Talentų ugdymas
„TransUnion Lithuania“.
2022 09 29
Siūlo įgyti specialybę, kuri tampa karjeros tramplinu IT srityje

Informacijų technologijų (IT) srityje tuojau bus ankšta. Ši sritis skirta ne moterims. Vyrai rečiau renkasi profesijas, kuriuose reikia kruopštumo. Keisti profesiją pernelyg sudėtinga ir reikalauja daug laiko. Galima taip ir toliau vardinti pasenusius stereotipus bei baimes, kurios trukdo rasti savo tikrąjį profesinį kelią, arba galima žengti vos vieną žingsnį ir pasimatuoti specialybę, kuri gali tapti karjeros tramplinu į šiandien patį perspektyviausią – IT sektorių.

 

Iš tikrųjų šiuo metu Lietuvos rinkoje trūksta apie 10 tūkst. kvalifikuotų IT specialistų.  Tendencija tokia, kad pastaruoju metu net nespėjama paruošti jų užtektinai, tad steigiamos privačios mokyklos bei universitetai. Reaguodama į specialistų trūkumą bei į kylantį susidomėjimą geidžiamomis specialybėmis IT bendruomenei priklausančios įmonės kuria savo akademijas, kuriose suteikia galimybę stiebtis jauniems talentams bei keisti profesijos kryptį ne tik darbuotojams įmonės viduje, tačiau ir visiems norintiems. Tokiu būdu padedant augti pačiai rinkai. O siekiant pakeisti karjeros kryptį ar pagaliau atrasti patinkančią profesiją dabar tampa vis populiaresnis persikvalifikavimas.

 

Į darbo rinką išleido 60 specialistų, 15 įdarbino patys

 

Kad ir kaip būtų, pasak tarptautinės IT kompanijos „TransUnion Lietuva“ komunikacijos ir prekės ženklo vystymo vadovės Daivos Gritėnaitės, į IT sektorių norintiems įsilieti žmonėms kyla nemažai klausimų ir baimių. Pavyzdžiui, ar aš sugebėsiu perprasti technologijas? Ar pavyks greitai rasti darbą, jei persikvalifikuosiu? Kaip mano darbdavys žiūrės, kad neturiu čia jokios patirties? „Visiškai nesvarbu iš kurios srities žmogus ateina, svarbiausia, jis turi norą išmokti ir gali skirti laiko, o visos baimės dingsta pakeliui“, – drąsina D. Gritėnaitė.

 

Svarbiausia, tokiose akademijose yra ruošiami specialistai, kurių mokymo įstaigos nerengia. Viena tokių specialybių – programinės įrangos testuotojas. Ši specialybė jau seniai įgijo reikšmingą statusą IT bendruomenėje ir yra vertinama. Testavimas – tai programų funkcionalumo patikrinimo procesas, kurio tikslas – pagerinti programinės įrangos veikimą. Testuotojai yra neatskiriami nuo programuotojų, kurių sukurtas programas, būtina testuoti.

 

„Mes irgi įkūrėme savo akademiją, siekdami savo jaunus talentus užauginti įmonės viduje. Akademiją per ketverius metus organizuojame jau 7-tą kartą ir per šį laiką taip išaugome, kad galime pasiūlyti nemokamas itin kokybiškas studijas ir žmonėms iš išorės. Programos, kurią išdėsto mūsų patyrę darbuotojai, pabaigoje geriausiems laidos studentams pasiūlome darbą savo įmonėje. Yra žmonių, kurie atėję pas mus per akademiją jau spėjo pakilti karjeros laiptais ir jau patys moko studentus. Visi baigę akademiją gali laisvai iškart įsidarbinti kitur. Iš viso per visas akademijas jau esam pasamdę geriausiais rezultatais baigusių 15 absolventų, o į darbo rinką išleidę jau apie 60 naujų testuotojų“, – tikina D.Gritėnaitė.

 

Testavimo specialybę atranda ir barmenai, ir farmacininkai, ir mamos

 

Užpildyti registracijos formą  ir dalyvauti atrankoje gali visi norintys, o pagrindiniai kriterijai patekti į akademiją yra viso labo du – turėti motyvacijos ir sutikti skirti savo laiką mokymuisi, o žinių pasisems akademijoje. Ją renkasi labai skirtingi žmonės, bet visi turi vienodas ir plačias galimybes sėkmingai startuoti naujoje rolėje. „Į mūsų akademiją ateina mokytis IT srities studentai, mokytojai, barmenai, administratoriai, farmacininkai, taip pat mamos, kurios augino namuose vaikus ir nusprendė, jog reikia persikvalifikuoti. Kiekvienas jų pateko į TUTA akademiją, nes galbūt ieškojo informacijos apie testavimą, gal kokius nors kursus lankė, paklausinėjo draugų kaip atrodo ši profesija iš arčiau, o gal tiesiog turėjo stiprią motyvaciją ir norą  mokytis,“- apie galimybę patekti į akademiją, į kurią galima registruotis iki spalio 12 dienos, papasakojo „TransUnion Lietuva“ Komunikacijos ir prekės ženklo vystymo vadovė D. Gritėnaitė.

 

Galiausiai tie, kurie ją baigia, gali iškart pradėti dirbti testavimo srityje. Tapęs testuotoju darbuotojas turi svarbų savo vaidmenį komandoje glaudžiai bendradarbiaujant su produkto vadovu, programuotojais, analitikais, bei projektų vadovu. Ypač iš kitos srities atėjusiam specialistui ši vieta tampa reikšmingu pirmuoju laipteliu į IT pasaulį. Vieni sėkmingai toliau dirba testuotojais ir pereina į kitą lygį, kiti gali pakeisti sritį ir pereiti į programavimą, kur reikia nerti gilyn į techninius dalykus arba eiti vadovauti techninėms komandoms.

 

Baigus akademiją – iškart į pokalbį dėl darbo

 

Skatinanti žmones nebijoti bandyti ir atrasti save D. Gritėnaitė ir pasidalino keliomis įmonės darbuotojų sėkmės istorijomis. „Baigusi mokyklą blaškiausi tarp gamtos ir socialinių mokslų, 7 metus bandžiau rasti savo svajonių profesiją, iki kol draugas supažindino mane su programinės įrangos testavimu. Kuo daugiau apie tai skaičiau, tuo labiau jaučiausi tikra dėl savo ateities. „TransUnion“ testavimo akademijoje įgytų žinių dėka gavau savo svajonių darbą kaip programinės įrangos testavimo inžinierė. Šiandien esu laiminga, gerbiama tarp bendraminčių ir motyvuojama augimo galimybių”, – savo patirtimi dalinasi Aušra Kasiulionytė.

 

„Pajaučiau, kad testavimas mano sritis, tad ėmiau skaityti, mokytis iš „Youtube“ ir kursuose, bet trūko žinių pradėti testuotojos karjerą. Tad radusi skelbimą apie „TransUnion“ testavimo akademiją iškart užsiregistravau. Pavyko patekti tik iš antro karto, kai jau buvau tikrai pasiruošusi. Akademija patiko ir tuo, kad kiekvienas studentas turėjo savo mentorių, su kuriuo galėjo aptarti rūpimus dalykus. O galiausiai baigus akademiją buvau pakviesta į darbo pokalbį pretenduoti į testuotojos pozicija. Man pasisekė – darbą gavau”, – apie savo kelią papasakojo Viktorija Mikutėnaitė.

 

Testavimo sritis reikalauja kruopštumo, atidumo, dėmesio detalėms. Tad, nenuostabu, kad tarp testuotojų yra ir nemažai moterų. Anksčiau buvo gajus stereotipas, kad IT sritis esą ne moteriška, tačiau, pasak D. Gritėnaitės, laimei – tai keičiasi. Įvairios iniciatyvos ir projektai, skatinantys merginas bei moteris nebijoti siekti karjeros IT sektoriuje, regis, veikia ir pastaruoju metu vis daugiau jų ryžtasi nugalėti savo baimes.

Šaltinis: „TransUnion Lithuania“ nuotrauka.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: