Aleksoto inovacijų pramonės parkas

Kauno Aleksoto pramonės parkas (KAIPP) reikšmingai skatins Kauno regiono ekonominę ir inovacijų plėtrą, greitu metu pritrauks investicinį kapitalą bei talentus iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Inovacijų parkas kuriamas netoli miesto centro, Aleksoto rajone, tarp Europos prospekto ir Lakūnų plento, buvusioje Kauno aviacijos gamyklos teritorijoje. Valstybei svarbaus ekonominio objekto statusą turinčiame Aleksoto inovacijų parke gyvybės mokslų, inžinerinės pramonės, informacinių ir ryšių technologijų specializacijos krypčių kompanijos galės sėkmingai veikti ir kurti pridėtinę vertę visai šaliai.

Erdvė verslo ir mokslo sinergijoms

Naujai Kaune kuriamas inovacijų parkas yra nukreiptas į tyrimus ir plėtrą (angl. R&D): čia bus vystomi verslo projektai, susiję su mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklomis.

 

Modernią ir jaukią darbo aplinką parke atras gausus būrys kvalifikuotų specialistų. Siekiama, jog parką savo veikloms pasirinkę investuotojai iš Lietuvos bei užsienio čia sukurtų bent 1100 aukštos kvalifikacijos, gerai apmokamų darbo vietų, taip pat įdarbintų ne mažiau kaip 142 mokslinius tyrėjus.

20
mln. eurų investuojama iš ES struktūrinių fondų, LR vyriausybės ir Kauno miesto savivaldybės į AIPP infrastruktūros kūrimą.
1100
aukštos kvalifikacijos, gerai apmokamų darbo vietų.
200 000
kv. m. ploto darbui, moksliniams tyrimams ir inovacijų kūrimui.
Projekto svarba Lietuvai

Lietuvos Respublikos vyriausybė 2020 m. suteikė Aleksoto inovacijų pramonės parkui valstybei svarbaus projekto statusą. Naujojo parko kūrimas ir plėtra atitinka vieną iš ilgalaikių valstybės tikslų – skatinti aukštesnės pridėtinės vertės industrijų plėtrą, pritraukiant investicijų ir plėtojant MTEPI veiklas. Tokiu būdu užtikrinant ekonominį ir gyvenimo kokybės augimą.

 

Numatyta, jog Aleksoto inovacijų pramonės parkas pritrauks ne mažiau nei 90 mln. eurų privataus kapitalo investicijų. Šalia parko planuojama įrengti verslo inkubatorių, įsteigti 3 mokslo bei studijų institucijų filialus, kurie leis kurtis unikalioms verslo ir mokslų sinergijoms.

Kauno AIPP išskirtinumas

Pagal 2020 metais parengtą urbanistinę galimybių studiją numatoma, jog pagrindinėmis parko stiprybėmis turėtų tapti jo lokacija, inovatyvūs sprendimai ir sąsaja su aplinkinėmis teritorijomis.

 

Parko lokacijos patrauklumas akivaizdus – AIPP kuriasi Kauno centro pašonėje, tad nuvykti į svarbius susitikimus skirtingose miesto dalyse bus galima per mažiau nei dešimt minučių.

 

Be to, AIPP turėtų tapti integralia ir gyvybinga Aleksoto mikrorajono dalimi, o ne tvoromis aptverta pramonės zona. Planuojama, jog žaliuojanti ir poilsio erdvių kupina parko teritorija kurs patrauklią aplinką darbuotojams, bus atvira miesto gyventojams, padidins rekreacinių zonų Aleksoto rajone skaičių ir taps nauju patrauklumą didinančiu veiksniu šalia veikiantiems verslams.

Parko teritorijos transformacija

Teritorija preliminariai yra padalinta į 20 sklypų, kuriuose bendrai būtų galima išvystyti per 200 tūkst. kv. m. patalpų  ploto. Šiuo metu yra pilnai įrengtos gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai, teritorijos apšvietimas, taip pat lietaus nuotekų ir vandentiekio bei ryšių, elektros tinklai. Numatoma per visą laikotarpį į parko infrastruktūrą investuoti 20 milijonų eurų iš ES ir valstybės lėšų.

 

Neužilgo investuotojai galės įsikurti naujai rekonstruotame angare. Siekiant įprasminti turtingą teritorijos istoriją, nuspręsta ne griauti, bet naujam gyvenimui prikelti ir kūrybiškumu iš naujo pripildyti apleisto 10 tūkst. kv. metrų ploto statinio erdves. Angaras virsta į erdvę modernioms laboratorijoms, administracinėms ir industrinėms patalpoms. Rekonstruotame angare įmonės galės įsikurti pagal individualius poreikius, antrame aukšte įrengtos pakeliamosios grindys suteiks lankstumo įsirengiant ir planuojant erdves. Pirmame angaro aukšte numatytas plotas skirtas industrinės paskirties patalpoms, antrame – administracinėms, laboratorijoms ir MTEPI centrams.

Tolimesnė AIPP plėtra

Ilgalaikę parko plėtrą numato AIPP plėtros planas, tuo pačiu numatantis kokie investuotojai ir kokiomis sąlygomis Inovacijų parkas galės kurtis. Jau yra patvirtinti patalpų nuomos įsikūrimo mokesčiai, kurie gali kisti priklausomai nuo investicinio projekto tipo ir mastelio.

Investavimo paraiška patalpų nuomai jau – oficialiai patvirtinta ir yra pradėtas naujakurių priėmimo procesas į Europos pr. 27 esantį angarą. Daugiau informacijos https://innovationpark.kaunas.lt./

 

KAIPP-PARAISKOS-FORMA

 

Ateityje parkas bus vystomas nuosekliai – suvokiamas ir atpažįstamas kaip kompleksiškai išvystytas kvartalas, integrali miesto audinio dalis. Didelis dėmesys naujajame inovacijų slėnyje bus skiriamas šiuolaikiškų, ekologiškų sprendimų bei darbuotojams palankios aplinkos kūrimui.

Džaugiamės,
kad užsukote į Kauną!

Pasirinkite Jus dominačią sritį: