Verslas
Kaunas IN
2024 02 21
Padėti talentams atrasi Kauną, o Kauno verslui – atrasti talentus

Kodėl aukštos kvalifikacijos darbuotojams verta iš užsienio grįžti darbuotis į Kauną? Ir kokiais viešaisiais resursais gali pasinaudoti Kauno įmonės, plečiančios savo komandas ir ieškančios naujų talentų? Į šiuos klausimus atsakyti nuo šiol padeda net du nauji informaciniai leidiniai – įkvėpti nuolat girdimų klausimų ir parengti geriausiai investicinę Kauno aplinką pažįstančios VšĮ „Kaunas IN“ komandos.

 

„Labai norėjome tai, ką tenka nuolat pasakoti Kaunu besidomintiems užsienio svečiams – įvairių sričių specialistams, skirtingų verslo sektorių profesionalams ar į Lietuvą grįžti ketinantiems emigrantams – išgryninti ir paversti koncentruotu verčių žemėlapiu. Mes žinome, kodėl gera gyventi ir dirbti Kaune, todėl norime, kad apie tai sužinotų ir visi tie, kurie susidomėję žvelgia į Kauną, kaip galbūt būsimus savo namus. O svarbiausia – kaip vietą, kurioje galėtų skleistis jų profesinis talentas bei miestui ir visai šaliai taip svarbūs gebėjimai ir kompetencijos,“ – pasakoja „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius.

 

Į ką atkreipia leidinio „Discover Kaunas“ sudarytojai? Tiek į mažus, tiek į didelius dalykus: visų pirma, kad Kaunas, būdamas ketvirtas didžiausias miestas Baltijos šalyse, vis dėlto išvengia didmiesčiams būdingų triukšmo, taršos ir kamščių problemų, o jo tvarus ir subalansuotas augimas sukuria puikų, daugeliui įperkamos gyvenimo kokybės pasiūlymą. Todėl tai miestas, kuriame kiekvienas gali būti girdimas ir kurti pokytį.

 

Šalia augančių miesto gyventojų ir vidutinio atlyginimo skaičių bei gausėjančios tarptautinės bendruomenės, minimi tokie privalumai, kaip naujai nutiesti dviračių takai (daugiau kaip 100 km!), renovuoti 12 iš 15 miesto parkų ir vos per trejus metus mieste atidaryti net 6 stambūs sporto ir laisvalaikio infrastruktūros objektai – nuo futbolo stadiono iki vandens sporto bei pramogų erdvių.

 

Kokybiškam gyvenimui – ir modernios paslaugos, ir UNESCO paveldu alsuojančios miesto erdvės, ir anglų kalba mokymo paslaugas teikiančių mokyklų tinklas. Žinoma, paminimos ir paskatos, siūlomos į Kauną gyventi bei dirbti atvykstantiems specialistams – nuo finansinės atvykimo išmokos, skiriamos iš užsienio pritrauktiems darbuotojams, iki atvykėliams padedančių vietinių organizacijų.

 

Kaip sako leidinyje cituojama Kaune jau kuris laikas gyvenanti ir dirbanti „@Speak Lithuania“ įkūrėja Narmin Aliyeva, „Kaunas be didesnių pastangų sujungia savo turtingą istoriją su modernumu, todėl čia atsiveria įkvepianti erdvė tiems, kurie nori kurti pozityvius pokyčius ir palikti ilgalaikį unikalų pėdsaką visuomenėje“.

 

Darbuotojų Kaune ieškantiems verslams – viskas vienoje vietoje

 

Tuo tarpu Kauno darbdaviams, ieškantiems daugiau būdų, kaip pritraukti talentus ar suburti reikiamų specialistų komandas, buvo sukurtas kitas informacinis leidinys – vienlapis lietuvių ir anglų kalbomis apie talentų paieškos viešuosius resursus Kaune.

 

„Kasdieniame darbe bendraudami su investuotojais netrukome pastebėti tendenciją, kad dauguma jų nežino viešai prieinamų priemonių, kuriomis galėtų pasinaudoti ieškodami vertingų darbuotojų Kaune. Todėl nusprendėme glaustai pateikti visą informaciją vienoje vietoje, taip palengvindami talentų paieškas,“ – sako vienas iš leidinio sudarytojų, „Kaunas IN“ verslo skyriaus vadovas Andrius Veršinskas.

 

Svarbiausi minimi resursai – „Kaunas IN“, kaip talentų ekosistemos fasilitatorius, „Work In Lithuania“ su jų specializuota talentų pritraukimo programa bei pagalba įmonėms tarptautinio įdarbinimo procesuose; ir „Užimtumo tarnyba“ su jos specialia talentų paieškos komanda, ne tik siūlanti išmokas darbuotojus iš užsienio pritraukusiems darbdaviams, bet ir tarpininkaujanti įdarbinimo procesuose, suteikianti darbuotojų perkvalifikavimo galimybes bei organizuojanti lietuvių kalbos mokymus Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams.

 

Atsisiųsti elektronines versijas:

 

Discover Kaunas leidinys (EN)

Naudų vienlapis įmonėms (LT)

Naudų vienlapis įmonėms (EN)

 

Šaltinis: Kaunas IN

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: