Kaunas skatina naujas idėjas bei skiria didelį dėmesį pradedančiųjų verslų bendruomenei. Dėl šios priežasties gimė programa „Kauno startuoliai“: finansuojama savivaldybės, įgyvendinama VšĮ „Kaunas IN“, tai didžiausia tokio pobūdžio programa Kaune. Unikali „Kauno startuoliai“ programa siekia skatinti Kauno miesto gyventojų verslumą, suteikti galimybę perspektyviausioms įmonėms gauti profesionalias rekomendacijas, taip pat aktyvinti startuolių ekosistemą, didinti startuolių patrauklumą privataus kapitalo investicijoms Kaune bei didinti Kauno miesto patrauklumą pritraukiant startuolius iš kitų Lietuvos ir užsienio regionų.

Po  programos sparnu jau penktus metus iš eilės glaudžiasi ištisus metus vykstantys tinklinimo renginiai (paskaitos, seminarai, diskusijos, hakatonai, patirties dalijimosi renginiai bei daug kitų veiklų). Taip pat intensyvus spalio-gruodžio mėnesiais vykstantis akceleratorius. Kartu šios dvi dalys leidžia įvairaus išsivystymo inovatyvioms idėjoms augti ir paverčia programą puikia vieta pradėti savo startuoliškos karjeros kelią. 

2015-2019 m. programai skirta > 443 tūkst. eurų.

2015-2019 m. prisidėta prie 46 startuolio idėjų vystymo.

Daugiausiai finansuota sveikatos, švietimo ir verslo sprendimų verslo idėjų.

Startuolių akceleravimas

Savo srities profesionalai, sukaupę didžiulį idėjų vystymo bei realizavimo žinių bagažą konsultuoja 15 atrinktų startuolių komandų 8-ias savaites, spalio-gruodžio mėnesiais. Intensyvus akceleravimo kursas leidžia startuoliams sustyguoti vidinius procesus, išanalizuoti rinką, atrasti tikslinį vartotoją, išbandyti savo kuriamą produktą ar paslaugą rinkoje bei pilnai pasiruošti kitam startuolio etapui – investicijos pritraukimui.

Komandos turės galimybę dalyvauti ir virtualiame akceleratoriuje, klausytis ekspertų paskaitų bei atlikti kryptingas užduotis nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos apie akceleratorių čia.

Tinklinimo renginiai

Visa naudinga informacija, aktuali kuriant bei vystant savo verslą – įvairūs mokymai, idėjų pristatymo bei patirties dalinimosi renginiai, hakatonas, mentoriai ir galybė kitų veiklų jau netrukus. Daugiau informacijos apie artėjančius renginius čia.

 

 

2015 – 2019 m. laikotarpiu „Kauno startuolių“ programoje buvo viso pateiktos 252 startuolių idėjos.

Laimėjusios idėjos buvo sveikatos, švietimo, sprendimų verslui, technologijų, pramogų ir turizmo, juvelyrikos ir maisto gamybos srityse. Su nugalėtojais ir jų idėjomis galite susipažinti čia:

Naujienos

Fidens – nuo startuolio iki medicinos inovacijų lyderio Kaune

Jų sukurti prietaisai vos kelias minutes palaikyti rankose akivaizdžiai sumažina rankų drebėjimą ir artrito sukeltus skausmus. Jų idėjos gimė ir virto realiais produktais čia, Kaune. Susipažinkite su MB „Fidens“, kurios vadovas ir įkūrėjas dr. Mantas Venslauskas, atsispyręs nuo savo doktorantūros studijų, šiandien jau turi subūręs patikimą komandą ir parduodamus ar klinikiniams testavimams jau paruoštus medicininės paskirties produktus, už kuriuos skina pergales inovatyviausiųjų verslų apdovanojimuose ir jau dukart gavo paramą „Kauno startuolių“ programoje.

Daugiau

Programą rengia

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. Už informaciją atsakinga VšĮ „Kaunas IN“. Kauno miesto savivaldybė neatsako už pateiktą informaciją.