Verslas
Kaunas IN
2024 04 12
QS dalykiniame reitinge VDU toliau gerina rezultatus

Šiandien paskelbtame naujausiame pasaulio universitetų dalykiniame reitinge „QS World University Rankings by Subject 2024“ Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) toliau demonstruoja sėkmingus rezultatus: daugumoje vertintų sričių VDU buvo skirtas daugiau nei 40 taškų siekiantis įvertinimas, o geresni įvertinimai nei praėjusiais metais buvo skirti net šešiolikai iš vertintų siaurų VDU studijų krypčių.

Tarp plačiųjų dalykų sričių, VDU sulaukė aukščiausio įvertinimo menų ir humanitarinių mokslų srityje, kur universitetui buvo skirta 58,1 taško (praėjusiais metais – 53,2). Kitoms vertintoms plačiosioms sritims taip pat buvo skirti aukšti įvertinimai, siekę daugiau nei 40 taškų.

Tarp siaurųjų dalykų sričių, iš viso įvertinimai buvo skirti 38 VDU vykdomų studijų kryptims, iš jų 24-ioms buvo skirtas daugiau nei 40 taškų įvertinimas. Žemės ūkio ir miškininkystės srityje VDU skirta 351–400 vieta ir 51,6 taškų. Ypač geri įvertinimai taip pat buvo skirti edukologijos (53,4 tšk.), teisės (51 tšk.), verslo vadybos ir administravimo (48,9 tšk.), muzikos (48,7 tšk.), kalbotyros (48,7 tšk.) ir kitoms dalykinėms sritims.

„Džiugu matyti universiteto gerus rezultatus tokiose įvairiose srityse. Jie atspindi VDU išskirtinumą: esame ne specializuota aukštoji mokykla, o siekiame suteikti platų, artes liberales išsilavinimą. Mūsų studijų modelis išlaisvina studentų kūrybiškumą ir inovatyvumą, ugdo lyderystę, verslumą, empatiją, tarpkultūriškumą – malonu, kad universiteto studijų stiprybė yra atpažįstama ir reitinguose“, – sako VDU Komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Dalykiniame QS reitinge universitetai šiemet buvo įvertinti 55 siaurose dalykų srityse ir penkiose plačiose dalykų kategorijose: menų ir humanitarinių mokslų, inžinerijos ir technologijų, gyvybės mokslų ir medicinos, gamtos mokslų bei socialinių mokslų ir vadybos. Kiekvienos srities reitingo vertinimą sudarė penki kriterijai: akademinė reputacija, citavimas, darbdavių reputacija, h-indeksas ir Tarptautinio mokslo tinklo (IRN) indeksas.

Akademinė reputacija buvo apskaičiuota pagal apklausą, kurioje nuomonę apie universitetų darbą konkrečioje srityje išsakė akademikai iš viso pasaulio. Darbdavių reputacija taip pat rėmėsi apklausa, kurioje dalyvavo darbdaviai iš įvairių sektorių. Citavimo kriterijus nustatė, kiek vidutiniškai kartų cituojamos universitete skelbiamos publikacijos. H-indeksas vertino institucijos mokslo lygį pagal dažniausiai pacituotų mokslo darbų cituojamumą kitose publikacijose. Paskutinis kriterijus, IRN indeksas, vertino mokslinio bendradarbiavimo efektyvumą.

Iš viso šių metų dalykiniame reitinge buvo išanalizuota beveik 5 tūkst. institucijų iš viso pasaulio, įvertinimai buvo skirti apie 1,6 tūkst. iš jų. Daugiausia reitinge vertintų institucijų, 213, yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, 103 – Jungtinėje Karalystėje, 101 – Kinijoje, 74 – Prancūzijoje, 69 – Indijoje, 60 – Vokietijoje.

Šaltinis: VDU

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: