramonės revoliuciją, kurioje žmogaus ir dirbtinio intelekto bendradarbiavimas užims kertinę vietą. Šiame pranešime apžvelgsime prioritetines statybos sektoriaus vystymo ES kryptis iki 2030 metų, kurioms planuojamas skirti ES finansavimas, nacionalinės politikos tendencijas vystant statybos sektorių Lietuvos vyriausybės programos kontekste. Esminiai pokyčiai vykstantys statybos skaitmenizavimo sityje, žaliojo kurso ir žiedinės ekonomikos diegime, energijos resursų tausojime pareikalaus naujų investicijų į technologinę įrangą, teisinės bazės atnaujinimą, statybos inžinierių kompetencijų ugdymą ir kt.

 

dr. Žymantas Rudžionis, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos viceprezidentas, LSIS KAB pirmininkas , Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto profesorius

 

 

14:30 – 15:00

 

 

 

 

 

 

 

 

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos 25-ių metų veiklos  paminėjimas. LSIS KAB ir KPPAR nominacijos, apdovanojimai.

Papildoma informacija el. paštu vera.mileikiene@chamber.lt, tel. +370 615 14483.

 

Registracijos pabaiga: 2021-05-12 17:00:00

REGISTRACIJA: https://nariai.chamber.lt/ 

 

 

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų informacija ir iliustracija.

Susiję straipsniai