Konferencija
Organizatorius
VDU.
Studentų konferencijoje – nuo ekologijos iki dirbtinio intelekto
2022 04 29
09:00 - 12:40
VDU daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras V. Putvinskio g. 23, Kaunas

Balandžio 29 d. Lietuvos universiteto įkūrimo šimtmečio ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atkūrimo dienos proga Kaune įvyks studentų konferencija „Laisvė kurti 2022“. Konferencijoje VDU studentai pristatys savo mokslinius, meninius ir kūrybinius pasiekimus universitetui bei miestui, kurdami naują tradiciją universiteto šimtametėje istorijoje.

Konferencijoje bus galima išgirsti daugiau nei 40 pranešimų iš skirtingų studijų krypčių studentų lūpų: nuo pristatymo apie akademinį Kauną ir bandymą kartografuoti Lietuvos universitetą iki klimato kaitos poveikio Lietuvos pajūrio architektūros paveldui; nuo skaitmeninės mados ir trimačių drabužių kūrimo technologijų iki specialiai regėjimo negalią turintiems žmonėms sukurto stalo žaidimo bei sprendimų kovojant su dezinformacija.

Tai – tik dalis šiandienai aktualių temų, problemų ir jų sprendimų, su kuriais konferencijos metu galės susipažinti akademinė bendruomenė, miestiečiai ir miesto svečiai.

„Žavimės savo studentais: jų kūrybingumu, atvirumu naujovėms, visuomeniškumu ir socialiniu atsakingumu. Organizuodami konferenciją norime juos visus suburti, sukurti forumą, kuriame jie galėtų dalintis savo mintimis ir įžvalgomis, pristatyti savo pasiekimus moksle ir mene ir diskutuoti jiems aktualiomis temomis. Siekiame suburti skirtingų studijų krypčių studentus besidominčius tomis pačiomis temomis ir problemomis, bet žvelgiančius į jas ir gvildenančius jas iš savo mokslo srities pozicijų”, – komentavo viena iš konferencijos organizatorių, VDU Užsienio kalbų instituto dėstytoja Žieda Tamašauskaitė.

Anot jos, universitete ugdomi visapusiški jauni specialistai, todėl ir konferencijoje norima sujungti įvairius požiūrius į tas pačias problemas, o įvairių mokslo sričių studentai pristatys savus atsakymus į visiems bendrus klausimus.

„Asmenybės ir akademinė laisvė, demokratija, bendruomeniškumas ir kūrybiškumas – tai tik dalis universiteto strategines nuostatas palaikančių vertybių, kurias atspindi ši studentų konferencija. Laisvės kurti svarbą šiemet paliudys ne tik gausus pranešimus skaitančių lietuvių studentų būrys, bet ir svečiai iš Ukrainos. Šiuo metu universitetas yra priėmęs kelias dešimtis nuo karo pabėgusių studentų, kurie kartu su savo šeimomis apgyvendinti Kaune”, – teigė VDU Komunikacijos prorektorė dr. Vilma Bijeikienė.

Konferencija „Laisvė kurti 2022” vyks balandžio 29 dieną, penktadienį, nuo 9 valandos VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre V. Putvinskio g. 23, Kaune. Dalyviai išgirs studentų pranešimus, pamatys meninės kūrybos pristatymus ir stendus, bus minimas Lietuvos universiteto, iš kurio išaugo Vytauto Didžiojo universitetas, įsteigimas 1922-aisiais.

 

Detali konferencijos programa ir registracija pasiekiama adresu bit.ly/vdukonferencija.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: