Verslas
Baltijos automobilių komponentų klasteris
2023 03 22
Lietuvos automobilių pramonės rinkoje rekordiniai pernai sukurtų darbo vietų skaičiai

2023 m. kovo 21 d.

 

Įmonės gaminančios komponentus automobiliams, žemės ūkio ir statybos technikai praėjusiais 2022 metais svariai prisidėjo prie Lietuvos ekonomikos augimo ir sukūrė daugiau nei 2000 naujų darbo vietų. Baltijos automobilių komponentų klasterio (BACC) valdybos pirmininko Giedriaus Valucko teigimu – tai rekordiniai metai Lietuvos automobilių pramonei. „Matome, kad automobilių pramonės sektorius Lietuvoje sparčiai auga ir stiprėja. Žinoma, didelės įtakos tam turi naujųjų automobilių elektronikos žaidėjų atėjimas į rinką, tačiau matome, kad ir seniau įsikūrusios šio sektoriaus įmonės sėkmingai vykdo plėtrą ir intensyviai samdo naujus darbuotojus.”

 

Didžiausiais naujų darbuotojų skaičiais 2022-aisias galėjo pasigirti stipriausi automobilių pramonės gamintojai Lietuvoje – „AQ Wiring systems“, „Continental Automotive Lithuania“, „Teltonika Telematics“ ir „Hella Lithuania“. Daugiausiai darbuotojų į automobilių pramonę buvo pasamdyta Kauno ir Panevėžio rajonuose.

 

Įmonių plėtra atveria duris gausiam darbuotojų samdymui

 

Praėjusių metų duomenimis tarp darbuotojų samdyme lyderiaujančių  įmonių dominavo elektronikos komponentų ir elektromechanikos sistemų gamintojai. Sparčiai augančios ir vis naujus plėtros planus pristatančios įmonės sudarė galimybę prie jų prisijungti dideliam kiekiui naujų darbuotojų.

 

BACC valdybos pirmininko G. Valucko teigimu, 90% klasterio narių didino savo savo darbuotojų skaičių bent 15-20%. Automobilių pramonės sektoriaus lyderis pasamdytų darbuotojų skaičiumi 2022-aisiais buvo „AQ Wiring Systems”. Prie įmonės kolektyvo prisijungė 755 nauji nariai.

 

Kaune veikiančios „Continental“ gamyklos darbuotojų skaičius praėjusiais metais išaugo daugiau nei 450 darbuotojų. Prie „Hella Lithuania” komandos prisijungė 153 darbuotojai.

 

Darbo vietų kūrimas ateityje tik augs

 

Elektronikos komponentų gamintojai „Continental“ ateities perspektyvas mato labai optimistiškai ir žada toliau stabiliai augti po bent po kelis šimtus darbuotojų kasmet iki užsibrėžto 1500 darbuotojų skaičiaus. „Džiaugiuosi, kad daugiau nei pusę komandos jau turime surinkę. Toliau ieškosime žmonių daugiausiai į gamybos pozicijas – operatorių, sandėlio darbuotojų, technikų. Tačiau visada reikia ir tikrai toliau samdysime kokybės, įrangos priežiūros, procesų bei testų inžinierius“, – ateities perspektyvas komentavo „Continental“ generalinis direktorius Shayan Ali.

 

Jam antrino ir „AQ Wiring Systems” įmonės atstovai, teigdami, jog augimas nesustos įmonė planuoja pasamdyti dar 150 darbuotojų per 2023 metus. „Hella Lithuania” taip pat samdys mažiausiai 50 darbuotojų iki metų galo. „Galime pasidžiaugti ne tik rekordiniais metais, bet ir didėjančia kandidatų motyvacija, bei tuo, kad sulaukiame vis daugiau kandidatų jau turinčių patirties ir žinių automobilių pramonėje. Šiemet taip pat planuojame samdyti įvairių sričių inžinierių ir kokybės specialistų,” – teigiamai samdymo patirtį įvertino „Hella Lithuania”  vykdantysis direktorius Maxi Zakletskiy.

 

 

_______

Baltijos automobilių detalių klasteris (Baltic Automotive Components Cluster – BACC) – įmonių asociacija vienijanti vokiško, švediško ir lietuviško kapitalo įmones, įkurta 2013 m. Ją sudaro 20 autodalių, komponentų gamintojų, paslaugų teikėjų ir mokslo įstaigų. Lietuvos Automobilių pramonės įmonėse dirba apie 15 000 darbuotojų, bendra metinė apyvarta 2021 m. siekė apie 875 mln. EUR.

 

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: